UA
RU

Особистий досвід: як проходить карантин у Сінгапурі

Редагувати переклад
Ми продовжуємо розповідати про те, як змінилося життя людей у ​​різних країнах у зв'язку з пандемією COVID-19. Сьогодні про самоізоляцію розповідає стиліст-перукар Blow + Bar Марія Романенко, яка зараз живе у Сінгапурі.


карантин у Сінгапурі

Марія Романенко

— Скільки часу вже триває карантин у вашій країні?

Тотальний локдаун у Сінгапурі було оголошено 7 квітня і його продовжили до 1 червня. Закрили всі, крім супермаркетів, аптек та лікарень.  Але громадський транспорт працює у звичному режимі.

До 7 квітня діяли часткові обмеження, але кордони було закрито ще березні. Пізніше виявилося, що вірус потрапив у foreign dorms – іноземні гуртожитки для обслуговуючого персоналу. У місті їх дуже багато. Саме після цього ситуація стала майже неконтрольованою і кількість заражених зросла до 15 тисяч.

— Як саме відбувається режим самоізоляції – які вимоги висуваються до мешканців? Які виникли заборони?

З 7 квітня можна виходити на вулицю лише за продуктами, в аптеку та на пробіжку, але лише у засобах індивідуального захисту. Для найризикованіших і самовпевнених хлопців висувають штраф у розмірі 300 доларів і це дуже мотивує не забувати свою маску вдома та не носити її на підборідді. До речі, Сінгапур побудований за системою «розумного міста», камери відслідковують все та всіх по face tracking. Тому приховати злочин ніяк не вийде.

Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В АВСТРАЛІЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

— Як місцеві жителі ставляться до режиму карантину і чи дотримуються його?

Ні для кого не секрет, що Сінгапур одна з найсуворіших і найдисциплінованіших країн — дотримання правил буквально протікає в крові у кожного сінгапурця. Місцеві жителі просто не розуміють, як можна порушувати закон, адже він був створений державою для їхньої безпеки та комфорту. 

Але для тих, хто погано розуміє, було оголошено величезні штрафи. Місяць тому заборонили збиратися до груп більше десяти людей, але мої знайомі поставилися до цього несерйозно і пішли всією командою грати у баскетбол. Повернулися додому з м'ячем та штрафом у 15 000 доларів.

Сінгапур

@masharomanenko_

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

Сінгапурці дуже позитивний народ і цього карантин не змінив. За моїми спостереженнями, це завдяки чесній і дуже прозорій політичній системі. Тут нічого не намагаються приховати від громадян: міністри щотижня виходять в онлайн у Facebook та на телебаченні, і самі доповідають усі новини. З'являється відчуття, що цей міністр – твій друг.

— Чи є в магазинах дефіцит будь-яких товарів?

Не дивлячись на всю дисципліну та толерантність сінгапурського народу, «знищення» всіх полиць із туалетним папером ніхто не скасовував. Якийсь час не було рису, локшини, яєць, хліба та інших базових продуктів. Ця паніка була пов'язана з тим, що Сінгапур не має своїх локальних виробництв. Всі продукти доставляють з Малайзії, але експортне сполучення не припиняли і в магазинах з'явилося багато свіжої риби, морепродуктів, м'яса та іншого. 

Читайте також: ВСІ СТАТТІ MARIE CLAIRE ПРО КОРОНАВІРУС І КАРАНТИН

— Наскільки доступні експрес-тести на COVID-19?

Є можливість зробити тест за власний рахунок. Це коштуватиме 300$ у державній лікарні. Або отримати його безкоштовно, але для цього потрібно звернутися до лікарні та зареєструвати свої симптоми Covid-19. 

На сьогоднішній день уряд робить три тисячі тестів на день для іноземних працівників із гуртожитків. Ось тому число заражених більше ніж в інших країнах. Держава перевіряє всіх робітників, зі «сліпими» симптомами та яскраво вираженими.

— Звідки ви надаєте перевагу отримувати актуальну інформацію про коронавірус у вашій країні?

Я довіряю лише офіційним каналам. Ще на самому початку пандемії я підписалася на державну розсилку в WhatsApp, яка щоранку мені люб'язно нагадує одягати маску, і повідомляє про нові зафіксовані випадки, а також їхню локацію.

З цього джерела можна дізнатися, що у McDonalds біля твого будинку підтвердили п'ять позитивних випадків Covid-19. Це дуже зручно, тому що ти ще сто разів подумаєш, чи варто туди бігти за меню BigMac. Також читаю онлайн-газету "Straight Times".

карантин в інших країнах

Марія Романенко

— Чи існує покарання за недотримання карантину і якщо так, то як виявляють порушників?

Сінгапур закрив свої кордони ще в середині березня і всі, хто повернувся після локдауну, або залишився на карантин в інших країнах, або ж після повернення до Сінгапуру були зобов'язані пройти 14-денну самоізоляцію будинку або в готелі. Кожен із таких туристів отримували home-stay notice, їх реєстрували в поліції та відслідковували з геолокації мобільного телефону протягом двох тижнів.

Також поліція могла прийти додому будь-якої миті і влаштувати перевірку. Було таке, що офіцери дзвонили по відеозв'язку і просили показати інтер'єр квартири, щоб переконатися, що людина дотримується карантину.

Якщо були порушені правила і людина вийшла на вулицю, наприклад, швиденько купити каву і назад, то це могло закінчитися штрафом у 10.000 $ або шістьма місяцями ув'язнення. 

Для цього було створено додаток Trace Together для відстеження людей, які були зобов'язані «відсидіти свій термін» у самоізоляції. Його можна було завантажити в AppStore та увімкнути Bluetooth. Таким чином програма відправляла повідомлення про порушників, які знаходяться навколо вас.  Найкраще його було використати у громадському транспорті та супермаркетах. З'являлася можливість швидко покинути це місце та мінімізувати ризик зараження.

А загалом, людні місця та парки відстежуються дронами та камерами, Сінгапур дуже технологічний. 

Сінгапур коронавірус

@masharomanenko_

— Які соціальні ініціативи та технологічні рішення, спрямовані на боротьбу з вірусом у вашій країні, найбільше вразили вас?

Перший місяць всі офіси працювали за системою А&В, тобто за групами та тижнями. Якщо група А підхопила вірус, то хоча б команда залишилася здоровою і працездатною. Пізніше всі школярі пішли на онлайн-навчання в Zoom.

Тішить те, що люди, які не можуть виконувати свою роботу онлайн, не втратили свій стабільний дохід. Держава та роботодавці виплачують 75% від повної зарплати своїм співробітникам. Також багато орендодавців увійшли в положення і дозволили платити 50% орендної плати на час карантину. Такі умови швидше допомагають відкласти гроші, аніж за один день втратити все. Сінгапур за стабільність та згуртованість свого народу і це дуже надихає.

Читайте також: #HOMEBEAUTY: ВАЛЕРІЯ ГУЗЕМА

— Як ви та ваші близькі проводите час у самоізоляції?

Проводимо чудово. У мене не було можливості «сповільнитися» останніх кілька років. А зараз з'явився час на здоровий сон, перегляд комедій, читання книг та проходження цікавих семінарів. Це чудовий шанс створити щось нове, спланувати, збудувати. Такий момент не можна упускати, потрібно використовувати його максимально продуктивно. 

Статті на тему