UA
RU

Проект «Щирі»: 16 зірок в українських традиційних костюмах

Редагувати переклад

Цього разу благодійний проект має на меті підтримати розвиток регіональних музеїв України.

Проект «Щірі» 2016

Проект «Щирі» стартував наприкінці 2014 року, коли 16 українських селебрітів знялися для благодійного календаря у традиційних українських костюмах. Успіх перевершив усі очікування: весь тираж продали за 48 годин у 12 країн світу, а виручені кошти організатори акції передали «Волонтерській сотні».

Проект «Щірі» 2016

Цього року до зйомок підійшли ще серйозніше: консультувалися у Українського інституту історії моди, а на майданчику зібрали найкращі автентичні костюми кінця XIX – початку XX століття та понад 30 кілограмів унікальних прикрас. Темою проекту обрали «Колір».

Проект «Щірі» 2016

Ми прагнули вразити глядача барвистістю, своєрідною екзотичністю українського традиційного вбрання. З винаходом анілінових барвників у 1850-х роках стала вельми поширеною як у міській, так і в сільській моді набули фіолетовий, малиновий, синій та інші соковиті кольори. Фарбували текстиль та природними барвниками: бузиною, корою дуба, крушиною. Від фіалкових спідниць Полісся до гарбузових сорочок Буковини – саме такою була гама образів для цього проекту,

− розповіли стилісти проекту Марічка Квітка та Антоніна Бєлінська.

Проект «Щірі» 2016

За словами організатора проекту Наталії Кравець, «Щирі» розпочиналися як соціальна ініціатива, але у результаті перетворилися на повноцінне дослідження:

Ми розповідаємо історію візерунків та кольорів, традицій та символів. За останні два тижні ми проїхали понад 3 000 км Україною в пошуках історій про костюми, музеї, які їх зберігають, та колекціонери. Можу сказати, що ситуація вкрай важка: регіональні музеї не одержують державного фінансування, безцінні костюми зберігаються в абсолютно неналежних умовах, колекції не систематизовані, не описані, вони втрачаються. Тож цього року «Щирі» вирішують два завдання: розповідають про різноманітність, глибину українського костюма та збирають кошти на підтримку регіональних музеїв.

Проект «Щірі» 2016

За 15 годин зйомки українські зірки приміряли понад 30 автентичних костюмів. Героями другої частини проекту стали співачки Тіна Кароль та Ганна Завальська, дизайнери Олена Рева та Наталія Каменська, телеведучі Маша Єфросиніна, Соломія Вітвіцька, Регіна Тодоренко, Марічка Падалко та Ольга Фреймут, гімнастка Ганна Різатдінова, музикант Дмитро Шуров з сім'єю, а також (ONUKA) та Євген Філатов (The Maneken).

Проект «Щірі» 2016

Виставка проекту "Щирі" відкриється 9 грудня у ТЦ "Домосфера".

Проект «Щірі» 2016

Проект «Щірі» 2016

Проект «Щірі» 2016

Проект «Щірі» 2016

Проект «Щірі» 2016

Статті по темі:

Знаменитості в українських вишиванках
10 найкращих вишиванок з нових колекцій
Ви не встоїте: три найкращі бренди українських вишиванок

Статті на тему