UA
RU

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт

Редагувати переклад

Укрпошта представила поштовий конверт, присвячений 25-річчю Ukrainian Fashion Week. Після презентації у присутності гостей було проведено спеціальне погашення.

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 1

Автором художнього конверту стала українська художниця Зінаїда Кубар. Вона ж була автором поштової марки, випущеної Укрпоштою у 2017 році до 20-річчя Ukrainian Fashion Week.

Конверт прикрашає фрагмент перфомансу "Калина" української художниці Зінаїди Кубар. Саме цей перфоманс місткиня презентувала у Нью-Йорку у 2017 році у рамках дебютної виставки «4.5.0». Калина символізує жіночу частку, ожерелья — душу. Дівчина замість ожерелья одягає на собі частку годин, бо саме війна принесла на нашу землю втрати матерями своїх синів, жінками — чоловіків, молодими дівчатами — майбутніх наречених. У рамках перфомансу те від сьогодні на конверті ожерелье «заплакало», і таким чином художниця підкреслила трагедію війни, яку переживає Україна 8 рік поспіль.

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 2

Доповнює композицію фото зруйнованої частини Києва (Софіївська Борщагівка). Світліна зроблена відомим оператором та фотографом, а зараз і військовим ЗСУ Сергієм Михальчуком, який із 25 лютого по 4 квітня фіксував наслідки повномасштабного вторгнення та агресії Росії.

«Фрагмент перформансу «Калина», зображений на конверті до 25-річчя Ukrainian Fashion Week, відкривав виставку «4.5.0» у Нью-Йорку 2017 року. Ідея перформансу полягала у тому, щоб показати красу та драму нашої землі. У 2022 році в рамках роботи над ескізом конверту я спеціально повернулася до перфомансу 2017 року, доповнила його актуальними світлинами сьогодення, щоб показати всім, що хоч калинове ожерелье української душі знову плаче, це лише черговий виток війни, яка почалася значно раніше, ніж 24 лютого» — Зінаїда Кубар.

 «Укрпошта неодноразово зверталася до фешн-тематики, створюючи поштові марки та конверти. Тому з одного боку конверт до 25-річчя UFW не є винятком, а з іншого – унікальною цю колаборацію роблять обставини. Ми підтримали ідею з перфомансом «калина», з яким українська художниця представляла Україну в Нью-Йорку ще у 2017 році, щоб показати, що з болем війни українці живуть уже 8 рік поспіль. А фрагменти понівеченого Києва показують, що з 24 лютого горя та приводу для кровавих сліз стало більше – вони є кожному місті. Це той зміст, який доносять українські дизайнери з подіумів світових фешн-столиць, і який би ми, завдяки популярності української філателії воєнної години, також хотіли б донести до всього світу», — прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Конверт на честь 25-річчя Ukrainian Fashion Week – як символ єднання та підтримки. У цьому конверті можна відправити лист зі словами співпереживання чи словами дяки. Або зберегти його на згадку про цей воєнний годинник, який ми проходимо з гідністю та впевненістю.

Тираж конверту – 100 тис. примірників, придбати які можна як в онлайн-маркеті Укрпошти, так і в відділеннях поштового оператора.

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 3

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 4

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 5

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 6

До 25-річчя UFW Укрпошта випустила художній конверт-Фото 7

Фото: Дар'я Чикановська

Читайте також: GUCCI Х СТЕНЛІ КУБРИК: ФАКТИ ТА МІФІ ПРО РЕЖИСЕРА, ЯКІ ЗАКОДУВАВ У НОВОЇ КОЛЕКЦІЇ БРЕНД

 

 

Статті на тему