UA
RU

Битва титанів: шопінг-моли чи універмаги???

Редагувати переклад

У пошуках оптимального формату шопінгу у великому місті редакція Marie Claire порівняла шопінг-моли та універмаги.

New York str S15 060

Бажаєте дізнатися, скільки часу ви витрачаєте на шопінг щорічно? Компанія One Poll, що спеціалізується на маркетингових дослідженнях, провела опитування серед двох тисяч жінок і з'ясувала, що всього до магазинів жінки ходять близько 300 разів на рік (тобто практично щодня), з них 30 разів – з метою оновити гардероб, а 84 рази – до супермаркету за продуктами.

Цифри вражають, проте це дослідження змушує замислитися над тим, наскільки раціональний наш шопінг. Сучасне життя має на увазі швидкий темп, а що може запропонувати нам велике місто? Перший порив - відправитися в шопінг-мол, де кожен бренд має свій магазин. Але у цього виду шопінгу кілька недоліків. Наприклад, молли з оптимальним поєднанням улюблених марок розташовані на околиці міста. На покупки потрібно витрачати багато часу, переходячи з одного магазину в інший, а в кожному з них дуже великий вибір, і доводиться «налаштовувати» свій внутрішній дзен, щоб шопінг виявився вдалим. Звичайно, спонтанною покупкою можна зняти стрес або ненадовго підняти самооцінку. Можна піти в шопінг-молл, щоб позбавитися самотності або, навпаки, провести час із сім'єю. Проте дослідження трендів, проведене у 2014 році консалтинговою компанією Deloitte, свідчить про протилежне: 28% покупців зізналися, що планують скоротити час перебування у шопінг-моллах, і лише 7% хочуть його збільшити.

Історія бурхливого розвитку сучасних шопінг-молів розпочалася у 20-ті роки минулого століття, коли мешканці міст почали переїжджати до передмість. А ось історія універмагів – магазинів, у яких товари різних марок розсортовані по відділах – одяг, взуття, аксесуари, техніка, їжа тощо, бере свій початок ще у XVIII столітті. Одними з перших універмагів може похвалитися Англія: це Fortnum and Mason у Лондоні (заснований у 1707 році) та Bennetts у Дербі, що відкрив свої двері у 1734 році. Зануритися в «кухню» цього найскладнішого та найцікавішого бізнесу нам допоміг серіал «Містер Селфрідж» про засновника універмагу Selfridges, четвертий сезон якого вийшов цього року.

mast-selfridge-icon-series

У чому переваги шопінгу в універмагах? По-перше, це серце та обличчя історичної частини міста. Саме тут можна відчути ту саму особливу атмосферу, про яку розповідають путівники та мандрівники у своїх блогах, а також дізнатися все про модні тренди. Компактний у порівнянні з шопінг-моллами внутрішній простір, ретельний вибір брендів та фасонів, єдині каси, які полегшують розрахунки та економлять час, маса додаткових послуг на кшталт персонального шопера, служби доставки покупок до паркування або будинку, ательє – всі ці фактори роблять шопінг приємним. розумним, усвідомленим.

Bees Arrive At Fortnum And Masons

За статистикою, покупці в універмагах роблять покупок у 1,5 рази більше, ніж у шопінг-моллах. Крім того, must-have будь-якого сучасного універмагу – чудовий вибір їстівних продуктів та напоїв, а також можливість насолодитись видом міста за обідом чи чашкою кави у кафе чи ресторані.

Цієї осені ви зможете самі переконатися у перевагах шопінгу в універмазі: відкриття київського ЦУМу стане подією року. Три підземні та сім надземних поверхів, включаючи паркінг, 400 брендів, 40 з яких вперше з'являться в Україні, світлий, сучасний та затишний шопінг-простір площею 23 500 кв. м – все це стане новим «місцем сили».

TSUM_View5.3_A3Print_3_sm

І, що важливо, місцем з історією: київський ЦУМ відкрився у 1939 році та завжди був значущим для українців. Фасад універмагу виглядатиме, як і раніше – команда архітекторів та реставраторів дбайливо зберегла цей пам'ятник історії. А всередині покупців чекає подорож у світ сучасного шопінгу: просторий відділ косметики та парфумерії, великий вибір жіночого одягу, взуття, білизни та аксесуарів, цілий поверх, відведений під товари для чоловіків, рівень із демократичними марками та українськими брендами, товари для дому та дітей. На 6 поверсі універмагу відкриється фуд-хол формату «побачив – спробував – купив»: понад 20 відділів із найкращими продуктами харчування. Рибу, морепродукти, м'ясо, хліб, сир, вино і не тільки можна буде забрати з собою або скуштувати в універмазі. На 7 поверсі ЦУМ працюватимуть кафе, бари та ресторани з оглядовою терасою. Все найнеобхідніше та найцікавіше – в одному місці, в самому серці Києва!

tsum_3_sm

Статті на тему