UA
  RU

  Українські дизайнери у війну: CULTNAKED

  Редагувати переклад
  Працювати - не тільки чудовий спосіб ефективно допомогти державі, але й найпростіший і найдоступніший спосіб заспокоїтися в умовах війни - вважає Марі Фуртас, засновниця бренду CULTNAKED. Про перші дні війни, плани та віру у победу розповіла дизайнерка.
  CULTNAKED 2

  Фото: instagram/cultnaked

  На перший день народження своєї доньки Марі Фуртас – основниця бренду CULTNAKED – не будувала особливих планів. Вона не мала списку з 1 ритуалу «першого дня народження» дитини та шоу-програми. Так само, як у списку справ на день не було й зборів тривожної валізки під бомбами, що сипалися на Київ.


  «Я тому й не будувала жодних планів, ніби чекала, що щось трапиться»— каже Марі і з нею важко посперечатися. Багато хто з нас відчував це нервове хвилювання. Хтось прислухався до нього і поїхав раніше, хтось після пережитих криз, революцій та пандемії, списавши все на підвищену тривожність. «У мене було майже упаковано кілька валіз, я почала їх доповнювати і почула бомби в області десь. Моє тіло просто паралізувало від страху, все було як у тумані. Склали всі біля машини і поїхали на кордон. Перше, що я написала команді – це ті, що ми платимо зараз зарплату за місяць і ще одну за наступний, про всяк випадок. І будемо підтримувати до останнього. Однозначно, ми не могли знати, чи нам виходити на роботу в найближчу годину, тому на сайті ми поставили просто лінк на “Повернись живим”. За дві тижні стало більш-менш зрозуміло, як війна працює, і ми вирішили продовжувати роботу».

  CULTNAKED 1

  Фото: instagram/cultnaked

  Дивно і страшно одночасно писати про те, що ми зрозуміли, як працює війна, але це правда. Через всі ці емоційні качелі від повної апатії та страху до оптимізму та адреналінових уколів, ми прийшли до тверезого погляду на нову реальність і тепер знаємо, що у війни, як і будь-якого іншого періоду в житті, є свої закономірності та правила, яким вона підкоряється. І ця нескладна система координат дозволяє все також будувати, розвивати бізнес, який допоможе триматися на плаву і кожному зокрема, і всій Україні в цілому. Адже через обстріл три із чотирьох підприємств закрилися, а це означає, що сьогодні кожен активний підприємець для країни — рятувальна шлюпка. «Команда CULTNAKED – топ, вони виконують роботу найкращим чином зараз. Частину грошей ми перераховуємо на фонд “Повернись живим”. Кравчині ходять на роботу і в бомбосховища. Я сподіваюся, що все буде добрим. Не працювати ні для кого з команди – не варіант, бо в офісі такий самий рівень безпеки, як і вдома».


  Працювати — не тільки чудовий спосіб ефективно допомогти державі, але й найпростіший і найдоступніший спосіб заспокоїтися в умовах війни.

  CULTNAKED 3

  Фото: instagram/cultnaked

  Робити рутинні речі дійсно допомагає психіці триматися в адекватному стані — не важливо, чи знаходитесь ви під арт-обстрілами чи в еміграції. «Адаптуватися – єдиний варіант вижити, як для команди, бренду, так і для мене персонально. Наразі я не бачу варіантів свого повернення в Україну, тому працюватиму дистанційно + шукати нові ресурси та способи робити нові релізи. Це безпрецедентна ситуація, говорити про райдужні плани неефективно», – каже Марі.

  Незважаючи на те, що вона не знає, коли повернеться додому, Фуртас продовжує нудьгувати за рідним Київом: «Я у Порто. Мені тут не подобається, але я закомітилася шукати тут тканини, тому найближчий місяць я тут. Відчуваю я собі дуже неоднозначно: я щаслива, що більшість моєї сім'ї у безпеці, щаслива, що ми можемо жити в відносному комфорті. Але моя душа в Україні, там де страждають люди. Мене розриває від відчаю, ненависті до русні, жаги помсти. Я плачу щодня».


  CULTNAKED

  Фото: instagram/cultnaked

  Але ми віримо, що скоро всі сльози в Україні будуть лише від радості – радості на честь нашої победи. І всі ті, кому довелося залишати рідні будинки, як і всі ті, хто став заручниками обставин, зможуть спокійно спати ночами та вільно планувати наступні дні, навіть місяці свого мирного життя.

  Автор: Ксенія Ковальова

  #ВсеБудеУкраїна!  Читайте також: ПАТРІОТИЧНІ НАСТРОЇ УКРАЇНСЬКОГО NFT-АРТУ

  Статті на тему