UA
  RU

  6 знакових промов від Issey Miyake

  Редагувати переклад
  Днями пішов за небокрай видатій японський дизайнер Іссей Міяке, засновник модного будинку Issey Miyake. Ми вирішили пригадати 6 знакових промов бренду-легенді, які свого часу здійснили справжню fashion-революцію.

  Issey Miyake 98

  Tattoo-плаття 1970/SS1971

  Свого роду вшанування легендарних рок-музикантів Джімі Хендрікса та Дженіс Джоплін, які померли у 1970 році. Принт нагадує татуювання на шкірі, його розробила Макіко Мінагава, яка почала працювати з Міяке як директор із текстилю.

  Issey Miyake 2

  Плаття-платок 1970/SS1971

  Плаття створене із трьох прямокутних шматків тканини, які нагадують великі носові хустині. Це модель вільного розміру, яку носят із двома схрещеними на спині лямками. Ухил у з'єднаннях надає йому еластичність. Плаття було виготовлене із sillook reyniere, 100% поліефірної тканини, розробленої Toray Industries.

  Issey Miyake 34

  Plastic боді 1980/AW1980

  Скульптурне бюст'є з пластику, армованого скловолокном — сьогодні не новина, але для 1980-го року це був прорив. 

  Fashion-ікона Грейс Джонс одягала бежевий варіант цього анатомічного бюстьє під час туру свого альбому Nightclubbing у Європі, доповнивши його… намальованими сосками.

  Issey Miyake 234

  Грейс Джонс неодноразово вибирала для червоних ходників Issey Miyake. Серед них було культове ротанг-боді 1981/SS1982

  Issey Miyake 45

  Плісе-ритм 1989/SS1990

  Натхненням для колекції суконь стала робота Le Réve, 1910, художника Анрі Руссо. Сукні виконані в овальних, круглих та квадратних формах, з незвичайним розташуванням коміра та прорізів для рук. При носінні створюються несподівані тривимірні форми. 

  Issey Miyake 2345

  Issey Miyake 90

  Hello pleats 1990/SS1991. На думку дизайнера це плаття передбачене для веселої людини, яка каже: «Привіт!»

  Issey Miyake 78

  Issey Miyake 754

  Плаття-«літаюча тарілка» 1993/SS1994

  Свою назву сукня отримала через свою форму у складеному вигляді. Вона дійсно виглядає як стопка яскравих літаючих тарілок.

  Issey Miyake 23

  Її вертикальні складки складаються у стилі сильфону для створення унікальної форми. 

  Issey Miyake

  Pleats, Please 1996

  Ще наприкінці 1980-х Іссей Міяке розробивши новий спосіб плісеровки, загортаючи тканини між кулями поміщаючи їх у термопрес. Після такої обробки одяг зберігав складчасту форму і не сковував рухів. Після виходу колекції одягу з елементами плісеровки для танцюристів Франкфуртського балету, зокрема постановки The Loss of Small Detail, дизайнер розробив лінію «Pleats, Please». В результаті цей прийом став відмінною рисою бренду Issey Miyake.

  Принт плісерованої сукні — робота японського художника Ясумарі Морімурі.

  Фото на аватарці матеріалу: обкладинка книги ISSEY MIYAKE, видавництва Taschen

  Статті на тему