Закрити
UA
Мода

Fashion-експерт Леонід Мартинчик про тренди, збалансований стиль та пропорції

Поділись:

Сьогодні Marie Claire розмовляє з українським fashion-експертом, телеведучим, інфлюенсером Леонідом Мартинчиком про унікальний стиль, тренди та кордони чоловічого та жіночого гардеробу.

Як вважаєте, «жіночність» в стилі одягу вже втратила свою актуальність в сучасному світі? Розкажіть про своє ставлення до вислову, що у «дівчини повинні бути жіночні речі в гардеробі».

– Жіночність завжди буде в моді і в тренді. Просто мова зовсім не про одяг – а про погляди, про задоволення собою, про гармонію, про енергію та її силу. Жінка може бути одягнена у будь-що, головне те, як вона себе відчуває, що думає і як поводить себе, а не те, що одягає. Ну і звісно, надзвичайно важливі пропорціі та баланс у всіх образах та силуетах.

Від чого потрібно відштовхуватися при виборі сезонного гардеробу? Pantone, тренди прямо з подіумів або просто спиратися на свою внутрішню інтуїцію?

– Спиратися треба на власний комфорт. Гарно виглядати – це бути одягненою доречно відповідно до місця і часу. Сезонність – це саме про це. Потрібно сформувати адекватний базовий гардероб та аксесуари на кожен сезон. Тобто, на літо треба знайти класні лляні сукні, а на зиму – стильний пуховик.

Як не стати жертвою трендів в сучасному світі? Як знайти баланс між гіпертрофованими плечима, широкими джинсами і квадратним носком? Або все це з легкістю можна поєднати в одному образі?

– Якщо є ціль виглядати пропорційно та збалансовано, то усі ці трендові речі зовсім про інше і вони не підходять. Тут немає ніякого балансу, але в тому і є уся суть і стиль. Трендовий силует і елегантний силует – це різні поняття і підходи в стилістиці. Усі сучасні прийоми покликані яскраво продемонструвати себе, тому якщо обирати їх, то не варто перейматися пропорціями.

Як, на вашу думку, розвинути той самий «візуальний смак» і чи потрібен він, коли всі модні глянці постійно розповідають про тренди і базовий гардероб?

– Він на 200% потрібен просто у всьому! Потрібно знайти авторитетних для себе людей і візуальні джерела інформації у певній сфері і постійно, майже щодня, споглядати їх через найрізноманітніші канали.

Які правильні «модні звички» дівчина повинна знайти до 20, 30 і 40 років?

– Моя психологія стилю – це коли ти чітко розумієш скільки тобі років і виглядаєш відповідного до того. В будь-якому віці можна одягти будь-що, але потрібно пам’ятати про доречність. Думаю, найважливіша звичка з роками – це повністю приймати себе і свій вік та не соромитися його.

Назвіть топ-5 обов’язкових речей в чоловічому і жіночому гардеробі.

  • сумка-шопер
  • рукавиці
  • білі кеди
  • тренч
  • бежеве пальто

Як вважаєте, чи добре те, що кордони «чоловічого» і «жіночого» гардероба розмиваються з часом?

– І так, і ні. Дуже двояке запитання. Жінки забрали дуже багато з чоловічого гардеробу і тепер чоловіки ніби повертають це все назад. Тому, чи можна говорити про те, що стираються межі? Думаю, скоріш за все,  формується новий тип чоловіка й жінки, які живуть як хочуть і не переймаються так сильно одягом. Звісно, дуже красиво коли в образі підкреслена чоловічність чи жіночність, але хто знає, якою вона насправді повинна бути..? 

Як ви ставитеся до робіт українських дизайнерів? Чиє бачення і позиціонування ви розділяєте? Назвіть свої улюблені українські бренди.

– Усе українське викликає у мене захват і любов. Я дуже люблю бренд BEVZA, The Coat, KLIMCHUK, LITKOVSKA. Мрію, коли ми зможемо повністю одягатися у все українське.

На вашу думку, стиль людини важливий в побудові особистого бренду і успіху в цілому?

– Так, дуже. Адже, професіоналізм і стиль взаємно доповнюють один одного, а не суперечать. якщо ти можеш досягнути успіху в чомусь одному, то зможеш і в іншому. Просто потрібно знайти правильні інструменти.

Хороших фільмів про моду досить багато і майже всі вони встигли стати хітами. Розкажіть про книги.

Одні з моїх улюблених:

1. «Дресс код» Марі Грінде Арнтцен – книга про ілюзії, розбиті життя, фінансову зацікавленість, попит в модній індустрії. Про все те, що з нами по-справжньому робить мода, якщо ми в ній несвідомо. 

2. «Почему мужчина должен быть хорошо одет» Адольф Лоос – наукова стаття про важливість охайного зовнішнього вигляду, про те, наскільки одяг відрізняє нас та робить унікальними і як цим правильно та мудро користуватись. Моя улюблена фраза: «якщо ти не можеш нормально виглядати – то що ти тоді можеш» – саме з цієї книги.

3. «Цвет. Энциклопедия» Анна Стармер – просто мільйон найвдаліших поєднань кольорів: від 2-х – до 22-х в одному проєкті, інтер’єрі, дизайні, колекції. Хоч книга про інтер’єри – кольорові рішення в ній ви можете використовувати абсолютно усюди і у всьому: манікюр, одяг, машини, папір, іжа, посуд і тд.

4. «LEOPARD» Hilary Alexander – ода леопардовому принту крізь часи та епохи. Найсильніший, найвідоміший та найзнаковіший принт усіх часів та народів, у різних версіях та інтерпретаціях – від неандертальця до Катрін Деньов та D&G.

5. «100 Contemporary Fashion Designers» – коротко про 100 сучасних відомих і знакових модельєрів та їх найголовніші перлини. Так як весь світ та історія моди просто unreal у вивченні – такі короткі підсумкові видання та книги допомагають круто та швидко у всьому розбиратися.

6. «Этюды о моде и стиле» Александр Васильев – книга-гуру історії моди. Дуже цікаво, ерудовано та дуже небанально про дуже знайомі нам, звичні та навіть буденні речі та елементи гардеробу, про логіку та життя еліти.

7. «Умный гардероб» Аннушка Риз – книга про те, як навести лад у шафі та як знайти там свою індивідуальність. Про усі тканини, фасони, кольори, силуети і як вони мають підходити саме тобі. Про те, як правильно ходити на шопінг та не боятися розставатися з речами.