Про що мовчить жінка: Тоня Белінська, Дизайнерка бренду TONiA

Редагувати переклад
В Будапешті у рамках Ініціативи “Support Ukrainian Fashion” від Ukrainian Fashion Week свою колекцію FW24-25 уперше на BCEFW представив український бренд TONiA. Показ відбувся за підтримки USAID в спільні секції New Generation. Дизайнерка бренду та видома художниця по костюмам Тоня Белінська в новій колекції продовжує досліджувати природу жіночої сексуальності, через натуральні кольори та наївне мистецтво. Сьогодні вона - героїня рубрики Marie Claire.

Про що мовчить жінка: Тоня Белінська, Дизайнерка бренду TONiA-Фото 1

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Про несправедливість не можна мовчати. Не можна мовчати про насилля. Але наразі для мене це дуже складне питання. Під час війни, здається, немає правильних почуттів. До війни (до 2014 року) було чітке розуміння, що будь які почуття нормально проявляти, приймати, і нормально про них говорити, нормально говорити про страх, розчарування, гнів, або щастя. Ми живемо в часи, коли обов’язок вище за інстинкт самозбереження, і тому зізнаватися в слабкості, страху і злості — є суспільно неприйнятно! Печаль і горе прийнятні, злість і страх ні. Те саме і з щастям і радістю. Ти постійно озираєшся, перед тим, як поділитися якоюсь радісною новиною, щоб нікому не завдати болю. Я вже давно вже не знаю, що потрібно проявляти, а що ні.. бо коли навколо стільки горя, задається, до ти ні на що не маєш права…

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Для мене помовчати разом, це ознака близькості, дуже інтимний момент. З моїм коханим нам завжди є про що і поговорити, і помовчати. (Усміхається). Робимо це доволі часто.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Останнім часом взяла за правило кожен день за щось себе хвалити! Навіть за дрібниці. Це, мабуть, одна з дій, які мені зараз здаються правильною!

Сварила..? так, доволі часто себе сварю за нестриманість. Мені притаманна швидка реакція на подію, і іноді це не доречно.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Зрізанні квіти у вазі! Я обожнюю спостерігати, як вони змінюються з кожним днем. Як розкривають пелюстки, як вони змінюють колір день від дня, як квітка повільно в’яне, вигинається, змінює форму. Навіть коли квіти вже зав’яли, деякий час їх не викидаю, бо вони досі красиві, тендітні, такі недосконалі, і досконалі водночас і прекрасні. Іноді це надихає мене взяти до рук пастель або акварель.  В моїй оселі завжди у вазах стоять квіти. Для мене це базова потреба, як їжа.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Я б дуже хотіла вміти співати, мати абсолютний музичний слух і красивий голос! Мені здається, що коли людина співає, якась магія відбувається, коли все тіло вібрує, і ти вивільняєш себе!

Про що мовчить жінка: Тоня Белінська, Дизайнерка бренду TONiA-Фото 2

Про що мовчить жінка: Тоня Белінська, Дизайнерка бренду TONiA-Фото 3

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Люблю всі свої спогади. Все що зі мною трапилося у житті – це мій досвід, моя ідентичність. Це я. Я їх люблю! Не можу відокремити себе від моїх спогадів. Це мені здається неприроднім.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Чоловікам, як і жінкам, личить сміливість і чуйність. Егоїзм нікого не прикрашає.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Проссеко! Бо ігристе. (Усміхається). 

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Коли я була в 6-му класі, нам організували шкільну дискотеку. І я вирішила вперше в житті зробити собі макіяж, щоб виглядати привабливою. Мені так подобалися виразні, контрастні брови, що зі своїм світло-русявий волоссям, я взяла мамин чорний олівець для очей і намалювала собі брови. Мама намагалася мене зупинити, але їй не вдалося мене переконати. Звісно мої однокласники не розділили мій погляд на красу, і це була помилка так піти на танці. (Усміхається).

А якщо говорити про якісь глобальні речі, то я з дитинства була якоюсь дорослою людиною, і батьки мене завжди підтримували. Завжди сама приймала рішення, іноді вдалі, іноді ні, але доводилось брати за них відповідальність. Немає нічого такого в моєму житті про що я жалкую, і що хотіла б змінити.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Леонардо Ді Капріо вважаю непривабливим. Хоча вважаю його одним з найталановитіших акторів. Мені завжди подобалися чоловіки з виразною зовнішністю, і трішки неправильними рисами обличчя, або видовженим тілом. Наприклад з видатним носом, або з виразними вухами. Такі чоловіки завжди мені здаються харизматичними. Як, наприклад, Адам Драйвер.

Чим пахне щастя?

Булочками з корицею, або свіжоспеченим хлібом з вершковим соленим маслом.

Фото: instagram/antoninabelinska

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: АНДРІЙ МОСЬКІН ТА АНДРЕАС БІЛОУС, ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ ДУЕТ ANDREAS MOSKIN

Статті на тему