UA
RU

У Києві покажуть виставку, присвячену українському етнічному одязі

Редагувати переклад
25 січня у Національному заповіднику «Софія Київська» відкривається виставка «Наступність відчуттів» — про зв'язок між старовинним українським одягом та речами сучасних дизайнерів

У Києві покажуть виставку, присвячену українському етнічному одязі-Фото 1

«Наступність відчуттів» — вже друга виставка в рамках нового проекту Будинку «Майстер Клас» — «Art of Fashion». Вона відкриває цикл виставок, мета яких – ознайомити відвідувачів з різними видами українського етнічного одягу, який продовжує надихати сучасних дизайнерів та художників.

В основі експозиції — старовинний верхній одяг Гуцульщини, Лемківщини, Закарпаття, Покуття та Буковини із приватних колекцій. Це — пишно прикрашені кожухи, почту, сердаки, цурканки та безрукавки ручної роботи кінця 19 — початку 20 століття.

Окрім старовинного одягу на виставці будуть представлені й авторські речі від українських дизайнерів Роксолани Богуцької, Віти Кін, Федора Возіанова, Крістіни Рачицької, Ірини Габ'як та художниці Зінаїди Кубар, а також бренду «Зерно».

Усього — два десятки експонатів.

Читайте також: ВИ НЕ ВСТАЄТЕ: ТРИ КРАЩІ БРЕНДИ УКРАЇНСЬКИХ ВИШИВАНОК

У Києві покажуть виставку, присвячену українському етнічному одязі-Фото 2

Милуючись західноєвропейським одягом Haute Cоuture, ми не знаємо, не хочемо знати, а часом просто ігноруємо знання про український етнічний одяг, створення якого вимагало не менш кропіткої та зосередженої роботи та креативного художньо-стильового підходу. розповідає куратор виставки, культуролог Вікторія Зубенко. — Захоплюючись популярними нині тенденціями hand made, ми не розуміємо, що прийоми та техніки створення українського етнічного одягу майже без змін передавалися від покоління до покоління — і вони є безцінними. Сліпо слідуючи тенденції безвідповідального споживання, ми усвідомлюємо цінності речей, які залишили нам предки.

Вікторія Зубенко акцентує, що це не просто етнографічна виставка, а спроба прослідкувати спадкоємність та відчути красу традиційного українського одягу.

У кожній етнічній речі на рівні відчуттів закладено щось сильне. Спробуйте це відчути,

- каже куратор виставки.

«Наступність відчуттів» відкривається 25 січня о 15.00 у залі «Хлібня» на території Національного заповідника «Софія Київська» (Київ, вул. Володимирська, 24)

Виставка триватиме до 29 лютого.

Статті на тему