Одна з головних інтриг чергової церемонії нагородження – чи отримає статуетку Леонардо Ді Капріо? Актор уп’яте номінується у категорії «Найкраща чоловіча роль», цього разу завдяки драмі «Вижилий», яка виступає одразу у 12 категоріях. Складні стосунки Лео з «Оскаром» викликали хвилю гумору в соцмережах, де-не-де навіть стартували благодійні збори на золоту фігурку для Леонардо. Проте всі з нетерпінням чекають, коли справедливість переможе, адже сумніватися у видатних акторських здібностях ДіКапріо не доводиться.
З Кіноакадемією не складаються стосунки і у Квентіна Тарантіно. «Огидна вісімка» цього року не стане найкращим фільмом. Цього звання, незважаючи на регулярне захоплення глядачів, не удостоїлася ще жодна картина видатного режисера. Можливо, Квентіну, як і ДіКапріо, просто потрібно ще трохи почекати.
Читайте також: Золотий глобус – 2016: шоу та переможці
А от хто не став чекати з моря погоди цього року, то це представники расових меншин. На тлі того, що котрий рік поспіль жоден темношкірий актор не номінується на «Оскар», почав набирати обертів скандал. Ведучого церемонії Кріса Рока навіть закликали відмовитися від участі у ній. Проте комік не підтримав бойкоту, хоч і залишив у своєму Twitter саркастичний коментар щодо виключно «білих номінацій». Результатом скандалу стала заява президента Американської кіноакадемії Шеріл Бун Айзекс, яка пообіцяла “великі зміни” у складі організації.
Але дивно дорікати Академії за ігнорування меншин: ще 1940 року, коли в Америці існувала сегрегація, «Оскар» дістався темношкірій актрисі Хетті МаДеніел. І хоча під час церемонії бідній жінці довелося сидіти в окремій частині зали, це не затьмарило її радості, коли вона піднялася на сцену за позолоченою статуеткою.
Ось у кого справді склалися стосунки з «Оскаром», то це у бездомного Віллі Фалджіра. 2000-го, збираючи пляшки у сміттєвих баках, чоловік знайшов цілу скриньку статуеток, викинутих туди робітниками компанії «Марбелл». Ті, мабуть, хотіли нажитися на крадених «Оскарах», але в останній момент передумали та викинули цінний тягар на звалище. Мало того, що щасливчику Віллі вдалося потримати в руках статуетку, то Марбелл ще й виплатила йому $50 тисяч.
А нашого наступного героя не змогли зупинити жодних перешкод, навіть служба охорони. У 1938 році невідомий піднявся на сцену церемонії замість відсутньої актриси Еліс Брейді, подякував публікі від її імені та з незворушним виразом обличчя отримав статуетку. Після цього ні його, ні статуетку ніхто більше не бачив.
Фото: Gettyimages