Edit page title Жовто-синій – новий чорний, або про головний тренд сезону
Edit meta description Жовто-синій - новий чорний, або про головний тренд сезону - Marie Claire Ukraine

Close edit interface
UA
RU

Жовто-синій – новий чорний, або про головний тренд сезону

Редагувати переклад
Ще місяць тому весь світ божеволів по чорному. У будь-якій незрозумілій ситуації одягай чорне і буде круто - таким ось негласним правилом керувався кожен із нас. Сьогодні ж, головний хіт сезону – жовто-синій. Fashion-журналістка та колумністка Marie Claire Ukraine Ксенія Ковальова

про "новий чорний". 
Ксенія Ковальова

Мода ніколи не була лише одягом. З самого початку цей складний соціо-культурний феномен був способом вираження власного я, цінностей та ідеалів, які людина хоче транслювати в суспільстві. Війна, яка відбувається в Україні сьогодні, – не локальний конфлікт. Це международний акт тероризму, який ставить під удар благополуччя всього світу і вперше з моменту Хіросіми і Нагасакі серйозно порушує питання про наближення ядерної катастрофи. І тому замість «бунтарського» чорного весь світ виходитиме на вулицю біля «вільного синього» і жовтого, що «закликає до дії». Тому що всі у всьому світі хочуть разом сказати: «ми проти агресії, яку виявляє росія сьогодні».

Демна Гвасалія 3

Демна Гвасалія

Напевно, кожний знаменитий гурт уже встиг випустити брендований мерч із символікою України або жовто-синіми тонами, на зразок Metallica або Red Hot Chili Peppers. А ті, хто не встигли, змогли обзавестися жовто-синіми футболками на останньому показі Balenciaga, де на кожному із 525 місць лежала записка «Неделя моди сьогодні виглядає абсурдно. Але не провести показ ми не могли б, адже це означало здатися» і футболка у кольорах українського прапора. Будучи грузинським біженцем, Гвасалія Демна є найактивнішим борцем за свободу України у світі fashion. Він же був одягнений у жовто-синє вбрання на власному показі.

жовто-блакитний

Емілі Сіндлев

жовто-блакитний 4

Леоні Ханні

жовто-блакитний макіяж

Не тільки інфлюєнсери та ікони street-style на кшталт Емілі Сіндлєв, Медс Еміль Медсен, або Біган та Леоні Ханні постійно з'являються на вулицях біля жовто-синіх нарядів, а й представники парламенту США. Жовто-синій став не лише символом боротьби за свободу та демократичні цінності, а й символом єдності. Адже цей колір зміг уперше в історії об'єднати демократів та республіканців, що стало небувалою подією в історії Америки. Усі до одного представники парламенту, незалежно від цілей та цінностей, одягли жовто-сині вбрання або взяли маленькі прапори України на засідання, щоб заявити про свою позицію. А ось бренді на кшталт Marni та Botter взагалі випустили колекції у жовто-синіх тонах. «Головним кольором весни-літа 2022 мав стати розовий, але сьогодні зовсім резонно затьмарили його жовтий і синій».

ботер

botter_paris 3

botter_paris 2

Боттер

Ідея одягати вбрання певних кольорів, щоб висловити власну політичну позицію не є новою. Культурологи дотримуються ідеї про те, що навіть український вінок свого часу служив символом єдності та ніс у маси ідею про те, що «Україна – моя земля. І я належу їй та її ідеалам», бо збирався вінок із квітів, що проростають на певних територіях. Більше того, ще за години Другої світової люди у Франції почали носити речі, які хоч і не були прикрашені в національні кольори, але могли бути розпізнані французами, як типово національні за рахунок крою та швів.

Діор

Dior

Сьогодні весь світ підсмікує Україну. Серед брендів, які ввели санкції проти Росії шляхом припинення торгівлі в країні або закриття магазинів та почали підтримувати українських біженців та надсилати до регіонів бойових дій гуманітарну допомогу: Louis Vuitton, Dior, Hermès, Chanel, Prada, Balenciaga, Zara, H&M. Не кажучи вже про те, що всі фінансові операції та соціальна активність у Росії сьогодні стала практично неможливою за рахунок припинення роботи Visa, Mastercard, припинення роботи Facebook та Instagram. Сьогодні весь світ розуміє, що ми воюємо не за споконвічно українські цінності, а за свободу і майбутнє всієї Європи, як і за збереження геополітичного балансу в світі. «Stand with Ukraine» — не лише світер від DRESSX, який надягнув кожний знаменитий чоловік світу, але й заклик до дії, яка може спасти майбутнє якщо не всього, то великої частини людства.

Жовто-синій - новий чорний, але про головний тренд сезону - фото 11

платтяx

«Ця війна – це боротьба за демократію, свободу, за цілий світ та глобальний світовий порядок. Ми, українці, боремося тут за цілий світ і весь світ не має права залишатися осторонь, залишатися мовчазними та просто «deeply concerned». Цього мало», — ділитися думками Марія Мохова, співзасновниця PR-агенції White Rabbit на своїй сторінці в Інстаграм.

З нею важко не погодитись. І про це знаємо не лише ми. Сьогодні весь світ одягає жовто-синій та сміливо висловлює свою підтримку Україні. Адже наш жовтий – не лише чудова пшениця на українських полях. Це не лише золотисте сонце та благополуччя. Наш жовтий – це свобода, віра в кращий та невичерпний оптимізм українського народу. Народу, над головою якого завжди було синє, мирне, чесне та довірливе небо. Небо де немає місця російським ракетам. Stand with Ukraine.

Автор: Ксенія Ковальова

#ВсеБудеУкраїна!

Фото: офіційна сторона Instagram @emilisindlev, @leoniehanne, @demnagram, @botter_paris, @dior, @dressx

Статті на тему