UA
  RU

  Українські дизайнери у війну: RITO

  Редагувати переклад
  Тетяну Абрамову, засновницю бренду РІТО війна застала, коли вона брала участь у виставці у Мілані. Дизайнерка повернулася до України, сьогодні її бренд, який спеціалізується на одязі з трикотажу, виробляє балаклави для захисників України. Про перші дні війни, трансформування бренду та плани на майбутнє вона розповіла фешн-журналістці Ксенії Ковальовій.
  Тетяна Абрамова

  Фото: instagram/abramovarito

  «22 лютого я вирушила до Мілана на виставку пряжі на запрошення Міланської Торгової палати», - починає розповідь про те, як пройшов перший місяць війна Тетяна, основниця бренду RITO. Це єдиний український бренд, який узяв участь у італійській виставці. «Все пройшло феєрично, був такий чудовий фідбек… Рано вранці 24 лютого мене розбудила подруга, а далі ви самі розумієте», — важко зітхає Тетяна. «Я залишилася в Італії, благо там живе моя близька подруга і я місяць жила в ній. Ми знайшли волонтерську організацію і працювали на гуманітарному складі з ранку до вечора. Робота хоча б трохи притупляти тугу з батьківщиною. Так я відчувала, що хоч щось роблю для наближення перемоги. Перший місяць пройшов у мене вдалині від батьківщини і іноді перебувати в далині набагато болючіше», - коментує дизайнерка, яка на даний момент повернулася до України.


  Перший удар був по Броварах – місту, де знаходиться виробництво RITO. «Буквально за кілька тижнів 80% нашого колективу виїхало. Через кілька тижнів мене набрала співробітниця і дуже обережно поцікавилася, чи можуть вони вийти на роботу, адже надійшов запит на балаклави.», — розповідає основниця бренду і згадує, як тоді в неї полилися струмком сльози від усвідомлення, що перебуваючи за тисячі кілометрів, ти не можеш просити людей виходити на роботу під акомпанемент канонади вибухів та артилерійські снаряди. «Коли найсміливіші та найхоробріші з моїх кравчин вишли на роботу та почали шити балаклави, я зрозуміла, що ми непобедна нація».

  РІТО


  RITO 6

  RITO 2

  RITO 5


  «Вже понад тиждень я вдома, в Україні», — продовжує розповідь Тетяна, каже, що це надає їй сил, адже перебуваючи вдалині сприймаєш усе гостріше: «Все набагато складніше і болючіше, коли ти знаходишся далеко від дому. Ми вже працюємо, фабрика відновлює своє виробництво, навіть у тестовому режимі ми відкрили магазин, бо не йдеться про легкі літні колекції. Ми сьогодні продовжуємо робити балаклави та патріотичні шарфики, оновлюємо українську колекцію — шиємо вишиванки. Продовжуємо надсилати замовлення до Європи. І так гріє душу, коли ти отримуєш безліч замовлень з Європи, Америки. Коли люди пишуть, що їм хочеться підтримати Україну та український бізнес!».

  «Знаєш, що стосується впливу війни на індустрію – я скажу, що все, що нас не вбиває, робить нас сильнішим. Ми сьогодні настільки впевнені в нашому світлому майбутньому, ми щодня не лише наближаємо победу, але й розуміємо, що ми справді сильна нація і те, що ми можемо виробляти офігенний продукт, що у нас найкрутіша і найсильніша армія. Ось це напевно справді розбудило такий величезний потенціал усередині кожного з нас і тому я бачу такий самий грандіозний потенціал у самій індустрії», — каже Тетяна, яка продовжує перейматися підтримкою, яка надходитиме Україні з усього світу і вірить у світле майбутнє для made in Ukraine: «Ми маємо максимально поширювати інформацію та просувати наші продукти, адже Україна бренд на кілька років уперед». Звичайно, RITO також зіштовхнулися з низкою проблем, насамперед логістичними. Але ж вся справа не в проблемах, а в їхньому сприйнятті стверджує дизайнерка: «Сьогодні більше години вимагає доставка пряжі, відправка замовлень, але всі замовники розуміють і готові чекати, що також мега приємно, адже для людей важливо мати продукцію українського походження».

  RITO 11  Тетяна за своєю натурою невиправна оптимістка: «Вірю, що оптимізм правити світом, хоч би як це дивно звучити зараз. Я впевнена, що навіть таке випробування далося для нашої країни не просто так. Це як народження, адже народження завжди йде через страшний біль. І нашій країні, щоб переродитися і народитися вільною, незалежною, потрібно пройти цей біль, відторгнення від цієї російської ментальної залежності і дати росіянам зрозуміти, що ми абсолютно вільна, окрема держава. Я вірю, що на Україні чекає процвітаюче майбутнє. Все буде Україна!»

  Автор: Ксенія Ковальова


  #ВсеБудеУкраїна!

  Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДИЗАЙНЕРИ ВІЙНУ: СЕРЖ СМОЛІН, IDOL MENSWEAR

  Статті на тему