UA
RU

Р'ийшов РґСЂСѓРєРѕРј весняний РІРёРіСѓСЃРє оновленого РџС–Рґ СЂРµРґР°РєС†С–С”С РќР°РґС–С— Шаговал

Редагувати переклад

Три місяці тому команда Marie Claire оголосила про ребрендинг. Під час створення весняного випуску запрошена головна редакторка Надія Шаповал мала на меті розкрити Україну через призму свого бачення. У вже готовому номері першими це роблять дві обкладинки. На одній зображено Вікторію Кудінову, 32-річну мешканку села Майданецьке Черкаської області. Вікторія працює продавчинею у крамниці та виховує сина. Команда журналу випадково зустріла жінку під час пошуку локацій для зйомок – Вікторія йшла полем та вела додому корову. Фотосесія за участю Вікторії отримала назву «Царівна», а відбулася вона в автентичній хаті-мазанці за 200 кілометрів від Києва. Автор – фотограф Стефан Лісовський. 

 

Вийшов друком весняний випуск оновленого, україномовного Marie Claire. Під редакцією Надії Шаповал-Фото 1

 

Вийшов друком весняний випуск оновленого, україномовного Marie Claire. Під редакцією Надії Шаповал-Фото 2

На другій обкладинці – дівчина із села Криворівня, що на Івано-Франківщині, одягнена у традиційний гуцульський стрій. Автором зйомки, яка отримала назву «Містична краса гуцулок», став польський фотограф з українським корінням Ян Васюхник. 

Весняний випуск Marie Claire першим серед усього глянцю вийшов друком на українській мові. Спеціально для номера письменниця та перекладачка Софія Андрухович написала есей про українське слово, що став також і digital-обкладинкою випуску. Крім цього, до номера увійшла розмова Софії Андрухович із режисером, драматургом, засновником театру «Дах» Владом Троїцьким – про рідну культуру, мову та національну пам'ять. А засновник «Я галерея» та арт-куратор Павло Гудімов поспілкувався з художницею, керамісткою-монументалісткою, шістдесятницею Галиною Севрук – про історію мистецтва та рух шістдесятників.

Вийшов друком весняний випуск оновленого, україномовного Marie Claire. Під редакцією Надії Шаповал-Фото 3

Команда відмовилася від синдикованих матеріалів: крім двох зйомок для обкладинок, до випуску увійшов великий editorial «Студенти-медики». У ньому взяли участь українські та іноземні студенти Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Частину світлин було зроблено у стінах вішу та фотостудії.

Вийшов друком весняний випуск оновленого, україномовного Marie Claire. Під редакцією Надії Шаповал-Фото 4

«Номер підготували за три місяці, і шкірна зйомка проходила в Україні. Найбільшим визовом для мене став стрит-кастинг, на якому я побудувала три основні фотосесії. З кожним чоловіком треба було говорити відверто, і це справді полонило. Мені хотілося передати своє бачення краси – краси людей, що завжди поруч із нами, варто лише придивитись до їх облич. Українське жіноцтво мене захоплює, я є частиною його і знаю, що наших жінок не зламає ніщо. Тому наш глянцевий журнал присвячений саме їм – справжнім та могутнім. Деякі матеріали засновані на спогадах годин мого детства – шістдесятниць Галини Севрук і Людмилі Семикіної, котрі, як відблиск того покоління, дали нам інтерв'ю. І це стало внеском у культуру. Дуже рада, що на платформі Marie Claire мені вдалося втілити власне бачення своєї землі, яку неможливо показати в повному об'ємі, бо всесвіт її безкінечний», – розповідає Надія Шаповал, запрошена головна редакторка весняного випуску Marie Claire.

Вийшов друком весняний випуск оновленого, україномовного Marie Claire. Під редакцією Надії Шаповал-Фото 5

 «Журнал Marie Claire має багату історію в Україні, але досі не виходив по-українськи, і для нас це стало викликом. Перш за все тому, що у новому номері ви не знайдете синдикованих матеріалів. Усі зйомки та тексти створені командою видання. А герої, які брали участь – українці або люди, які мають українське коріння. Весняний номер – про нашу історію, красу, про складні сторінки історії, про актуальні питання сьогодення та технології майбутнього. Він об'єднав кращих професіоналів, людей мистецтва, літератури та моди, слова яких ви можете не тільки прочитати, але й прослухати у підкастах. І все це стало можливим завдяки баченню, унікальному стилю та безкомпромісній позиції запрошеної головної редакторки Надії Шаповал та завзятій роботі команди. Відтепер і назавжди – Marie Claire по-русски», – коментує весняний випуск Катерина Лагутіна, керівниця бренду Marie Claire Ukraine.

Команда номеру:
приглашена головна редакторка Надія Шаповал
керівниця бренду Катерина Лагутіна
фотограф Стефан Лісовський
фотограф Ян Всюхнік
модель Вікторія Кудінова
модель Марта Кострілюк
арт-директорка Альона Соломадіна
шеф-редакторка Ірина Татаренко
фешн-редакторка Поліна Булат
б'юті-редакторка Даша Новосядла
дизайнерка Катерина Большакова
продюсерка Бєлка Горланова
зачіска Павло Лотнік
зачіска Іріс Онуфрієнко
мейк Світлана Римакова
мейк Ольга Остапчук