“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу

Редагувати переклад
Український бренд byMe презентував колекцію “Березіль”, натхненну Лесем Курбасом та його театром.

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 1

“Березіль” – феномен культурно-мистецького життя в Україні 1920-30-х років. Театр відрізнявся новаторським підходом та швидко став синонімом незалежності та сміливого творчого експерименту. Курбас – талановитий український режисер, актор та драматург. А також один з представників розстріляного відродження – плеяди українських митців, які були вбиті радянським режимом за свою любов до України.

Під час роботи над колекцією команда byMe п’ять місяців досліджувала архіви Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також вивчала літературу, пов’язану з діяльністю Леся Курбаса та “Березолю”.

Саме музейні матеріали – ескізи, костюми та декорації – стали основою для виразних деталей на одязі та аксесуарах. Так на вишитій сорочці молочного кольору з’явились елементи з ескізів костюмів до вистав “Газ” і “Мікадо” авторства Вадима Меллера – головного художника театру “Березіль”. А мініспідницю прикрасило зображення машинки з декорацій до вистави “Алло на хвилі 477!”.

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 2

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 3

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 4

 

Лесь Курбас – людина, чию геніальність ніхто не може заперечити, чий вплив на українську культуру не можна переоцінити. Біографія Курбаса надцікава, але нам найбільше відгукується його світогляд: він вважав, що театр сьогодні має бути таким, яким має бути суспільство завтра. Його діяльність виходила далеко за межі виховання режисерів, акторів – це було створення нового суспільства, яке знаходиться в постійному русі й розвитку”, – розповідають засновники byMe Аліна та Дмитро Сердюки.

Дизайнери відзначили й вишуканий стиль самого Леся Курбаса. На створення однієї з речей їх надихнула світлина митця у вишитій сорочці. byMe відтворили цей орнамент на одній з сорочок. У колекцію також додали хустини, чим підкреслили любов Курбаса носити цей аксесуар замість краватки.

Презентація колекції пройшла в Українському малому драматичному театрі. Окрім одягу гостям показали виставу “Маклена Ґраса” – останню спільну роботу Леся Курбаса та Миколи Куліша перед арештом та ув’язненням.

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 5

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 6

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 7

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 8

“Березіль”: бренд byMe представив колекцію-оду Курбасу-Фото 9

Читайте також: «СЛАВЕТНИЙ ФРАНКО, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ БУВ НЕ ОДИН»: ДИВОВИЖНО ЩИРЕ ІНТЕРВ’Ю В’ЯЧЕСЛАВА ДОВЖЕНКА — ГОЛОВНОГО АКТОРА НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО БАЙОПІКУ 

Статті на тему