UA
RU

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди

Редагувати переклад
Ні для кого не новина, що творчі люди можуть переживати злети та падіння, натхнення та спустошеність. Але світ моди є жорстким, висока конкуренція не завжди дає другий шанс піднятися на fashion-вершину. Але історія пам'ятає приклади, коли істинного таланту немає перешкод.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Коко Шанель

У 1939 році, з початком Другої світової війни, Коко Шанель закрила модний будинок та усі свої магазини. 1954 року 71-річна Габріель повернулася у світ високої моди з новою колекцією, де представила прямі, прості лінії, які кардинально відрізнялися від «new look» Крістіана Діора. Першою реакцією знавців та преси були шок та обурення – вона не показала нічого нового! Але в цьому і був секрет: елегантність поза часом. Колишньої слави та поваги вона досягла через три сезони, а багаті та знамениті жінки стали постійними відвідувачами її показів. Твідовий костюм від Шанель став символом успішності його власниці.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Джон Гальяно

1 березня 2011 року Гальяно був звільнений із дому моди Christian Dior, де пропрацював 15 років. Приводом стали його антисемітські висловлювання в одному з паризьких барів напередодні Тижня моди у Парижі. Французький трибунал визнав Гальяно винним у антисемітській поведінці та засудив його до штрафу у сумі 6 тисяч євро з випробувальним терміном. У січні 2013 року Оскар де ла Рента запросив Гальяно до свого Будинку моди та запропонував студію для реалізації нових проектів. З 2015 року Джон Гальяно обіймає посаду креативного директора модного будинку Maison Martin Margiela. Його перша колекція була представлена ​​в Лондоні на тижні високої моди і всі назвали це повернення тріумфальним.

Це було чудово. Джон зміг поєднати тут свій унікальний стиль, за який ми його любимо, і перекласти на новий лад мову Maison Martin Margiela», - Ганна Вінтур.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Йоджі Ямамото

У 2009 році після дефіле в рамках Паризького тижня моди дизайнер оголосив про банкрутство бренду Yohji Yamamoto, але запевнив шанувальників, що не має наміру ставити крапку в історії своєї компанії. Борг компанії склав 65 мільйонів доларів, але вже восени наступного року компанія Yohji Yamamoto позбавилася боргів і відновила свою роботу. Колекція, представлена ​​дизайнером у 2010 році, була звернена до естетики робочого одягу та мала великий успіх.

Читайте також: 5 ГЕНІАЛЬНИХ ВИНАХОДІВ КОКО ШАНЕЛЬ

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Марк Джейкобс

Марк Джейкобс був звільнений з Perry Ellis в 1992 після дебюту його знакової «гранж» колекції. Разом з Робертом Даффі, президентом Perry Ellis, у 1992 році вони вперше вивели на подіум моделей в армійських черевиках та шовкових сукнях, м'ятих светрах та картатих сорочках. Показ спричинив фурор, але незабаром було звільнення. Але вже в 1997 році генеральний директор LVMH Бернар Арно найняв Джейкобса як креативний директор Louis Vuitton, а також погодився фінансувати іменну колекцію Джейкобса. Вперше для люксової марки Джейкобсом було створено колекцію prêt-à-porter. У 2013 році він припинив співпрацю з Louis Vuitton, вирішивши зосередитися на розвитку власного бренду, але це зовсім інша історія.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Ісаак Мізрахі

Мізрахі зробив собі ім'я на початку 90-х і будинок Chanel інвестував у бренд. Річний оборот компанії стабільно становив 10 - 20 мільйонів доларів, але вона майже не приносила прибутку, а потім і взагалі почала зазнавати збитків. У жовтні 1998 року будинок Chanel припинив фінансування і осіння колекція стала останньою для бренду Мізрахі. Айзек Мізрахі повернувся 2002 року з другою лінією Isaac Mizrahi for Target. Лінія стала дуже популярною і незабаром поширилася на аксесуари, одяг для дому та товари для тварин та заробила понад 300 мільйонів доларів, повернувши актуальність імені Айзека Мізрахі. У 2008 році Мізрахі перейшов до Liz Claiborne, де пропрацював рік – до початку фінансових проблем у компанії у 2009 році. У 2011 році він продав свою компанію бренду Xcel, випустивши фірмовий аромат разом із взуттям та іншими продуктами.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Ів Сен Лоран

Його перша колекція для будинку Dior була прийнята захоплено, але друга і третя спроби Сен-Лорана були розкритиковані пресою і дизайнер був звільнений з посади креативного директора будинку в 1960 році, незадовго до того, як був призваний до французької армії під час Алжирської війни. Сен-Лоран та П'єр Берже подали до суду на Christian Dior за порушення контракту та виграли його. Після цього вони змогли започаткувати модний будинок під власним ім'ям. Шоу Rive Gauche 1966 року познайомило світ із prêt-à-porter або одягом готовим до вживання.

