UA
RU

У Японії відбудеться прем'єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок

Редагувати переклад

29 червня за сприяння Української асоціації жінок у кіноіндустрії (UFFI) у центрі Токіо відбудеться прем'єра альманаху FemaleVoicesUA, до якого увійшли шість короткометражних фільмів, створених українськими кінорежисерками.

Фільми можна буде переглянути в одному із найбільших приватних вищих навчальних закладів Японії – Sophia University.

У Японії відбудеться прем'єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 1

Там же протягом усього червня відбувається й виставка фотографій, створених українськими фотографами у Києві, Харкові та Маріуполі під час повномасштабної військової агресії Росії проти України.

Розглядом заявок та затвердженням творів, що увійшли до експозиції та альманаху, займалася саме токійська сторона. Кураторками проекту стали випускниці факультету вільних мистецтв Юлія Сакаї (Yuliya Sakai) та Аяно Сома (Ayano Soma).

До показу було відібрано фільми, що вже отримали нагороди національних та міжнародних кіномайданчиків, зокрема: військова драма «Схованка» Оксані Войтенко, антиутопія про кохання «Зерно» Ксенії Бугрімової, чорна пригодницька комедія "Ой!" Ольги Золотарьової, філософсько-драматична історія «Двері» Наталії Давиденко, лірична комедія «Рак-Самітник – Майстер втечі» Валерії Кальченко, а також драма «Солатіум» Крістіні Тінькевич.

У Японії відбудеться прем'єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 2

З першого дня війни ми працюємо над тим, аби привернути увагу закордонних медіа до України. Особливо там де протестні акції провести неможливо. Ми робимо все, аби проникати в серця людей через мистецтво, намагаємось використовувати всі засоби, аби Україна та українське було цікавим для іноземних громадян. Найбільший університет у Японії обрано не випадково: студенти, як молодий електорат важливий, їх позиція і думка сьогодні – це наше мирне завтра. На показ альманаху маємо солдаут з першого дня, думаємо, як розмістити понад 1000 глядачів,

- Говорити Ксенія Бугрімова, продюсерка, режисерка та співзасновниця Української асоціації жінок у кіноіндустрії.

Читайте також: Номінувань на два «Оскари» ромком «Найгірша людина у світі» вийде в українських кінотеатрах у липні

У Японії відбудеться прем'єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 3

«Сподіваємося, що цей благодійний показ фотографій і фільмів приверне більше уваги закордонних медіа до подій в Україні, познайомить токійську спільноту з проектами талантливих діячок української кіно- та фотоіндустрії, а також допоможе зібрати гроші на адресну допомогу українським фільммейкеркам, які потерпіли внаслідок війни Росії проти України», - казати Лариса Гутаревич, продюсерка та співзасновниця Української асоціації жінок у кіноіндустрії.

У найближчий час проект також покажуть у Лондоні (Великобританія), Сінгапурі та Лос-Анджелесі (США).

Статті на тему