Закрити
UA
Мода

Карантин у Берліні очима українки

Поділись:

Ми продовжуємо розповідати про те, як змінилося життя людей у ​​різних країнах у зв’язку з пандемією COVID-19. Сьогодні про самоізоляцію розповідає 27-річна Ганна Камуз, яка живе та працює у Берліні, а також веде тематичний блог у Instagram. 

posts-to-db-Фото 1

– Як проходить карантин у вашій країні?

— Німеччина вже п’ятий тиждень на карантині. З 16 березня всіх по можливості перевели на home office, навчальні заклади, магазини та будь-які місця потенційного скупчення людей закрили. Фактично відкриті лише заклади першої потреби: продуктові магазини, аптеки, поштові відділення. Кав’ярні та ресторани реорганізувалися та пропонують їжу на виніс.

Саме для Берліна, де я живу, першою необхідністю було визнано також веломагазини, оскільки різко скоротили кількість громадського транспорту та попит на велосипеди виріс.

Читайте також: Список речей, без яких вам не обійтися на карантині

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?

— Головний захід — карантин та зведення соціальних контактів до необхідного мінімуму. У Німеччині, як і раніше, можна гуляти на свіжому повітрі, але дотримуючись правил. Прогулянки не більше двох людей або сім’єю/групою, що проживають разом. Обов’язкова дистанція не менше ніж 1,5 м до інших людей. Все життя організоване тепер із урахуванням цих правил.

posts-to-db-Фото 2

У супермаркети запускають обмежену кількість людей і на вході обов’язково видають візок, який ти маєш котити перед собою і, таким чином, дистанцію до інших людей буде автоматично дотримано. Після кожного клієнта візки дезінфікують. У поштових відділеннях наклеєна розмітка, щоб людям було простіше дотримуватися дистанції. В аптеки та заклади, що працюють на самовинос, вхід строго по одному.

Міністерство охорони здоров’я активно просуває кампанію з інформування мешканців Німеччини щодо запобіжних заходів та правил гігієни.

Також жартома міністерство випустила маску для Instagram, яка пропонує варіанти, чим зайняти себе на карантині. Треба ж не лише інформувати, а й настрій піднімати (посміхається) Мер Берліна надіслав кожному жителю листа з усією необхідною інформацією та контактними даними. Наприклад, куди звертатися, якщо у тебе з’явилися симптоми, якщо ти став жертвою домашнього насильства (за статистикою випадки збільшилися за час карантину) та багато іншої корисної інформації.

Уряд ухвалив пакет заходів для підтримки малого та середнього бізнесу. Можу з упевненістю сказати, що кризовий менеджмент у Німеччині на найвищому рівні.

posts-to-db-Фото 3

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Перші два тижні карантину всі заходи мали рекомендаційний характер, і люди ставилися до них не дуже серйозно. Коли рекомендації стали правилами та за порушення запровадили штрафи, ситуація змінилася. До того ж мені здається, колись ми всі усвідомили, що чим раніше приймемо нову реальність, тим швидше буде шанс хоча б частково повернутися до звичного життя.

posts-to-db-Фото 4

На п’ятому тижні карантину всі дії вже доведені до автоматизму: маска та рукавички стали частиною повсякденного дрес-коду, замість парфуму тепер дезінфектор. Люди, що йдуть тротуаром назустріч, з розумінням усміхаються і пропускають один одного, щоб дотримуватися необхідної дистанції. Люди поважають інших та правила поведінки, у такому суспільстві почуваєшся безпечно.

Читайте також: Найкращі меми про коронавірус та карантин

posts-to-db-Фото 5

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

Навіть за умов карантину життя продовжується.

Я працюю у Парламенті, але зараз вся наша команда працює віддалено. Карантин ≠ відпустка. Роботи менше не стало, навпаки, у кризовий час політики та їхні команди мають максимально швидко та інформативно комунікувати, куди звертатися за допомогою, як діяти у тій чи іншій ситуації. Добре, що в сучасному світі нам легко вдалося перебудувати нашу роботу онлайн.

