Додаємо до списку must-see головні фільми одного з найбільших світових кінофестивалів – від “Джокера” до екранізації “Щігла”.
Щороку Венеціанський кінофестиваль дарує нам щонайменше кілька шедеврів. Одні картини входять до історії, інші отримують номінації на «Оскар», треті дарують режисерам визнання гігантів індустрії та простих глядачів. Чого тільки варті “Рома” Альфонсо Куарона та “Форма води” Гільєрмо дель Торо.
У 2019 році Венеціанський кінофестиваль пройде 76-й раз з 28 серпня по 7 вересня. Marie Claire розповідає, на які фільми варто звернути увагу.
Читайте також: Netflix анонсував вихід повнометражного фільму «На всі тяжкі»
режисер: Тодд Філліпс
У режисерському кріслі нового «Джокера» сидить, як не дивно, творець серії фільмів «Хлопчисько у Вегасі», а головну роль виконує Хоакін Фенікс. Поки критики очікують прем’єри картини і запитують, чи зможе Хоакін перевершити своїх попередників — Джона Ніколсона і Хіта Леджера, режисер Тодд Філліпс дражнить нас тизерами і натякає на вихід повноцінного трейлера 28 серпня.
режисер: Джон Краулі
Екранізація книги Донни Тартт явно замахнулася на «Оскар», варто лише подивитися на зірковий акторський склад, до якого увійшли Сара Полсон, Ніколь Кідман, Енсел Ельгорт, юний Фінн Вулфард, та режисерське крісло, яке займає Джон Краулі. За попередню екранізацію — «Бруклін» — він отримав премію BAFTA та три номінації на «Оскар», у тому числі у категорії «Найкращий фільм».
Читайте також: Що потрібно знати про фільм «Щегол» — екранізацію книги Донни Тартт
режисер: Джеймс Грей
Герой Бреда Пітта у фільмі «До зірок» вирушає в космос, щоб знайти зниклого багато років тому батька. На думку астронавта, тільки він зможе запобігти загрозі вимирання людства на Землі.
режисер: Ной Баумбах
Театральний режисер Чарлі (Адам Драйвер) та актриса Ніколь (Скарлетт Йоханссон) переживають розлучення. Хоч фільм і виходить на стрімінговій платформі Netflix, його покажуть у обмеженій кількості кінотеатрів. Це потрібно, щоб картина могла претендувати на номінації багатьох престижних премій, включаючи «Оскар».
Читайте також: 8 найочікуваніших серіалів осені
режисер: Девід Мішо
Чергова спроба Netflix зняти історичну картину може увінчатися успіхом. «Короля» зрежисував австралієць Девід Мішо, а головні ролі у фільмі про долю юнака Генріха V, який зійшов на престол, після смерті батька виконали Тімоті Шаламе, Джоел Едгертон, Лілі-Роуз Депп, Роберт Паттісон, Бен Мендельсон та інші.
На відміну від Канського фестивалю, який другий рік поспіль не припускає картини Netflix до участі у показах, Венеціанський більш привітний до стрімінгової платформи. Ще один тому підтвердження — «пральня» Стівена Содерберга.
Політична драма з Меріл Стріп, Гері Олдменом, Девідом Швіммером та Антоніо Бандерасом у головних ролях розповість реальну історію «панамської справи», коли до рук журналістів потрапила інформація про незаконні справи панамської юридичної компанії.
Фільм заснований на книзі лауреата Пулітцерівської премії Джона Бернстайна.
Читайте також: Документальні фільми-біографії, які потрібно переглянути
режисер: Бенедикт Ендрюс
Акторка Джин Сіберг, що реально існувала, у 70-ті боролася за права афроамериканців і була учасницею «Партії чорних пантер», чим привернула увагу ФБР. Через кілька років Джин була знайдена мертвою і з великою кількістю алкоголю та снодійного в крові. Втілила актрису Крістен Стюарт, а компанію їй склали Джек О’Коннелл, Зазі Бітц, Ентоні Макі та інші.
режисер: Олів’є Ассайас
Фільм натхненний реальною історією про групу кубинських шпигунів «Осіна мережа», які проникли в терористичні угруповання США та були розкриті урядом, після чого отримали покарання в американській в’язниці. Шпигунів зіграли Пенелопа Крус, Вагнер Моура та Гаель Гарсія Берналь.
Читайте також: Найкращі фільми, засновані на реальних подіях
режисер: Сіро Герра
Екранізація однойменного роману південно-африканського письменника Джона Кутзеє розповість про магістрат колоніального містечка (Марк Райленс), який починає сумніватися у своїй відданості імперіалізму, і бюрократі (Джоні Депп), посланому в колоніальне містечко, щоб придушити паніку серед мешканців.
режисер: Шеннон Мерфі
Повнометражний режисерський дебют австралійки Шеннон Мерфі адаптовано з однойменної п’єси. За сюжетом хвора дівчинка-підліток закохується у свого однолітка, який торгує наркотиками, а батьки намагаються всіляко протистояти нерівному союзу.
Головні ролі зіграли Бен Мендельсон («Капітан Марвел», «Родовід»), Ессі Девіс («Дівчина з перлиною сережкою»), Елайза Скенлен («Гострі предмети», «Маленькі жінки») та Тобі Уоллес «Суспільство». На Венеціанському фестивалі картина виборюватиме головний приз — «Золотого лева».
Покажуть на Венеціанському кінофестивалі і кілька вітчизняних картин: «Атлантиду» Валентина Васяновича та литовсько-український фільм «Стасіс». Вони будуть представлені у рамках програм «Горизонти» та «Тиждень критики».
Повну конкурсну програму 76-го Венеціанського кінофестивалю можна переглянути за посиланням.