UA
RU

Вишиванки-обереги етно-бренду Varenyky Fashion

Редагувати переклад

Інтерес до етно-мотивів цього літа не згасне – дизайнери, як і раніше, захоплюються дослідженням давніх культур, традицій та символів. Наші бренди теж не відстають від тенденції та створюють не лише гарні, а й корисні речі, використовуючи етно-коди.

вишиванка

Так, наприклад, бренд Varenyky Fashion випускає не просто вишиванки, а обереги. Як розповідає директор марки Олена Калінчук, у них все серйозно: у штаті є не лише швачки та вишивальниці, а й консультанти-етнологи.

вишиванка

За словами Олени, у своїх роботах вона та її команда використовують обереги, що дійшли до нас від попередніх поколінь, тобто перевірені часом. Орнаменти, яким вже кілька сотень років, збереглися на рушниках, писанках, домашньому текстилі, але «живуть» вони сьогодні або в музейних фондах, або в сім'ях з історією. Varenyky Fashion ж вирішили розширити поле магічної діяльності оберегів та переносять їх на свої сукні та блузи.

вишиванка

Кожен орнамент-оберег має своє призначення. Так, наприклад, візерунок «Зорі» націлений на підвищення жіночої енергії, тоді як «Гармонія» більше спрямована на досягнення балансу жіночого та чоловічого початків.

вишиванка

Орнамент "Дерево роду", як ясно з назви, захищає сім'ю, а от "Серця", що складається з 5 видів по-різному вишитих символів кохання, допомагає сім'ю завести.

вишиванка

Як зазначає Олена Калинчук, можна виготовити й індивідуальний оберіг, спираючись як на естетичні уподобання його майбутньої володарки, так і на її внутрішнє самовідчуття. Але тут потрібно бути готовою до того, що процес триватиме не менше двох тижнів, оскільки всі орнаменти вишиваються вручну.

Статті на тему