UA
RU

Все, що вихотіли знати про стиль «преппі», але боялися запитати

Редагувати переклад
Які асоціації спадають на думку, коли ми чуємо про стиль преппі? Хороша дівчина в акуратній шкільній формі, картата спідниця, низька перлів поверх кардигану і, можливо, весь гардероб із «Пліткарки».

Все, що вихотіли знати про стиль преппі, але боялися запитати-Фото 1

Американський стиль і образ багатої матусі пережив деякі зміни, кризу і банкрутство декількох брендів, але він повернувся. А разом із ним кардигани, сорочки поло та взуття Мері Джейн.

Ще наприкінці 1890-х. «преппі» був своєрідним символом статусу, що його носили представники привілейованого суспільства, які навчалися у престижних школах та були членами Ліги Плюща. В'язані свитери та мокасини Brooks Brothers були невід'ємною частиною гардеробу, а з виходом першої пари Lady Levi's у 1934р. джинсі стали основним стилем преппі.

Фільми «Плезантвіль» та «Бріолін» – путівники зі стилю 50-х. Тут уже додаються спортивні сорочки для боулінгу і регбі, які зараз носять мимо поля. Ще популярнішими стають клітини і джинси, таким чином формуючи нову гілку стилю «преппі» – «американку» і більш сексуальну – «пін-ап».

Все, що вихотіли знати про стиль преппі, але боялися запитати-Фото 2

Читайте також: За гендерною ознакою: 10 актуальних трендів брючної моди осінь-зима 2021/22

У 1980-х, завдяки гумористичній книзі під назвою The Official Preppy Handbook, що в деякому сенсі висміювала стиль багатих та несподівано розійшлася мільйонним тиражем і вдохновила середній клас зав'язувати свитери на плечах і носити клітчасті блейзери, «преппі» йде в На піку популярності Calvin Klein, Lacoste, топсайдерів, поло, світшотів та яскравих чіносів головними модними іконами десятиліття стали Брук Шилдс та Принцеса Ді. У 1990-х до них додалася Брітні Спірс, що повернула сексуальний образ школярки. У 2000-х на сцені з'явилися спорт та комфорт. Стиль моделі, що запізнюється на черговий показ, вдягнений у кепку, легінси та завеликий пиджак, надихнувши модниць по всьому світу.

Все, що вихотіли знати про стиль преппі, але боялися запитати-Фото 3

Тепер з легкої руки Слімана для Celine знову бачимо тріумф досконалості «преппі» – смугасті сорочки, реглані, принт клітка і багато деніму.

Автор: Інна Сословська

Статті на тему