Edit page title Українські бренді у війну: Darja Donezz
Edit meta description Українські бренди у війну: Darja Donezz - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Українські бренді у війну: Darja Donezz

Редагувати переклад
Тиждень тому Мей Маск обрала сукню від Дар'я Донездля вечірки Hollywood Reporter Сьогодні засновниця бренду  Дар'я Донецьрозповідає про те як працює бренд під час війни та про свої плани на майбутнє фешн-журналістці  Ксенії Ковальовій.
Дар'я Донез

Фото: instagram/darja_donezz

Коли я питаю у Дар'ї, як вона відчувається зараз, коли війна триває вже трохи більше двох місяців, вона говорить, що й сама дивується, але відчувається цілком нормально: «Як це не дивно, але відчуваюсь досить бодро, багато енергії. Рух допомагає відволікатися. Коли я раніше читала про війну або слухала історії, то вона здавалася ужасом, за межами якого тільки випалене поле під назвою НІЩО, тепер я знаю, що НІЩО – це смерть і все, що до неї не дійшло – безмежне поле для життя і варто хапатись за кожний його колосок». І такий майндсет сьогодні розділяють багато українців: ми звикли до війни, наша армія та оборонні здібності сильно покращилися, а тому ми можемо вчитися жити «як Ізраїль», періодично читаючи про бомби, чекаючи на перемогу, але вже не з тугою, а зі світлою радістю від кожного дня. Такий «військовий оптимізм» поширюється на все: у Харкові вже полагодили дороги та лагодять будинки, у Києві повним ходом тече життя, в Одесі люди все ж таки виходять на пляжі незважаючи на міні, ми вчимося існувати в новій реальності і, звичайно ж, адаптуємось до неї у плані роботи.

Darja Donezz 3
 
Darja Donezz 2

«Я сподіваюся, нам так довго працювати не доведеться, але якщо й доведеться, то ми зможемо. Обов'язково щось придумаю», - каже Дар'я. Вона зазначає, що від довоєнної години, звичайно, робочий процес відрізняється кардинально. «Наша студія Darja Donezz була живим організмом: вранці прокидалася з приходом усієї команди, потім зустрічала гостей, зі кожним дружила, створювала вироби, а ввечері засинала з нашим відходом. Тепер вона відправлена ​​до санаторію з відкритою датою повернення. Майстри працюють вдома, я приймаю замовлення віддалено, замовлення тканин, фурнітури, друк тканин та безліч супутніх питань вирішую завдяки телефону та соціальним мережам. У нас стільки напрацювань було за ці роки, таке порозуміння всередині команди, що весь трагізм ситуації виявився менш травматичним. Мій досвід втечі від війни в 2014 теж виявився дуже слушним».

До речі, військові дії справді сильно згуртували команди, які змогли встояти та продовжувати роботу навіть попри обстріли, еміграції та стреси. А від щодо впливу війни не на окремо взяті команди, а на індустрію в цілому, Дар'я наголошує, що «людям зараз не до гарного одягу для ефектних виходів, а як максимум для пристойної, повсякденної життя (з натяком на унікальність). Але як тільки на горизонті з'являється проблиск надії — її, надію, неодмінно хочеться одягнути в особливий одяг. А як вона впливає на настрій, поведінку, поступки і відповідно результати — говорити не доводиться».

Darja Donezz 4

Коли ми заводимо розмову про плани на майбутнє, Дар'я каже, що сьогодні їх замінили надії. «Хай припиниться війна і буде що планувати і заради кого». Ну а ми віримо, що рано чи пізно війна все одно закінчиться і ми будемо жити прекрасним життям під мирним небом.

Автор: Ксенія Ковальова

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДИЗАЙНЕРИ ВІЙНУ: BOBKOVA

Статті на тему