UA
  RU

  Порівняння на найкращих: знамениті універмаги світу

  Редагувати переклад

  Після кількох років реконструкції до Києва повертається ЦУМ. Тому ми вирішили заглибитися в історію модної роздрібної торгівлі і згадати найзнаменитіші універмаги світу.

  К І ЄВ
  У Л. Б О Г Д А Н А Х М Е Л Ь Н І Ц К О Г О , 2
  Ц У М

  cym


  Место, на якому через рік постане оновлений конструктивістський фасад ЦУМу, було пов'язане з комерцією ще з ХІХ століття. Тоді там був торговий будинок Якова Бернера, але зі зміною влади змінилися і господарі. Замість 4-поверхового будинку з простенькими вивісками виросла будівля, яка дуже швидко стала справжнім символом Києва. Саме там жителі України вперше дізналися, що таке універмаг, який працював за принципом відділів без перегородок, а також із ескалаторами – у ЦУМі вони з'явилися раніше, ніж у київському метро. Більше того, саме в ЦУМі вперше було представлено найбільший асортимент товарів українських виробників.
  У новій історії універмагу ця традиція не буде втрачена (як, до речі, й історичний фасад, який вдалося зберегти завдяки інноваційній технології – більше
  двох років його утримували металеві конструкції загальною вагою 500 тонн. Оновлений ЦУМ також підтримає місцевих виробників. Вже цієї осені буде оголошено конкурс на найкращі українські товари у кількох категоріях (від одягу до продуктів харчування). Переможці, яких визначить журі з бізнесменів, активістів, журналістів та всіх, хто захоче взяти участь у відкритому онлайн-голосуванні, матимуть право певний час продавати свої товари у ЦУМі на пільгових умовах.

  BLOOMINGDALE ' S
  НЬЮ ЙОРК
  3 RDAVENUE , 5 9 THSTREET & LEXINGTON

  цвітіння


  Потомливі комерсанти Джозеф і Ліман Блумінгдейли завжди тримали носа за вітром: зрозумівши, що мода стрімко змінюється, і криноліни, які вони продавали, вже зовсім скоро будуть нікому не потрібні, брати зі своїм магазином перебралися з Нижнього Іст-Сайду на Верхній. Причому вирішили максимально розширити асортимент товарів та стали першими, хто запропонував американцям формат універмагу. По суті, саме з братів Блумінгдейлів почалася епоха мерчейдайзингу: вони вчасно збагнули, що покупці «клюють» на яскраві вітрини.
  ні, і першими в США стали приділяти цьому велику увагу. Нащадки братів теж не підкачали: з подачі Альфреда, сина Лимана Блумінгдейла, на початку 1970-х років ікона дизайну
  Массімо Віньєллі оновив логотип магазину та розробив для універмагу спеціальні пакувальні паперові пакети з написом Big Brown Bag. Вони стали справжнім символом Bloomingdale's і навіть предметом колекціонування. Більше того, саме на їхню честь називають сезон знижок в універмазі: Big Brown Bag Sale – і це все сказано!

  SELFRIDGES
  Л О Н Д О Н
  OXFORDSTREET, 4 0 0

  Незважаючи на своє місце розташування в манірному Лондоні, універмагу не чужі яскраві ідеї та новизна. Його засновник Гаррі Селфрідж першим представив формат універмагу в Англії, сформулював правило «Клієнт завжди правий» та заклав традицію різдвяних знижок. Пальму першості у цій справі Selfridges тримає досі: різдвяний відділ розпочинає свою роботу за 142 дні до головної зимової події, і цього року на оформлення подарунків в універмазі вже заготовили майже 12 000 видів святкової упаковки. Нонконформізм містера Селфріджа досі витає у стінах на Оксфорд-стріт: Selfridges – це єдиний класичний універмаг Англії, де, серед іншого, можна зробити собі татуї.
  ровку. Можливо, саме за таку пристрасть до експериментів лондонський Selfridges двічі визнавався найкращим універмагом світу і навіть заслужив свій власний телесеріал – «Містер Селфрідж», який вийшов в ефір у 2013 році.


  LEPRINTEMPS
  П А Р І Ж
  BOULEVARDHAUSSMANN , 6 4

  Паріс

  Це, мабуть, один із небагатьох світових універмагів, куди люди приходять не лише за покупками, а й у пошуках прекрасного. Le Printemps давно включений у всі паризькі путівники як must see. Цей провісник ар-деко зі скляним куполом, похилими склепіннями та мозаїками став єдиним великим, але унікальним дітищем батька та сина, архітекторів Жюля та Поля Седій, і розрісся до трьох будівель. У кожному з них – своє наповнення: жіночий та дитячий одяг та аксесуари; чоловічі товари; меблі та товари для дому. Головними нововведеннями Le Printemps у XIX столітті стали освітлення універмагу електричним світлом, креативний підхід до оформлення вітрин та сезон розпродажів із найбільшими знижками до 80%. Універмаг з гаслом «Моя честь – це моя чесність» зберіг традиції та додав до них інші приємні моменти: саме в Le Printemps найбільший відділ косметики та парфумерії у світі, а ще першого дня весни всім відвідувачам там вручають букетики фіалок.  Статті на тему