UA
RU

  У Софії Київській представили колекцію етнічного одягу, що зцілює

Редагувати переклад

Дизайнер – дослідниця фольклору та язичництва.

У Національному заповіднику “Софія Київська” пройшов показ колекції бренду СТРІЙ – одягу, що зцілює. Дизайнер – Анна Заклецька – відома українська теле- та радіоведуча, громадська діячка, вокалістка фольк-дуету VRODA та дослідниця фольклору та язичництва, української культури та традицій у дохристиянському прочитанні. 

У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює-Фото 1

Це перша дизайнерська лінія теплого щоденного етнічного одягу від Анни Заклецької, в яку увійшли 13 образів – в’язані сукні до підлоги, брючні костюми та спідниці, що створені з мериносової вовняної пряжі й прикрашені в‘язаними нагрудними прикрасами-кризами та автентичними візерунками. Вони є точними копіями орнаментованої вишивки з власної колекції вишиванок Анни, що налічує 20 одиниць. Серед них вишиванки віком понад 100 років. Основні кольори колекції – білий, червоний та чорний. 

Колекція СТРІЙ створена на основі знань, отриманих з розповідей бабусі Анни – Гані 1922 року народження, що більшість життя прожила на Хмельниччині та Рівненщині, про ткацтво, знахарство, філософію життя, Бога, мову, обряди, закони буття, джерело щастя та сенси, заради яких ми втілилися. А також з розповідей людей, з якими Заклецька спілкувалась впродовж 30 років у власних фольклорних експедиціях Україною та світом.

Ціль, цілий, цілісний, цілющий — усе це слова, об’єднані спільним коренем та передбачають наповненість, однорідність і відсутність прогалин/надщерблень. Кожні звук, колір, форма мають свою частоту коливання. Своя сорочка ближча до тіла: наші рідні звуки та візерунки резонують з частотою кожного з нас – тим самим роблячи нас цілісними, міцними, захищеними. Щоб це відчути та вміти цим користуватись, важливо пізнавати себе та жити усвідомлено,

– пояснює Ганна Заклецька. 

У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює-Фото 2
 
У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює-Фото 3

Ескізи моделей були намальовані Анною ще в десятирічному віці. Але рішення відновити малюнки та розпочати виробництво колекції прийшло у лютому 2021 року, в ніч смерті Сергія Проскурні, якого вона вважає своїм “сценічним батьком”. Тоді режисер прийшов Ані уві сні й сказав: «Анюсю, скільки можна стидатись! Бери і роби!». Анна прокинулась шокована, знайшла сховані з дитинства ескізи і взялась за виробництво. Дитячі ескізи промалювала «начисто» її сестра Іванна.

Більшість одиниць колекції є двосторонніми або можуть носитись у 2-5 варіантах. Таким чином, маючи три одиниці, можна отримати 5 різних образів: від повсякденного до вечірнього. Виробником колекції є Київська фабрика JENADIN. 

Колекція супроводжується виданням книжки-лукбуку з тлумаченнями #відбабусі про значення візерунків, цифр, кольорів та пояснює сутність обрядового кола українців ще дохристиянського впливу.

Показ пройшов у театралізованому форматі за мотивами українського дохристиянського міфу про створення світу. Дійство, режисером якого, до речі, також стала Анна Заклецька, розповіло як із всевидячого ока, чорної діри-Нави, з’являється проявлений світ — червона Ява, і вселенське світло – біла Права. В якості моделей на подіум вийшли артисти з родинного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» під керівництвом мами Анни – Раїси Заклецької. 

Читайте також: Трендові стьобані сети, ангорові светри, прикрашені складними візерунками у колекції TOTAL WHITE

У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює-Фото 4
 
У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює-Фото 2

Спеціальною гостею показу стала Надія Васіна – колишня учасниця національної збірної з художньої гімнастики, найгнучкіша дівчина України. На подіум також вийшла співачка Ейра. 

Музичний супровід показу створено спільно з Олександром Жижченком, за участю бандуриста гурту ONUKA Євгена Йовенка та віртуоза, музыканта НАОНІ, продюсера Олеся Журавчака (сопілка).

Гостями заходу стали Лесь Подерв'янський, Семен Горов та Яна Помазан, Павло Шилько, Влада Литовченко, Настя Вергелес, Славік Соломко, Алла Мартинюк, Тетяна Власова, Ілона Довгань, Ірина Ступка, Ярослав Джусь на інші.

У день презентації запущень сайт проекту www.striy.com.ua, на якому впродовж тижня діють особливі ціни: кошти, отримані з продажу, перераховані БФ Світлани Легкої «Світлий». Впродовж програми вечора також було продано перший комплект колекції на аукціоні – також на користь БФ «Світлий», який відкрив збір на генератор для медичного стабілізаційного пункту під Бахмутом.

 

Статті на тему