UA
RU

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор

Редагувати переклад

Федір Возіанов працює над концертним чином для молодого та вже визнаного в Європі білоруського диригента Віталія Олексійка. Результат співпраці творців від музики та моди можна буде побачити під час дебюту Олексійка з Kyiv Symphony Orchestra 28 червня о 20:00. На концерті «Симфонічне приношення» до 25-річчя української Конституції на площі перед Верховною Радою Віталій Олексійонок представить слухачам симфонічну поему «Мазепа» Ференца Ліста.

Віталій Олексійонок – диригент та художній керівник оркестру Мюнхенського університету та новий арт-директор Kharkiv Music Fest. Зліт його кар'єри пов'язаний із Німеччиною, де Віталій закінчив Ваймарську вищу школу музики. У сезонах 2016/18 співпрацював з українською диригенткою Оксаною Линів як диригент та музичний асистент у Баварській державній опері, Великому театрі Лісеу в Барселоні, Опері Граца, з Баварським молодіжним симфонічним оркестром та молодіжним оркестроном «Нова. Лауреат конкурсу "MDR Conducting Competition 2018". Диригував такими оркестрами як Lucerne Festival Strings, оркестр Ляйпцизького радіо, Ваймарською державною капелою, Філармонічними оркестрами міст Карлові Вари, Єна, Гота.

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Олексій також є активним учасником протестного руху в Білорусі і докладає багато зусиль, щоб про ситуацію на його батьківщині знали у світі. 2021 року в німецькому видавництві S. Fischer вийшла книга Віталія Олексійка «Білі дні Мінська. Наші мрії про вільну Білорусь», присвячена білоруським протестам.

Для свого дебюту з Kyiv Symphony Orchestra та подальшої концертної діяльності Віталій захотів створити сорочку, елементи якої б відсилали до білоруського прапора як символу свободи. Віталій Олексійонок: «Я вже більше року є активістом, і цей досвід сильно змінив мене. Як диригент я маю на увазі у публіки і мені хочеться скористатися цим, щоб висловлювати свою громадянську позицію. З серпня 2020 року я більше не можу цього не робити. Хочеться нагадувати світові про те, що відбувається у Білорусі, навіть якщо це просто червоний колір на білій сорочці. За ці кольори люди зараз отримують місяці та роки в'язниці, мене теж могли б посадити. Хочу цим жестом висловити солідарність із усіма, хто виборює свободу. Музика — це потрібна територія для цього, це територія смислів і символів, де можна, нікого ні до чого не примушуючи, показувати людям, що для тебе важливо».

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Читай також: Образ дня: Австрійський інфлюенсер Мартін Емеле у піджаку українського бренду Elena Burenina

Втілити ідею, у розробці якої брав участь сам диригент, Олексійонок довірив українському дизайнеру Федору Возіанову, відомому своєю любов'ю до академічної музики. Федір Возіанов: «Я цілком допускаю політичні висловлювання в моді, вона в цьому сенсі анітрохи не гірша або не краща за інші медіа. У дизайні концертної сорочки для диригента Віталія Олексійка ми використовували образ біло-червоного білоруського прапора, що розвівається. Цей дизайн цілком виразно говорить про політичну позицію його носія, що й було одним із наших завдань».

У концерті «Симфонічне приношення» також візьмуть участь головний диригент Kyiv Symphony Orchestra Луїджі Гаджеро та піаністка Діна Писаренко. У програмі окрім «Мазепи» Ліста заявлено Симфонію до мажор (першу українську симфонію) Максима Березовського, «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика, Увертюра до опери «Сокіл» Дмитра Бортнянського та Концерт для фортепіано з оркестром №2 Левка Ревка.

Фото: Богдан Мороз

  

 

Статті на тему