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від #простопроберлін (@anna_kamuz)

Також я веду свій Instagram-блог, розповідаю про життя в Берліні і мрію, що незабаром більше не писатиму пости про коронавірус і карантин, а знову стануть актуальними списки місць, обов’язкових до відвідування, поради з еміграції та вивчення мови і, коли кордони знову відкриють, проводитиму тури і знову і знову закохувати нових людей у ​​Берлін. Ну а поки що все це віртуально!

posts-to-db-Фото 6

Загалом помічаю, як багато часу зараз проходить у гаджетах. Так що вечорами ми з чоловіком відкладаємо телефони, планшети, ноутбуки і замість перегляду серіалу беремо собаку і вирушаємо на прогулянку, звичайно ж дотримуючись дистанції (Посміхається).

З позитивного — частіше й довше спілкуємося з рідними та друзями, хоч і онлайн. Хоча, коли живеш закордоном, це спілкування і так завжди онлайн, але в некарантинний час рідко вистачало часу на довгі розмови. Мені легко було адаптуватися до нового ритму життя. Я отримую задоволення від того, як багато встигаю і при цьому нікуди не поспішаю. Але найбільше рада наша собака, господарі постійно вдома, прогулянок та уваги тепер вдосталь.

[mc_gallery id=590828]

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Мені здається, що паніка була якраз до початку карантину, коли люди ще не знали, чого очікувати, які будуть вжиті заходи, чи зможемо виходити з дому, чи буде доступ до продуктів. Наприкінці лютого почалася неконтрольована покупка дезінфекторів та масок, макаронів та туалетного паперу. Зараз паніки взагалі немає. Люди адаптувалися до нової реальності та просто живуть далі.

Читайте також: Небанальні Instagram-акаунти, які відвернуть від поганого

posts-to-db-Фото 7

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?

— Як би смішно це не звучало, але дефіцитним товаром став туалетний папір (Сміється). На початку карантину був дефіцит на все. Я прийшла в магазин, а там пусті полиці. Але це була короткострокова ситуація, люди швидко зрозуміли, що продуктів вистачить усім і наступного дня полиці знову заповнилися продуктами. Але ось туалетний папір… Я не знаю, куди він подівся і коли знову з’явиться на прилавках (Сміється). Ну і, звичайно, маски та дезінфектори. Нині це цінний актив.

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Першого ж дня карантину з’явилися так звані ініціативи допомоги сусідам. Люди організувалися і зробили оголошення, що допоможуть закупити продукти і медикаменти своїм сусідам, які знаходяться в групі ризику, щоб обмежити їх від зайвих контактів і не наражати їх на небезпеку зараження. Такі ініціативи з’явилися по всій Німеччині та мають великий успіх.

Якщо чесно, вірус тільки згуртував суспільство і зараз тут панує атмосфера солідарності, всі налаштовані допомагати один одному. Активно просувається кампанія Support your locals на підтримку маленьких локальних бізнесів. Наприклад, якщо ви хочете замовити книгу, то краще зробити це онлайн із книжкового за рогом, якому довелося закритися через карантин, ніж на Amazon.

posts-to-db-Фото 8

Ще мене дуже вразило, що Німеччина взяла на лікування критичних пацієнтів із Італії та Франції. У такий складний для світу час не тільки люди та бізнеси мають підтримувати одне одного, а й країни мають боротися з недугою разом.

Також є одна ініціатива, якою я дуже хочу поділитись. Я навіть не знала, але один із моїх сусідів фотограф. Так ось, він знімав порожні вулиці Берліна на карантині, потім роздрукував знімки і зробив у під’їзді нашого будинку виставку «Lockdown Berlin». Нехай це не допоможе у боротьбі з вірусом, але ця виставка — нагадування для мене та всіх сусідів, що хоч світ зараз і на паузі, але життя продовжується і кожен має займатися своєю справою: хтось творити, хтось лікувати. Кожен із нас — крапля в океані. Ми обов’язково переможемо, і все буде гаразд!