UA
RU

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week

Редагувати переклад
Це третя подія Ukrainian Fashion Week International Season SS23. На початку вересня під час 10-го BCEFW пройшли покази GUDU та DARJA DONEZZ, а також Ukrainian Collective Show, у якому колекції представили: KIR KHARTLEY, SIDLETSKIY, STARCHAK, YADVIGA NETYKSHA та LISABO. Бренди POUSTOVIT та AISENBERG DENIM були представлені у шоурумі.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 1

ГУДУ

Глобальні зміни — найкраща година, щоб повернутися до своїх основ та фундаменту, на якому все будується. З цими думками про вічні цінності й створював весняно-літню колекцію Лаша Мдінарадзе, креативний директор бренду. У новому сезоні він повернувся до жакетів, довкола яких побудував всю колекцію.

Ідеальними компаньйонами для жакетів GUDU, за версією Мдінарадзе, стануть різноманітні кроп-топи та сукні зі сміливими вирізами, спідниці довжини міді та струмливі штани.

Не зраджує дизайнер у новому сезоні й інші свої пристрасті — чорному кольору, вінтажному деніму та техніці печворк. У останній колекції, наприклад, представлені не тільки зшиті з клаптиків джинси, а й сукні з вінтажних галстуків.

«Останні шість місяців засвідчили, що чесність із самим собою — це найголовніше, — додає дизайнер. - Ця колекція саме про це».

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 2

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 3

DARJA DONEZZ

Нова колекція Darja Donezz SS23 натхненна античними легендами та видатними жіночими образами з давньогрецької міфології. Її глибокий інтерес до античної естетики не випадковий, адже світ циклічний, а історія завжди повторюється. Кожна епоха має свої богині, війни, трансформації та победи.

“Збувся найбільший страх – війна. Доводиться вчитися жити в цій новій реальності. Для мене ця історія повторюється двічі, моїй батьківщині довелося вже бігти від війни і влаштовувати нову життя. І як і тоді, у 2014, я знову роблю колекцію, коли моя команда далеко. Мені, як ніколи, важливі зв'язки, коріння, розбиті обломки», — коментує Дар'я Донець. 

Вишивка та художні принти знову присутні у колекції. Палітра колекції SS23: чорний, відтінки піску та перлів, пильно-блакитний, чорнильний. Ключові речі: жіночі сукні, комплекти шовкових топів та спідниць у тон, фірмові костюми.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 4

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 5

KIR KHARTLEY

Колекція «Свобода» — колекція про вистріли у спину свободи та незалежності народу України. Справжню свободу не залякати, не розстріляти, не затоптати, бо вона живе у серці кожного українця. У цій колекції дизайнер звертається до сили жіночого духу та до того, як неймовірно він може трансформуватися, набуваючи могутнього зброю внутрішньої мужності та відданості. Ніжні крила жіночності перетворюються на металевий щит та оружня.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 6
 

SIDLETSKIY

До капсульної колекції “Говори зі мною” увійшли лаконічні сукні та тренчі архітектурного крою. У цій колекції збережено ідею жіночності у вишуканості силуетів та чіткості форм, виражену через призму деконструктивізму.

«Ця колекція – моя творча рефлексія на те, що відбувається у країні. Життя безкомпромісно поділилося на чорне та біле. Центральний образ – жилет (бронежилет), що символізує розквіт душі. Це символ сили та незламності жінки», – коментує Ігор Сідлецький.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 7

STARCHAK

Кожен елемент колекції “Ukrainian winter-summer 2022” розповідає про українське місто, яке зазнало руйнувань та страждань від російського наступу. Історію трагедій дизайнерка розповідає через стилізовану вишивку ручної роботи, яку нанесено на понівечені гільзами, гвоздями та склом речі.

Найболючіша згадка про події в Україні нанесена нитками на оверсайз жакет – Маріупольський драмтеатр із написом “ДІТІ”.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 8

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 9

YADVIGA NETYKSHA

В основі колекції SS23 “RED IS LOVE” – мотиви вишиванки у сучасній інтерпретації, як оберіг українського народу та коду нації. Митець не може залишатися осторонь подій, що відбуваються навколо нього. Поєднання мужнього та нежного, маскулінності та фемінності в одному образі, як спроба примирити довічне протистояння та боротьбу. Поєднання елементів мілітарі з квітами, що є характерною стилістикою бренду – метафора спаплюжених квітучих степів України.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 10

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 11

LISABO

Колекції бренду LISABO завжди пов'язані із природою. Нову колекцію «Цвіт» присвячено традиції святкування Івана Купала нашими предками. Свято Івана Купала символізує зв'язок людини з природою, це давнє та колоритне свято. Акцент колекції зроблено на приталені силуети. Матеріали колекції: шовк, віскоза, мериносова зовні. Дизайнер використовує декор ручної роботи з натурального пір'я та декоративних квітів.

Дев'ять українських брендів презентували колекції на Budapest Central European Fashion Week-Фото 12

Читайте також: ДО 25-РІЧЧЯ UFW УКРПОШТА ВИПУСТИЛА ХУДОЖНІЙ КОНВЕРТ

Статті на тему