UA
  RU

  10 найвпливовіших письменниць нашого часу

  Редагувати переклад

  Їхні книги варто додати на наші полиці.

  Alternative Views - The 10th Rome Film Fest

  Донна Тартт

  Пулітцерівську премію Донна Тартт здобула за свій третій роман «Щегол». Люди займали черги перед прилавками книгарень, щоб побачити обкладинку книги, а журнал Time включив її до списку ста найвпливовіших людей світу. Тартт пише докладно: на роман «Щегол» у неї пішло не мало не цілих одинадцять років.

  Луїза Елдріч

  Луїза Елдріч черпає натхнення та теми з її рідної американської спадщини, глибоко занурюючись у питання ідентичності та раси. Роман, у центрі якого – вбивство на расовому ґрунті, The Plague of Doves, став фіналістом Пулітцерівської премії 2009 року. Загалом її перу належать 13 романів.

  Майя Анжелу

  Номінувалася на Пулітцерівську та Національну книжкову премію США. Була названа «найзначнішою темношкірою жінкою-автобіографом Америки», здобула понад 30 почесних ступенів, незліченну кількість нагород, у тому числі Національну медаль мистецтв та Президентську медаль Свободи. Найбільше письменниця відома завдяки серії із шести автобіографічних томів. Майя Анжелу стала втіленням мудрості та стійкості завдяки глибині, гострості та чесності її слів.

  Maya Angelou Visits Schomburg Center For Research In Black Culture

  Карен Рассел

  Потрапила до номінантів на Пулітцерівську премію з першої ж спроби. Її дебютний роман «Свампландія» став фіналістом Пулітцерівської премії у 2012 році. Її стиль характеризують як "магічний реалізм" та "південна готика", а Фонд МакАртура офіційно визнав письменницю геніальною. Почитайте її збірку оповідань "Вампіри в Лемон Гроу", і ви зрозумієте чому.

  Еліс Уокер

  Перша темношкіра письменниця, яка отримала Пулітцерівську премію та Національну книжкову премію за роман «Колір ліловий». За мотивами цього твору Стівен Спілберг зняв фільм «Кольори лілові полів», номінований на «Оскар» одразу в 11 категоріях. Хоча жодної статуетки він не отримав, виконавиця головної ролі Вупі Голдберг була нагороджена премією «Золотий глобус».

  Ісабель Альєнде

  Найвідоміша сьогодні латиноамериканська письменниця, книги якої видані тиражем у 35 мільйонів екземплярів 27 мовами світу. Ісабель Альєнде не лише письменниця, а ще й журналіст, яка порушує проблеми гендерної нерівності. Протягом багатьох років вона була рупором чилійців, які змушені були мовчати під тиском режиму Піночета.

  Nobel Prize Awards Ceremony, Stockholm

  Еліс Манро

  Канадська письменниця, яка удостоєна в 2013 році Нобелівської премії з літератури (вперше в історії Канади), Букерівської премії (2009 рік) та багатьох інших нагород. Вважається майстром оповідань, а деякі критики навіть наважуються порівнювати її із Чеховим.

  Арундаті Рой

  Індійська письменниця, автор напівбіографічного роману "Бог дрібниць", який удостоївся Букерівської премії. Свою популярність вона звернула до політичної зброї, виступаючи проти політики Індії щодо атомної зброї, націоналізму, воєн в Іраку та боротьби з тероризмом.

  Азар Нафісі

  Письменниця родом з Ірану, нині живе у США, оскільки її вигнали з Тегеранського університету за порушення ісламських звичаїв. Деякий час після вигнання вела семінари з англомовної словесності у своїй квартирі та на основі цього досвіду створила роман «Читання «Лоліти» у Тегерані». Твір швидко став бестселером у США, був перекладений на три десятки мов і отримав французьку Премію за найкращу іноземну книгу.

  The New Yorker Festival 2014 - Across The Pond With Tessa Hadley, Hari Kunzru, Hanif Kureishi і Zadie Smith, Модерований By Cressida Leyshon

  Зеді Сміт

  Дебютний роман англійки Зеді Сміт «Білі зуби» обіцяв їй популярність ще на стадії чернетки. Права на публікацію ще не закінченого роману розігрувалися на аукціоні. Ставши першою літературною сенсацією нового тисячоліття, роман перетворився на серіал, який зняв канал Channel 4. Інший роман Про красу був номінований на премію Букера, отримав премію Оранж і Сомерсета Моема.

  Фото: Gettyimages

  Статті на тему