4 нюанси при зборі капсульного гардеробу: Що варто врахувати
Ми розповімо, на що варто звернути увагу, щоб капсула вийшла ідеальною та довго прослужила.
Всім відомо, що капсульний гардероб – найкраще рішення для повсякденних та вечірніх образів. Це база, яка позбавить щоденного питання "А що надіти сьогодні?" і суттєво заощадить ваші кошти, адже речі з капсули – універсальні і не виходять із моди. Вони мають здатність вигідно підкреслювати трендові елементи образу і стають головними героями в луках. Їх шанують не лише прихильності мінімалізму в стилі, а й жінки, схильні до модних експериментів. Здавалося б, універсальнішого гардеробу не придумати і якщо ви вже вирішили, що настав час збирати капсулу, радимо вам не поспішати і добре розібратися в темі. Є чотири основні нюанси, на які варто звернути увагу, перш ніж замінити свої старі речі на капсульні.
Нюанс №1: Поставте собі питання, чи потрібен вам такий гардероб?
Перш, ніж починати будь-який проект, варто ставити собі питання, що наводять, щоб у майбутньому виключити ризики. Це стосується і капсули. Подумайте, для чого ви хочете зібрати речі, що поєднуються між собою, поставте конкретну мету і намалюєте діаграму життєвих пріоритетів. Оцінка ваших відповідей допоможе досягти максимального успіху у цій справі. Наприклад, ви не маєте наміру витрачати час вранці на збори в офіс, при цьому хочете виглядати завжди стильною або вас цікавить фінансова сторона питання: ви хочете перестати витрачати гроші на швидку моду і інвестувати в дійсно якісні та довговічні речі (а ми знаємо, що вони стоять на порядок дорожче мас-маркету).
Якою б не була ваша відповідь, проаналізуйте її і зробіть висновок — чи варто починати все з чистого аркуша або, все-таки, ви не готові прощатися з сукнею з випускного.
Нюанс №2: Капсульний гардероб може змінюватись
Незважаючи на його універсальність у стилістичному форматі, деякі речі з капсули все ж таки доведеться змінювати з часом. Це стосується не гардеробу загалом, а окремих його елементів. Це залежатиме від зміни вашого стилю життя або пріоритетів. Наприклад, раніше вам була важлива капсула для офісу та повсякденності, а потім з'явилися обставини, які передбачають зміну гардеробу. Тоді треба знову переглядати існуючі вбрання та “підганяти” їх під ситуацію. Інвестиції в гардероб не уникнути, але ми радимо купувати не одразу 5 речей для іншої капсули, а поступово, по одній-дві речі протягом сезону. Пам'ятайте, що капсульні речі легко синхронізуються між собою.
Читайте також: Капсульний гардероб: У чому ходити на роботу восени
Нюанс №3: Капсула – безмежна
Немає загальноприйнятого регламенту щодо кількості речей у капсульному гардеробі. Як то кажуть, на свій страх і ризик, ви самостійно визначаєте скільки нарядів має бути. Для багатьох це стає проблемою, адже коли є чіткі вказівки щодо кількості, кольору та фасону – набагато легше все зібрати. Якщо ви вирішили, що капсула складатиметься з 30 речей, а на виході вийшло 10-15, не хвилюйтеся, з вашим гардеробом все гаразд, згодом ви його доповните. Набагато складніше почати з малого і дотримуватися цієї цифри, ніж відсікати непотрібні речі потім.
Нюанс №4: Речі-обманки
Незважаючи на те, що практично всі речі капсули повинні відповідати один одному, у вас може з'явитися кілька нарядів, які виходять за рамки практичного гардеробу. Ці речі ми називаємо обманками, тому що використовуються вони разів, у кращому разі, два, хоча здаються такими потрібними. Найчастіше, це ошатне плаття, яке необхідно по дрес-коду на важливий захід або взуття, в якому зручно тільки сидіти. Не обманюйте себе, не варто витрачатися на подібні елементи гардеробу, краще взяти в оренду або позичити у подруги.
Якщо ви дочитали цю статтю до кінця і у вас не зникло бажання створити капсулу, тоді сміливо визначтеся зі своїми стильними потребами, розвантажуйте гардероб і насолоджуйтесь своєю трансформацією в модному сенсі.
Фото: unsplash.com