Edit page title Модні пальто та кейпи на осінь 2020
Edit meta description Дизайнери восени 2020 освідчуються в коханні наймоднішому пальті - кейпу. За часів загальної демократизації, захисту прав людини, підтверджень

Close edit interface
UA
RU

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства

Редагувати переклад
Дизайнери восени 2020 освідчуються в коханні наймоднішому пальті - кейпу. 
Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

За часів загальної демократизації, захисту прав людини, підтвердження успішності принципу "з бруду в князі" дивовижно спостерігати популярність одного з наймонарших та претензійних виробів. Його носили королі, одягаючи на кшталт накидок, їх шанували буржуа, їх нагороджували розкішною вишивкою та хутром, всіляко підкреслюючи високий статус предмета гардеробу. Проте, останні кілька років кейп тріумфально йде по подіумах, доводячи свою життєдіяльність у такий непростий час.  

Якщо в нульових пальтах з прорізними рукавами можна було побачити лише в преппі-Образах Блер Волдорф з "Пліткарки", то зараз вони незмінно з'являються і в нових колекціях іменитих модних будинків, і на полицях магазинів демократичних брендів. Проводимо глибинний аналіз найстильнішого та претензійного пальта осені 2020 року.кейпа, розглядаючи актуальні моделі, та її грандіозні появи у культових фільмах 

Історія кейпапочиналася, як це не дивно, за часів Стародавнього Риму. Пізніше накидка з капюшоном, облямована розкішним хутром, перебралася в гардероби іспанських вельмож, і навіть зуміла підкорити британських аристократів. Багато в чому королівська мантія за своєю будовою нагадує  кейпТому не дивно, що до цього дня це пальто асоціюється з благородством і високим походженням.  

За часів Джейн Остін жінки воліли носити максі-пальто, але водночас і не відмовляли собі в задоволенні приміряти легші та аристократичніші їх версії. Моду на Кейпвідродили кутюр'є початку ХХ століття, у тому числі й Ельза  Скіапареллі, та Поль Пуаре. Після пальта з прорізними рукавами почали трансформуватися в короткі накидки, що прикривають глибокі вирізи на спині вечірніх суконь, а потім на імітацію пончо часів Дикого Заходу. 

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Якщо ви хочете глибше вивчити історію наймоднішого пальта осені 2020, слід починати з його первісного функціонального значення. І хоча кейп, на відміну багатьох інших предметів на даний момент виключно жіночого гардеробу, носили незалежно від статевої ознаки, в історичних картинах його використовують переважно чоловіки. Наприклад, у фентезі-сазі "Володар кілець" класичну накидку можна побачити на хобітах. Ніяких рукавів чи капюшонів – саме так виглядали найперші кейпи. 

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Читай також:Шрам на брові - головний beauty-акцент Тижня моди в Парижі

У серіалі “Тюдори” ми можемо помітити вже класичніше прочитання кейпа. Анна Болейн у виконанні Наталі Дормер носить накидку, накидаючи зверху капюшон, прикриваючи свою тіару. Благородний блакитний відтінок — ще один натяк на те, що подібні вироби за часів Середньовіччя могли дозволити собі вельможі.  

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Пальто підопічної Емми з однойменного серіалу за романом Джейн Остін могло б легко стати тією накидкою Червоної Шапочки. До речі, саме британська письменниця була головною шанувальницею кейпу. Початок 19 століття ознаменовується підвищеним попитом на кардинальські пальто з капюшоном. Зазвичай їх шили із щільної вовни, у ззаду прикрашали спеціально збиранням, щоб не псувати складної зачіски. 

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

У 1963 році на екрани виходить легендарний фільм з Елізабет Тейлор "Клеопатра". Відразу картина стає культовою, а гардероб головної жінки Стародавнього Світу розбирають на складові. І хоча більшість образів картини були далекі від моди тодішнього Єгипту, вони досі залишаються легендарними та надихаючими. 24-кратний золотий кейпбув створений у формі Фенікса як символу переродження, а збирався з тонких смужок золотої шкіри, прикрашених стеклярусом і бісером.  

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

У 2010-х головним екранним орієнтиром у світі моди та краси став серіал “Пліткарки”. Шанувальники роботи Еріка Дамана (головного стиліста) ділилися на два табори: фанатів богемного шику у виконанні Серени та преппі-класики Блер. Саме остання віддавала перевагу нарочито розкішним і благородним образам, підкреслюючи свій статус “золотої еліти” Манхеттена всіма доступними виразними засобами.  

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Читай також:Назад у майбутнє: Вінтажні сумки - наймодніший аксесуар осені 2020

Осінньо-зимові колекції 2020 року іменитих модних будинків наповнюються ностальгічними виробами, серед яких на перший план, безсумнівно, виривається кейп. Так, бренд Balmainвирішив робити ставку на королівські асоціації, прикрасивши свій виріб і  монаршим темно-синім відтінком,та символами “короля-сонця” Людовіка XIV.   

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Подібність образу Елізабет Тейлор демонструє бренд Християнський Бурані, замінюючи золото на натуральне хутро, але дотримуючись концепції міфологічних істот. А акцент на моду Дикого Заходу вирішили зробити на DSquared2, перетворивши класичне пончо на сучасний кейпз плюшевим комфортним  підкладом. 

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Розкішних епітетів благородному кейпувирішили додати і модний будинок  Elie Saab, та бренд Erdem. Перші зробили ставку на в'язані коси та мотиви затишку, проте доповнивши накидки розкішним вечірнім вбранням. Другі використовували етно-принти, але прикрасили брами пір'ям, таким чином процитувавши моду часів Єлизавети I.  

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Сучасну адаптацію кейпау вигляді куртки демонструє бренд  Kocheвтім,і в такому вигляді пальто з  плащівкинаповнено благородними символами у вигляді розшитої стеклярусом та намистинами матерії.  

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Золота середина: Верхній одяг як ознака благородства.

Елегантність кейпаспівають оди  Кароліна Еррера и Genny: у першому випадку ми потрапляємо під вплив всюдисущого нюдиі простоти форми, а в другому стикаємося з елегантністю силуету та лаконічністю білого відтінку.  

Восени 2020 року в сезонних колекціях модних будинків можна зустріти ремінісценції на моду різних епох. Вибирати ж актуальну модель ми радимо винятково інтуїтивно. У тренді кожна їхня епоха, яка приділяла увагу кейпам, а тому помилитись вам у будь-якому випадку буде дуже складно. Привнести дещицю аристократизму до вашого осіннього гардеробу 2020 — жест не пафосний, а неймовірно жіночний. Таким чином ви ніби відкриваєте портал у колишні століття, запозичуючи тільки найкраще з суперечливоюмоди минулих епох.  

Статті на тему