Edit page title Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінгу
Edit meta description Сьогодні ми поговорили з Анною Алієвою – стилістом, шопером та людиною, яка зможе за пару хвилин вирахувати, чи підуть вам…

Close edit interface
UA
RU

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінгу

Редагувати переклад
Сьогодні ми поговорили з Анною Алієвою – стилістом, шопером та людиною, яка зможе за пару хвилин вирахувати, чи підуть вам джинси-кльош та сукня з рюшами. З Анною ми познайомилися під час зйомок проекту для шопінгу Магазин MCі не змогли відпустити, не розпитавши про нюанси професії.  
Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 1

— Ганно, чи вважаєте ви, що стиліст — це творча професія, яка дуже залежить від натхнення, чи ви більше схиляєтеся до того, що стиліст — це ремісник, який робить свою справу, попри настрій та обставини?

— Я вважаю, що у будь-якій професії неможливо якісно виконувати свої обов'язки без натхнення. Однозначно я завжди шукаю натхнення для нових ідей, проектів. Мене надихають результати моєї роботи, задоволені клієнти. Ще я надихаюсь подорожами, знайомством із цікавими історичними місцями, культурою, людьми.

— Які риси характеру допомагають вам у професії, а які, навпаки, заважають?

— Важлива якість характеру у моїй роботі — це вміння чути клієнта, його запит, бо стиліст — це не просто створення візуального образу. За одягом стоїть набагато більше: надати впевненості у собі, відчувати, щоб одяг відображав внутрішній стан клієнта. Ми насамперед одягаємося для себе, щоб через образ передати оточуючим посил про свій характер, звички, спосіб життя. Заважає мені в роботі мій внутрішній перфекціоніст. Я завжди дуже довго готуюся до різних процесів (як до зйомок, так і шопінгу), можу довго їздити в пошуку того самого халата з перламутровими гудзиками як у діамантовій руці (Посміхається).  

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 2

— Що важливіше: теоретична база чи особистий досвід? Чи можуть вони існувати одне без одного чи одне неможливо без іншого?  

— Теорія не має сенсу без практики, але без теорії я б не змогла перейти до практики. Я проходила навчання у трьох різних школах стилю для того, щоб з різних боків зрозуміти суть роботи стиліста, набратись тієї теоретичної бази, якої достатньо для переходу до практики. Я досі вчуся у своїх колег, ми обмінюємося досвідом, це допомагає залишатися конкурентоспроможною на цьому ринку. У стиліста однозначно має бути теоретична база, я не маю «я так бачу, бо я стиліст». У стилістики теж є свої закони та правила, за якими створюється візуальний образ. До речі, особливо у практиці мені допомогла робота в імідж-агенції, яка працює з політиками та публічними особистостями. У цьому випадку йдеться не просто про красиву картинку, а про візуальний образ, який створює правильний імідж замовника. 

Читайте також: ЯК ЗНАЙТИ СВІЙ СТИЛЬ І ЗАЛИШАТИСЯ ВІРНОЮ ЙОМУ

— Кажуть, що стиліст має бути й добрим психологом. Чи згодні з цим твердженням?

- Стиліст - не психолог, я не беру відповідальності за вирішення психологічних питань людини. Новий імідж може надихнути клієнта на боротьбу з комплексами, надати йому впевненості, закрити завдання з візуального іміджу.

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 3

— Як виховати у собі любов до краси? Прищепити потяг до естетики?

— Все починається із любові до себе. Важливо вибирати себе та не відкладати життя на потім. Чудовий ступінь у всьому. У чому ти ходиш удома, в якому ліжку ти спиш, як ти їсиш: на бігу чи гарно сервіруєш стіл? Важливо навчиться робити красу для себе і не має значення, скільки в тебе грошей, бачить це хтось чи ні. 

— Професія стиліста видається дуже романтичною. З яким підводним камінням доведеться зіткнутися тим, хто вперше ступає на стежку, яка, як може здатися, усіяна ювелірними виробами Cartier та сукнями Oscar de la Renta?

- Стиліста-шопера годують ноги (Сміється). У цій професії багато закулісної роботи, особливо перед походами магазинами. адже ми заощаджуємо час клієнта. Шопінг повинен відбуватися швидко, тому стиліст повинен бути в курсі асортименту магазинів. Важливо бути готовим до того, що теорія провалиться практично, тому що люди всі різні. Якщо за всіма параметрами підібраний вами образ підходить, клієнту може сподобатися, виходячи з особистих переваг, асоціацій і т.д. Часто клієнту подобається, як одяг сидить на іншій людині, а себе в цьому вона не може прийняти. Тому гнучкість – важлива якість у роботі стиліста.

Читайте також: 9 СЕКРЕТІВ У ПОШУКІ СВОГО СТИЛЮ

— Згадайте якийсь курйоз, який стався з вами на зйомці. Як вийшли зі становища?

— Хочу згадати не те щоб курйоз, а найнезвичайніший шопінг. Я на 8 місяці вагітності, а клієнтка із місячною дитиною! Було, щоправда, і складно, і весело, і незвично. Той випадок, коли потрібно швидко приймати рішення, включати креатив та легкість (Посміхається)

Стиліст Ганна Алієва про любов до себе, страхи та курйози на шопінг-Фото 4

- Який найбільший страх стиліста?

— Непрофесійні консультанти в магазинах, які намагаються нав'язати свою думку і відбивають бажання щось купувати. Такі консультанти дуже заважають стилісту робити свою роботу.

- Як ви ставитеся до власного стилю? Чи є модні табу чи стиліст апріорі їх бути не може?

— Для мене стиль має три складові: 1) це має бути в гармонії з моєю зовнішністю; 2) це має мені підходити за настроєм і 3) це має бути в дусі часу. Я точно знаю, що підходить для мого типу зовнішності, тому всі експерименти роблю в цих рамках.

— Хто зі знаменитостей вам найбільше імпонує? Кого ви нагородили титулом ікони стилю?

— Останнім часом я дуже захоплюю українські жінки, які роблять вагомий внесок у розвиток модної індустрії в Україні. Це дизайнерка Катя Сільченко, модель Алла Костромичева, фотограф Соня Плакідюк. Захоплююся їхньою красою, стилем та силою впливу!

Статті на тему