UA
RU

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — Крістіна БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA

Редагувати переклад
Українська мода — унікальне та несхоже на інші прототипи культурне явище, гідне вивчення та глибокого аналізу. Національні дизайнери кожен у своєму індивідуалізмі створює неповторну бібліотеку "вибраних творів".
 
Кожна колекція як заплутаний роман має і містифікації (деталі, аксесуари), і неквапливу розповідь (відтінки, фасони). Найчастіше визначити задум колекції без попереднього прочитання хрестоматії (прес-релізу) складно, але вивчати нововведення найлогічніше за допомогою оригіналів.
 
У рамках нової рубрики “Модний сюжет” Marie Claire та fashion-редактор Ганна Вакуленко спілкується з українськими дизайнерами, обговорюючи нові колекції з погляду літературно-смислового аналізу. Головні персонажі, фабула та кульмінація: для того, щоб розуміти моду, необхідно говорити однією мовою з її творцем.
МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 1
 
Першою героїнею нової рубрики стала остання колекція бренду BOBKOVA - Розповідає автор Крістіна Бобкова.

Експозиція. Що стало натхненням для вашої колекції? 

Нова колекція BOBKOVA SS 2022 про джаз, його африканські витоки, про морське узбережжя та свободу. 

Художниця Notuko створювала принти для сорочок та комбінезонів, слухаючи джазові імпровізації. 

Тема та натхнення легко читається в колекції: у розслаблених об'ємних силуетах костюмів, сукнях, комбінезонах, у в'язаних шапочках, аксесуарах із позолоченого металу та натуральних океанічних черепашок. 

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 2

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 3

Головні персонажі. Які деталі чи аксесуари роблять вашу колекцію несхожою на інші, і що вони означають? 

Речі-трансформери відрізняють наш бренд від інших. Це не складні конструкції, а, навпаки, прості та зрозумілі предмети одягу, які мають кілька варіантів носіння. Тим самим, купуючи одну річ, ви отримуєте дві-три різні інтерпретації. У колекції SS2022 спідниця, сорочка та штани кольору хакі створюють 4 різні цибулі. 

Читай також: "Клик пекла" - новий південнокорейський серіал, який обійшов "Гру в кальмара"

Аксесуари – сильна сторона бренду BOBKOVA. У колекції представлені кольє, брелоки, підвіски, браслети та сережки з позолотою. Виконані з використанням каменів Swarovski та натуральних морських черепашок, вони переносять нас на піщаний берег океану під звуки джазу. 

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 4

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 5

Розвиток дії. Давайте поговоримо про відтінки та тканини. Які матеріали та гама кольорів присутні в колекції, і який посил ви хотіли передати за їх допомогою? 

Колірна гама колекції помітно відрізняється від попередніх великою кількістю кольору: традиційні для бренду білий, молочний та чорний доповнені великою кількістю світлих, яскравих відтінків блакитного, синього, помаранчевого та теракотового, а також зеленого, хакі, охри та пісочного. Такі відтінки у поєднанні з м'якими, легкими та вільними силуетами створюють легкий відпускний настрій.

Брючні костюми із льону у тонку смужку стали ще більш розслабленими.

Халати-жакети, сорочки-плаття, сукні-пончо, сукні-комбінації з бавовни, шовку та трикотажу А-подібного силуету доповнені декоративними гудзиками з перламутру та черепашок.

Знакові речі BOBKOVA — комбінезони: цього сезону бавовняний пляжний та білий з авторським принтом, а також вечірній із шовку.

Трикотаж є невід'ємною частиною колекцій бренду: з нього виконані джемпер зі знімними рукавами, боді, в'язані сукні та топи. У сорочці з авторським принтом у поєднанні з в'язаною шапочкою читається відсилання до витоків африканського джазу. 

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 6

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 7

кульмінація. Який момент створення колекції був найнапруженішим чи найскладнішим? 

Під час створення колекції немає ні простих, ні складних етапів. Кожен процес випливає з попереднього і повністю залежить від того, наскільки чітко працює вся команда. 

Цього сезону найскладнішою була підготовка до шоу – адже показ проходив під “живу” джазову музику на новій локації (на якій за 1 день до того закінчили ремонт). Додатково ми готували експозицію робіт художниці та її принтів, створених спеціально для BOBKOVA. 

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 8

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 9

МОДНИЙ СЮЖЕТ: РОЗМОВА З УКРАЇНСЬКИМИ ДИЗАЙНЕРАМИ МОВИ ОРИГІНАЛУ — ХРИСТИНА БОБКОВА, БРЕНД BOBKOVA-Фото 10

Ідея. Яка жінка має звернути увагу на колекцію? Якими рисами характеру вона має? Опишіть, будь ласка, однією пропозицією головне посилання колекції.

Колекція BOBKOVA SS2022, як і весь одяг бренду для жінки, яку ми цінуємо в першу чергу, – її комфорт, свободу та спосіб життя. Мистецтво та музика – невід'ємна частина її інтересів та життя бренду. 

BOBKOVA – це дуже чесна жіночність, без загравань та кокетств. Лаконічність і стриманість, цінність кожної речі в її унікальності та естетичній досконалості; як, безчасності і довговічності - запорука усвідомленого гардеробу.

"Це одяг, який неможливо розлюбити, як не можна розлюбити свободу бути собою", - каже Оксана Левченя, – художниця, що стала обличчям бренду у лукбуку нової колекції SS2022.

 

Статті на тему