Читайте також: 10 МОДНИХ РЕВОЛЮЦІЙ ІВА СЕН-ЛОРАНУ

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Еді Сліман

В 1997 молодого дизайнера помітив П'єр Берже і запросив на посаду креативного директора чоловічої лінії Yves Saint Laurent. Однак надовго в Yves Saint Laurent Еді не затримався і 2000 перейшов до Dior на аналогічну посаду. У липні 2007 року дизайнер вирішив піти з Будинку Dior на піку успіху. Слиман кидає моду та починає займатися фотографією. На початку 2012 року стало відомо, що дизайнер повертається у світ моди: його призначено на посаду креативного директора Saint Laurent. За цей час він встиг не лише вкоротити назву, а й максимально омолодити аудиторію легендарного модного дому. У 2016 році Еді Сліман залишив посаду креативного директора, але можливо через деякий час ми знову почуємо про талановитого дизайнера.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Діана фон Фюрстенберг

Діана фон Фюрстенберг запустила свою першу лінію дизайнерського одягу для жінок у 1970 році, а легендарну жіночу сукню із запахом винаходить у 1972 році. Незважаючи на феноменальний успіх сукні, в 1985 Фюрстенберг вирішує зупинити роботу свого бренду. Несподівано наприкінці 90-х спостерігався сплеск інтересу до вінтажних суконь Diane von Furstenberg, а Гвінет Пелтроу з'являється у сукні DvF. Після цього дизайнер вирішує відродити бренд і підписує багатомільйонний контракт із Saks Fifth Avenue на перевипуск суконь-халатів. Так сукня та Діана тріумфально повертаються в моду. Дизайнер на даний момент є президентом Ради дизайнерів моди Америки і управляє імперією, яка включає одяг, товари для дому, аксесуари, пляжний одяг, ювелірні прикраси та багато іншого.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Бетсі Джонсон

Після подачі заявки на захист від банкрутства в 2012 році Джонсон була змушена закрити свої 63 роздрібні магазини та звільнити більшу частину співробітників. Але завдяки діловому партнеру та давньому другу Стіву Меддену, Джонсон відновлює свою лінію, цього разу з доступною колекцією одягу в універмагах Macy's, Nordstrom та Dillard's. Почати з нуля в 70 років, коли більшість дизайнерів іде на пенсію, стало свідченням її сильного характеру і великого таланту.

У мене ніколи не було жодної блискучої ідеї. Мені просто подобається робити речі. Правда полягає в тому, що мода насправді не так сильно змінюється. Я досі роблю те саме, що й робила, — Бетсі Джонсон.

Злети та падіння: Дизайнери, які повернулися у світ моди.

Жиль Сандер

Жіль Сандер залишала іменну марку, засновану 1968-го, тричі. У 1999 році гурт Prada купив Jil Sander The Label, але Жіль Сандер не порозумівся з генеральним директором Prada Group Патрісіо Бертеллі і тому подав у відставку в 2000 році. Але вже 2003 року їй запропоновано було повернутися. І за рік вона знову попрощалася. 2006 року Prada Group продала Jil Sander The Label приватній акціонерній компанії. У 2009 році Жіль Сандер почала працювати з Uniqlo в сезонній колекції під назвою J. У 2012 році вона знову повернулася в Jil Sander The Label як креативний директор, змінивши Рафа Сімонса. І ось у 2013 році, після трьох колекцій для іменної марки, дизайнер знову йде - як повідомляв журнал Business of Fashion, "за особистими обставинами". Мабуть, засмучуватися чи дивуватися її відставці не варто, краще згадати, як вона навчила два покоління жінок бути елегантними.

Автор: Ніка Єгорова

Статті на тему