UA
RU

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінгу

Редагувати переклад
Сьогодні ми поговорили з Анною Алієвою – стилістом, шопером та людиною, яка зможе за пару хвилин вирахувати, чи підуть вам джинси-кльош та сукня з рюшами. З Анною ми познайомилися під час зйомок проекту для шопінгу Магазин MC і не змогли відпустити, не розпитавши про нюанси професії. 
Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 1

— Ганно, чи вважаєте ви, що стиліст — це творча професія, яка дуже залежить від натхнення, чи ви більше схиляєтеся до того, що стиліст — це ремісник, який робить свою справу, попри настрій та обставини?

— Я вважаю, що у будь-якій професії неможливо якісно виконувати свої обов'язки без натхнення. Однозначно я завжди шукаю натхнення для нових ідей, проектів. Мене надихають результати моєї роботи, задоволені клієнти. Ще я надихаюсь подорожами, знайомством із цікавими історичними місцями, культурою, людьми.

— Які риси характеру допомагають вам у професії, а які, навпаки, заважають?

— Важлива якість характеру у моїй роботі — це вміння чути клієнта, його запит, бо стиліст — це не просто створення візуального образу. За одягом стоїть набагато більше: надати впевненості у собі, відчувати, щоб одяг відображав внутрішній стан клієнта. Ми насамперед одягаємося для себе, щоб через образ передати оточуючим посил про свій характер, звички, спосіб життя. Заважає мені в роботі мій внутрішній перфекціоніст. Я завжди дуже довго готуюся до різних процесів (як до зйомок, так і шопінгу), можу довго їздити в пошуку того самого халата з перламутровими гудзиками як у діамантовій руці (Посміхається).  

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 2

— Що важливіше: теоретична база чи особистий досвід? Чи можуть вони існувати одне без одного чи одне неможливо без іншого?  

— Теорія не має сенсу без практики, але без теорії я б не змогла перейти до практики. Я проходила навчання у трьох різних школах стилю для того, щоб з різних боків зрозуміти суть роботи стиліста, набратись тієї теоретичної бази, якої достатньо для переходу до практики. Я досі вчуся у своїх колег, ми обмінюємося досвідом, це допомагає залишатися конкурентоспроможною на цьому ринку. У стиліста однозначно має бути теоретична база, я не маю «я так бачу, бо я стиліст». У стилістики теж є свої закони та правила, за якими створюється візуальний образ. До речі, особливо у практиці мені допомогла робота в імідж-агенції, яка працює з політиками та публічними особистостями. У цьому випадку йдеться не просто про красиву картинку, а про візуальний образ, який створює правильний імідж замовника. 

Читайте також: ЯК ЗНАЙТИ СВІЙ СТИЛЬ І ЗАЛИШАТИСЯ ВІРНОЮ ЙОМУ

— Кажуть, що стиліст має бути й добрим психологом. Чи згодні з цим твердженням?

- Стиліст - не психолог, я не беру відповідальності за вирішення психологічних питань людини. Новий імідж може надихнути клієнта на боротьбу з комплексами, надати йому впевненості, закрити завдання з візуального іміджу.

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 3

— Як виховати у собі любов до краси? Прищепити потяг до естетики?

— Все починається із любові до себе. Важливо вибирати себе та не відкладати життя на потім. Чудовий ступінь у всьому. У чому ти ходиш удома, в якому ліжку ти спиш, як ти їсиш: на бігу чи гарно сервіруєш стіл? Важливо навчиться робити красу для себе і не має значення, скільки в тебе грошей, бачить це хтось чи ні. 

— Професія стиліста видається дуже романтичною. З яким підводним камінням доведеться зіткнутися тим, хто вперше ступає на стежку, яка, як може здатися, усіяна ювелірними виробами Cartier та сукнями Oscar de la Renta?

- Стиліста-шопера годують ноги (Сміється). У цій професії багато закулісної роботи, особливо перед походами магазинами. адже ми заощаджуємо час клієнта. Шопінг повинен відбуватися швидко, тому стиліст повинен бути в курсі асортименту магазинів. Важливо бути готовим до того, що теорія провалиться практично, тому що люди всі різні. Якщо за всіма параметрами підібраний вами образ підходить, клієнту може сподобатися, виходячи з особистих переваг, асоціацій і т.д. Часто клієнту подобається, як одяг сидить на іншій людині, а себе в цьому вона не може прийняти. Тому гнучкість – важлива якість у роботі стиліста.

Читайте також: 9 СЕКРЕТІВ У ПОШУКІ СВОГО СТИЛЮ

— Згадайте якийсь курйоз, який стався з вами на зйомці. Як вийшли зі становища?

— Хочу згадати не те щоб курйоз, а найнезвичайніший шопінг. Я на 8 місяці вагітності, а клієнтка із місячною дитиною! Було, щоправда, і складно, і весело, і незвично. Той випадок, коли потрібно швидко приймати рішення, включати креатив та легкість (Посміхається)

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 4

- Який найбільший страх стиліста?

— Непрофесійні консультанти в магазинах, які намагаються нав'язати свою думку і відбивають бажання щось купувати. Такі консультанти дуже заважають стилісту робити свою роботу.

- Як ви ставитеся до власного стилю? Чи є модні табу чи стиліст апріорі їх бути не може?

— Для мене стиль має три складові: 1) це має бути в гармонії з моєю зовнішністю; 2) це має мені підходити за настроєм і 3) це має бути в дусі часу. Я точно знаю, що підходить для мого типу зовнішності, тому всі експерименти роблю в цих рамках.

— Хто зі знаменитостей вам найбільше імпонує? Кого ви нагородили титулом ікони стилю?

— Останнім часом я дуже захоплюю українські жінки, які роблять вагомий внесок у розвиток модної індустрії в Україні. Це дизайнерка Катя Сільченко, модель Алла Костромичева, фотограф Соня Плакідюк. Захоплююся їхньою красою, стилем та силою впливу!

Статті на тему