#STAYATHOME: Катерина Бякова, FINCH
Marie Claire закликає всіх бути усвідомленими у цей складний для світу час! Разом з відомими людьми ми нагадуємо, наскільки важливо самоізолюватися, щоб не стати жертвою COVID-19 і не наразити на небезпеку інших.
В ексклюзивному інтерв'ю український дизайнер Катерина Бякова та співзасновниця бренду Зяблик розповідає Marie Claire про те, як змінилося її життя під час карантину.
Як ви проводите час у самоізоляції?
У період вимушеної ізоляції я відчуваю себе більш продуктивною, хоч і більше хвилююся. Мені подобається необхідність змін, це чудово стимулює роботу мозку. Карантин додав роботи: доводиться шукати реальних антикризових рішень, думати, як адаптуватися під нові умови, розвантажити склад і виплачувати оренду, налагодити виробництво та ін.
Я звикла працювати вдома, від дня переїзду до Києва з Миколаєва моїм офісом була квартира, це було зручно. Пересування великим містом забирало багато часу і було не завжди комфортним, особливо влітку, коли під час пробок в центрі нічим нічим, це гостріше відчувається після життя в провінції. Працювати поза межами дому ми почали навесні 2019 року, коли відкрили шоурум Зяблик. З 13 березня шоурум закритий і ми повністю сконцентрувалися на роботі онлайн магазину.
Читайте також: 10 модних образів для домашнього офісу
Мій день минає так:
- Я встаю раніше за чоловіка, близько 7 ранку, випиваю склянку води і сідаю за роботу. Люблю починати день у тиші, дивлячись у вікно. Можливо тому максимально ефективним для роботи у мене буває період до сніданку. За цей час я відповідаю на всі робочі листи, надсилаю покупцям повідомлення про замовлення, пишу тексти та вношу зміни до асортименту сайту, якщо потрібно. І якщо до карантину я могла сісти за комп'ютер лише з 11:00, то зараз, вставши, вже можу приступити до роботи на максимумі ентузіазму.
- Через дві години роботи роблю перерву на сніданок і іноді виходжу з чоловіком прогулятися із собаками, це привід подихати свіжим повітрям та побачити весну не з балкону. Відповідаю на особисті повідомлення та читаю одну-дві статті з підписок. Головна умова продуктивності для мене — не гортати стрічку довше за півгодини.
- Працюючи вдома, найскладнішим завжди буває зробити щось від початку до кінця за раз (мене сильно відволікають собаки та власна розфокусованість у другій половині дня), але впасти в прокрастинацію можна з тим самим успіхом і в офісі, особливо якщо ти сам собі начальник .
- Буває, що до обіду енергія падає і я можу прилягти на годину, потім перекусити і знову приступити до роботи. Прилягти в офісі в таких випадках також можна, і я це практикувала (звикла швидко відключатися в будь-яких умовах), але це не так зручно.
- Якщо ми не виїжджаємо в шоурум для пакування та відправлення замовлень, які приходять онлайн, після 16:00 ми готуємо (зазвичай ця страва на кілька прийомів на кшталт супу або рагу, так готування забирає менше часу), дивимось кіно та/або читаємо. Потім у мене зазвичай включається друге дихання, і я до півночі можу знову працювати. Якщо робота потребує лише ручної праці (наприклад, наповнення сайту товарами), я вмикаю подкаст, лекцію, запис zoom конференцій або прошу Максима читати мені».
Читайте також: #STAYATHOME: Артем Клімчук
Який фільм/серіал ви рекомендуєте подивитися на карантині?
Вважаю за краще менше жахів і трилерів, рекомендую французькі та британські комедії 00-х, сама ж переглядаю улюблені фільми в оригіналі англійською, але в основному слухаю лекції та підкасти. З нового: "Шлюбна історія" та "Маленькі жінки." Якщо ви ще не бачили “Війна та мир” 1967-го, обов'язково подивіться. А якщо хочеться поностальгувати, перегляньте Альф у перекладі Олекси Негребецького, я під нього люблю готувати.
