UA
RU

Музей Івана Гончара надавши безкоштовний доступ до схем старовинних традиційних вишивок

Редагувати переклад

Відтепер можна власноруч створити унікальну вишиванку, взявши за основу схеми різних куточків країни.

Українська вишиванка стала символом свободи та мужності, тому зараз до неї підвищений інтерес. Через це музей Івана Гончара вирішивши надати безкоштовний доступ до схем традиційної вишивки з різних областей України.

Музей Івана Гончара надавши безкоштовний доступ до схем старовинних традиційних вишивок.

Фото:honchar.org.ua

Віднині, всі охочі зможуть використати старовинну техніку вишивки для створення власного унікального одягу, вшановуючи культурне наслідування нашої країни. На сайті музею доступні детальні інструкції всіх технік відповідно до регіону. Тут представлені схеми жіночих, чоловічих та дитячих сорочок, а також рушників з детальними описами технік, особливостей крою та шиття, межі вишивки з її розмірами, рекомендації кольорів ниток для вишивки за DMC палітрою.

Музей Івана Гончара надавши безкоштовний доступ до схем старовинних традиційних вишивок.

Фото:honchar.org.ua

Проект був здійснений за допомогою Українського культурного фонду та Zagoriy Foundation. Над деталізацією кожної вишиванки працювало безліч професіоналів: мистецтвознавців, фахівців з традиційної вишивки, кравчинь, конструкторів, дизайнерів та фотографів. Вийшов прекрасний проект, який дає можливість кожному стати ближчим до української культури.

Статті на тему