UA
RU

Нерозказані секрети будинку Гуччі 

Редагувати переклад
На екрані вийшов нова драма-байопік «Дім Гуччі»  за романом Сарі Гей Форден «Дім Гуччі: Сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру та жадібності».

Ксенія Карпенка

Розповідає Ксенія Карпенко, експерт у сфері моди, автор бренду LOVE 

Коли читала книгу — не могла відірватися від захоплюючого детективу, та, на мій погляд, чудового прикладу як заздрість, інтриги та жадібність можуть зруйнувати бізнес із видатним лого.  

Від стрічки легендарнонго Рідлі Скоту не варто чекати всіх подробиць і заглиблення в деталі — її основна мета захопити наше воображення на 2,5 години і надати естетичне насолодження. Хіба має на меті кінематограф встановити достоменно події? Проте, є деталі з історії будинку Гуччі, які має знати шкірна fashionista.

Гуччіо Гуччі народився у Флоренції у сім'ї торговця солом'яними шляпами. Якщо вірити архівав — то був неуспішний бізнес. У юнацтві Гуччіо відправився підзброювати світом у пошуках… Ні, не натхнення, а новаторських бізнес-ідей. Опинившись у Лондоні, юнак Гуччі влаштувався біл-боєм у готелі Savoy. У ті часи, це був найрозкішніший готель чи не на всьому континенті, тут зупинялися Мерілін Монро, Клод Моне, Френк Сінатра та багато інших зірок того часу. До речі, Savoy став першим готелем, у якому був електричний ліфт. Де, і працював Гуччіо, супроводжуючи із поверху на поверх світову еліту, вивчаючи їх манери, стиль, поведінку, звички та прикраси. 

Дім Гуччі

Повернувшись до рідної Флоренції, Гуччіо всі заощадження із Лондона, інвестував у виробництво саквояжів, ідею яких виплекав, дивлячись на валізи зіркових постояльців готелю. Насправді, у засновника імперії Gucci, було не двоє синів, а четверо, один із яких помер у дев'ятирічному віці. Також у Альдо та Родольфо була сестра, що, до речі, спочатку активно брала участь у сімейній справі. А потім її у бізнесі змінив чоловік, Грімальда ж посвятила життя дітам. А ще, до речі, у чотирьох дітей Гуччіо був зведений брат Уго, син від першого шлюбу. Ух, справжня заплутана флорентійська історія із пристрастями. 

Після смерті Гуччіо, бізнес було розподілено між трьома брати — Васко, Родольфо та Альдо. Васко керував артизанальним виробництвом у Флоренції, Родольфо відповідав за бутік у Мілані, а Альдо — за міжнародну експансію. За книгою, Родольфо насправді мріяв про акторську кар'єру і це відображалося у фрустрації в його бізнес-процесах, а від Альдо по крові був прагматичним бізнесменів. І за жодних обставин — марнотратом. Переповідають історію, як одного разу Альдо не взявши на роботу бухгалтера, який запалив цигарку запальничкою натомість, хоча у приміщенні горіли свічки. «Небувало марнотрацво» — емоційно вигукнувши Альдо і не взявши на роботу кандидата. Альдо був тим, хто відкрив для Gucci Америку, і за його правління Gucci бренд став тим, у якому такі зірки як Джекі Кеннеді з'являються в готелі Savoy. 

Гуччі Альдо

І хоча Паоло, син Альдо, зображений безумцем — насправді він таким не був. За його ініціативи була розроблена GG лого, якою ми знаємо його і дотепер. І до речі, шкіряний ремень із лого дому досі у світових гітах продаж. У той час, сама Паоло комерціоналізував бренд настільки, що суцільна логоманія та сумки із хемпу (тканина на основі конопляної сировини) стали масово підроблятися та здешевили бренд в очах лояльних клієнтів. Паоло, до речі, отримавши мільйон євро після продажу своєї частки у компанії, помер у бідності. За книгою, Паоло здавши поліції інформацію про несплату податків свого батька, а Альдо, у свою чергу, позбавивши свого сина права творити під власним прізвищем. Справжні італійські пристрасті!   

Дім Гуччі 2

Мауріціо та Патриція насправді мали двох спільних доньок. Алессандра та Алегра ще два роки, на годину розслідування вбивства батька, підтримували матір. Однак після обвинувачувального вироку обірвали зв'язки. Хоча Аллегра навіть вступила на юридичний факультет, щоб розібратися у судовій справі своїх батьків. Патріція Реджані досі кожний рік отримує 1,9 млн євро компенсації після розлучення, на разі цю суму виплачують доньки. Обидві позувалися до суду за скасування домовленостей, але справа була виграна на користь Патриції. Зараз спадок сестер Gucci оцінюється в 400 млн. євро. Обидві мешкають у Швейцарії та ведуть дуже непублічний спосіб життя. Одна з сестер має яхту Creole, на якій батько Мауріціо обожнюва губитися протягом зимових місяців. Також сестри мали спробу виробництва сумок. Оскільки вони не мають права використовувати ім'я Gucci у бізнес-цілях, вироби продавалися під брендом First.

Фото © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved; B&H Film Distribution Company.

Читайте також: НА ШИРОКУ НОГУ: ЯК СУЧАСНІ ЛОКАЦІЇ ПЕРЕТВОРИЛИСЯ В ІСТОРИЧНІ ІНТЕР'ЄРИ ДЛЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ДРАМИ “БУДИНОК ГУЧЧІ”

Статті на тему