Яку книгу варто прочитати на карантині?
Ми з чоловіком зараз читаємо вголос роман "Знедолені" Віктора Гюго. Читання вголос завжди було частиною нашого сімейного відпочинку. Так як книга велика, і ми це робимо не кожен день, читаємо вже кілька місяців, завжди вдвох, але це дуже приємний час для мене та чудова книга.
Із сучасного ми прочитали "Терор" Дена Сімонса. Якщо любите маленькі легкі книжки, можна почитати "Не відпускай мене" Казуо Ісігуро.
Якщо ви власник молодого бренду, почитайте "Злом маркетингу" Філа Бардена.
Я читаю зазвичай від 2 до 4 книг одночасно, за настроєм: 2 професійні та 2 художні різні періоди. Тому читаю повільно, але вважаю, що швидкість — противник осмислення і закликаю не ковтати книги, а давати їм час поблукати всередині, якщо вони цього просять.
Назвіть 5 пісень із плейлиста, які зараз на повторі.
- Дельфін - Весна
- Мовчать удома — На дні
- Альянс - На зорі
- Röyksopp - What Else Is There ?
- Jenny Wilson - Pyramids (Rose Out of Our Pain)
(Якщо прочитати назви треків по порядку, виглядає злободенно 🙂
Як краще провести час із собою?
Час на самоті для мене завжди був дуже ресурсним, навіть якщо воно проходило зовні абсолютно пасивно — у власних думках. Тому я, напевно, не зможу нічого порадити тим, хто має наодинці з собою. Цьому вмінню потрібен час, і багатьом з нас, кому за 30, він щеплений з дитинства, тільки звичайний ритм не дозволяє це вміння використовувати.
Якщо мені потрібний внутрішній ресурс, я не заповнюю час візуальним чи аудіальним. Залишаю своїм думкам можливість литися потоком та можу займатися простими речами, у такому стані можна готувати чи гуляти із собаками. Я неспокійна людина, тому на ніч можу запалити свічки та включити немелодійну музику для медитацій, схожу на хаотично впорядковані звуки живої природи, випити чаю з мелісою або чебрецем. Мені не часто вдається досягти такої ізоляції думки навіть зараз, адже ми в одному просторі з чоловіком, а в нього свій ритм, до того ж роботи нам тільки додалося. Але я вважаю, що це потрібно практикувати, щоб не втрачати зв'язок з реальністю: зараз усі пропонують курси, вебінари та подкасти, ми дивимося серіали дні безперервно, але насправді все це втеча від внутрішнього діалогу. Якщо дати йому волю, можна зрозуміти, що насправді є важливим».
Як краще провести час із сім'єю?
Для мене це прогулянка з собаками в парку та читання вголос, перше можу дозволити собі раз на кілька днів, і це навіть частіше, ніж до карантину. Останнім часом не люблю дивитися разом кіно, ці години-півтори здаються втраченими, тому що увага не одна на одній, з читанням вголос інше відчуття. Обговорення книг, які ми читаємо, — це можливість поспілкуватись про проблематику власної реальності через призму проблематики творів. Ще ми зідзвонюємося з батьками у відеочатах, але так було й до карантину.
Читайте також: #STAYATHOME: Ксенія Шнайдер
Яку справу ви збираєтесь закінчити на карантині?
Насамперед, розібратися в тому, як працювати у світі після карантину, і це не про оренду вже й не про склад, а про колекції, покази та продажі за кордон. Ми давно планували запустити сайт для технологічних сандалів OUTFIELD, які робить брат чоловіка Сашко Голуб, ветеран АТО та дуже талановитий дизайнер взуття. Сайт я роблю сама, і якщо раніше не вистачало, то зараз вдалося систематизувати підхід і ми вже на фінішній прямій.
У травні ми плануємо запуск колаборації з розробниками фільтрів для сториз FFFACE: це буде капсула з одягу, який модифікується в камері смартфона за допомогою доповненої реальності Цей проект був запланований ще на початку року, розробка стартувала до карантину і поки що ми рухаємося за планом.