UA
  RU

  Small Talk: художниця Floweirdy створює з взуття арт-об'єкти. Про колаборацію зі Sleeper та здатність бачити красу навколо.

  Редагувати переклад
  Нещодавно бренд Sleeper у колаборації з квітковою художницею Floweirdy (Єлизаветою Литовкою) представили чуттєвий кампейн, присвячений безтурботному літу. Роботи Єлизавети порівнюють із картинами італійського художника Джузеппе Арчімбольдо. З квітів та овочів, мушлів, пет-пляшок, дитячого конструктора тощо вона створює взуття, тобто арт-об'єкти у вигляді взуття. Про моду та арт, війну та мир в інтерв'ю Marie Claire Ukraine.
  Elizaveta Litovka

  Оброблено за допомогою VSCO з попередньою установкою b5

  Як виникла ідея колаборації зі Sleeper?


  Ця ідея виникла у Sleeper.

  Я на ту мить перебувала в марних спробах помітити хоча б якісь натяки на красу навколо. Коли розпочалася війна, я розчарувалася у красі. Вона мені почала здаватися неважливою, невимовною, нездатною врятувати.


  Моя мрія – зробити чарівне взуття, в якому кожна українська жінка чи дитина, кожен українець були б у безпеці. Але, на жаль, все, що я можу зробити, це зробити гарне взуття.

  При цьому я усвідомлювала, що мало що залишилося незмінним, але краса нікуди не поділася, хоча я й почувалася сліпою. Я пообіцяла собі, що докладу зусиль, аби побачити її знову та створити її навіть із сліз. Тому що надія для мене — це не здаватися до останнього.

  Страшно втратити і красу, і надію.


  Коли мені написали Sleeper, мені було складно повірити в те, що я знову зможу творити. Але мій друг стиліст @lan_ira сказала: «Давай хоча б спробуємо». Тому в цьому проекті вона виступила не тільки як стиліст і модель, а й як муза. Це було непросто, бо ми знаходилися у різних країнах. Але Іра приїхала до мене. І разом нам вдалося віднайти незмінну красу, яка завжди була, є та буде. Нележно від того, що відбувається ззовні та всередині нас. Разом із красою ми віднайшли і надію.

  Що стало головним джерелом натхнення під час роботи над колаборацією?

  “Одного разу я, Чжуан Чжоу, побачивши собі уві сні бабочкою — щасливою бабочкою, яка пурхала серед квітів на своє задоволення і зовсім не знала, що він — Чжуан Чжоу. Зненацька я прокинувся і побачивши, що я - Чжуан Чжоу. Я не знаючи, чи я Чжуан Чжоу, якому приснилося, що він — бабочка, чи я бабочка, якому наснилося, що він — Чжуан Чжоу. Але між Чжуан Чжоу та бабочкою, без сумнівів, є різниця. Ось що таке перетворення промов!“ (Усміхається.)  Натхненням служили сні. На жаль, реальність зараз програє снам та фантазіям. Уві сні ненадовго можна сховатися від того, що відбувається наяву. Тому в цьому кампейні я намагалася створити безпечні та гарні сні. Я б воліла, щоб це був дивний, інший кращий світ, як сказав філософ Чжуан-цзі, де ти безтурботна, чудова бабочка, яка мріє бути тобою.

  Floweirdy 4


  Floweirdy 3

  Floweirdy 78

  Як відбувається робота над вашими проектами?


  У своїх роботах я захоплююся простими промовами, які стають об'єктами поетичного відгуку. Кохання робить їх живими. Я слухаю те, що вони говорять мені, і творю історію про це. Або я шукаю предмети, які можуть висловити мої почуття та прошу їх розповісти історію.

  Ви використовуєте в роботі незвичайні матеріали – квіти, овочі, навіть млинці та деталі дитячого конструктора. З чого зроблена ваша улюблена пара?

  Я створюю взуття у вирі почуттів, тому кожну останню створену мною пару взуття найбільше люблю. Бо вона найближча до того, що я відчуваю в дану мить.

  Зараз мій фаворит – черевик із ножів. Я зробила його із черевиків, які купила на Лісовій за десять гривень за день до війни. Того дня я була дуже щаслива, бо несла додому нові черевики, кілька горщиків із луківцями нарцисів та віру у неможливість війни.

  24 лютого я схопила їх, як одну з непотрібних, але важливих промов, залишаючи свій дім. Тоді вони були просто гарні, а зараз стали сильнішими.

  Floweirdy 1

  Перша моя арт-обувь з'явилася, коли одного разу я ходила і збирала зламані іграшки з «кіндера» по всій хаті. Це був певний криза материнства. Щоб не збожеволити, я вирішила обклеїти ними свій черевик на «шпильці» — на той час зовсім неужитковий та незатребуваний у побуті та моєму гардеробі. І несподівано в мене вийшла арт-робота про внутрішню боротьбу та примирення матері, жінки та художниці.

  Floweirdy 89

  Це не перша ваша співпраця з модним брендом?

  Я працювала з чарівним корейським брендом взуття Yuul yie, для них я зробила зйомку та кілька арт об'єктів із їх підборів для виставки у Кореї.

  Створювала кілька кампейнів для чудової Ksenia Schnaider, а також разом з @farfordecor ми влаштовували інсталяцію для магазину Ksenia Schnaider.

  Floweirdy 5

  Працювала із брендом дивовижних окулярів Abetterfeelings.

  Створювала взуття та скульптури для зйомки дуже гарного бренду Olenich.

  Фотографувала компейни для парфумів Comme des garsons та інших для неймовірного магазину нішевої парфумерії @cremedelacremehauteparfumerie .

  Floweirdy 2

  Знімала для італійського журналу про моду Lampoon.

  Робила знімки для MM6, деякі з них постили в інстаграмах Off white та Balenciaga.

  Floweirdy 12

  У вашому гардеробі багато взуття?

  У мене є невелика колекція чудових пар взуття, які я знайшла у купах «секонду» на Лісовій. Вони поважно стояти вдома у скляній шафі та «розповідають» свої історії. А я майже завжди, ходжу в єдиній парі улюблених кросівок, у яких зручно шукати та полювати на прекрасне. Тому що я таки більше око, ніж нога. (Сміється.)

  Про яку пару ви мрієте?

  Мрію про ту чарівну рятуючу взуття для всіх українців, як я вже розповідала. Чудове взуття, в якому життя раптом знову стає безпечним і щасливим. Взуття, в якій не потрібно тікати з дому. І, на жаль, я поки що їм не володію.

  За ким із митців ви слідкуєте в інстаграм?

  Я більше стежу за людьми біля метро. Мені дуже подобається спостерігати за тим, хто та яку красу для себе вибрав, та розгадувати чому. Мені подобається випадковість виникнення та швидкоплинність миті, в якій можна за цим спостерігати.

  Над чим ви працюєте зараз?

  Зараз я досі працюю над собою. Хочу знайти в собі так багато сил, щоби можна було її роздавати, допомагаючи тим, хто її не знайшов.

  Floweirdy 34

  Floweirdy 7

  Floweirdy 6

  Floweirdy 456

  Processed with VSCO with ka1 preset

  Читайте також: SLEEPER ПРЕДСТАВИВ КАМПЕЙН, СТВОРЕНЬ З КВІТКОВОЮ МИТЦЯ FLOWEIRDY 

  Статті на тему