UA
RU

Українські дизайнери у війну: Vorozhbyt&Zemskova

Редагувати переклад
Коли наприкінці минулого року Мей Маск завітала до Києва, аби взяти участь у столичному форумі, вона обрала вбрання саме від бренду Vorozhbyt&Zemskova. З початком війни в Україні засновниці бренду Олена Ворожбіт та Тетяна Земскова почали активно допомагати українським військовим. Дизайнерки жіночих суконь та костюмів почали шити балаклави, плитоноски тощо. Про роботу бренду під час війни, а також мистецтво жити, незважаючи на негаразди вони розповіли фешн-журналістці Ксенії Ковальовій.
Vorozhbyt&Zemskova 2

Фото: instagram/vorozhbytzemskova_designers

«Увесь час здається, що це дурний сон. Ми скоро прокинемось і все буде добре», - кажуть основниці одноіменного бренду Олена Ворожбіт та Тетяна Земскова, - «зараз ми працюємо в режимі воєнної години. Але звісно мріємо про колекцію. Хочеться всілякого яскравого, веселого, світлого. І здається, що ніколи не буде ніякого камуфляжу та хакі, хоча, хто його знає…» І справді, ми не можемо знати наскільки довго будемо слідувати «трендам воєнної години», але точно знаємо, що одного дня війна обов'язково закінчиться та ми зможемо знову працювати не так як колись, а навіть краще. Звісно ж, світ після війни не «повернеться» назад, він буде новим: сили набудуть військові структури, що будуть головними ще довгу годину, ми побачимо тяжкі соціально-економічні наслідки війни, але при цьому будемо раді та зможемо відбудувати нову країну, яка буде залишатися світовим брендом та символом боротьби за свободу.

Vorozhbyt&Zemskova

Олена та Тетяна про життя після війни розмірковують також досить оптимістично: «Думаємо, що в майбутньому, після війни, буде більше яскравого, запального та милого одягу, зробленого з невагомого шовку та м'яких тканин. Світ української моди теж буде вражаючим, сонячним, яскравим, позитивним та активним». Коли я питаю як саме робота бренду зараз відрізняється від «роботи довоєнної години», дизайнерки відповідають, що: «Після перших трьох днів одразу зрозуміли, що треба працювати і допомагати своїм людям, своїй країні. Досвід після пандемії коронавірусу дуже допоміг нам швидко зорієнтуватися. У нашій колекції були гарні та вишукані жіночі балаклави, які переробили та адаптували під чоловічі воєнні. Добре, що у нас був запас трикотажу, що закуповувався для колекції. Зібрали всіх колег, що залишились у Києві – і так почали працювати. Перші балаклави роздавали на блокпостах. Потім пішли розвантаження, плитоноски і т.п.».

Vorozhbyt&Zemskova 3

Vorozhbyt&Zemskova 5

Зараз кожен українець як ніколи відчуває бажання та якийсь обов'язок допомагати тим, хто захищає нашу державу, тому кожен робить все, що в його силах для наближення победи та світу якомога швидше. Але незважаючи на те, що ми продовжуємо волонтерити та жити під обстрілами, навесні особливо хочеться мечтати про те, що буде чекати нас після нашої победи: «Ми плануємо в найближчий час розробляти нову колекцію, наповнену яскравими кольорами та легкими тканинами. Ми думаємо про нові форми, кольорову гаму. Наші клієнти також мріють одягнути гарний одяг, вони не хочуть ховати свої вбрання, тому і просять нас уже зробити для них щось новеньке. А також ми просто живемо. Вважаємо, що треба жити сьогоднішнім днем, насолоджуватися кожним моментом, не відкладати цілі на завтра, подорожувати, насолоджуватися яскравим сонцем, нічним небом, морем». 

Автор: Ксенія Ковальова

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДИЗАЙНЕРИ ВІЙНУ: KATERINA KVIT

Статті на тему