UA
RU

12 порад, як почати займатися спортом вдома

Редагувати переклад
Саме час опанувати всі переваги домашнього тренінгу. 
Як почати займатися спортом вдома.

@basebodybabes

Фітнес вдома - це чудова ідея, якщо ви хочете схуднути і привести своє тіло до ладу, а можливості піти в зал з тих чи інших причин у вас немає.

Розповідаємо, як почати займатися спортом удома та не закинути справу на півдорозі. 

Читайте також: 6 причин займатися спортом, які не включають схуднення

 

Мотивація

Мабуть, це один із ключових моментів, від яких потрібно відштовхуватися. Тут не спрацює світла та чиста мрія бути стрункою, здоровою. Ставте конкретну мету, яка мотивуватиме вас працювати для її досягнення. Знайдіть ту саму причину, яка змушуватиме вас щодня працювати над собою.

12 порад, як почати займатися спортом вдома.

Знайдіть місце для тренувань

Якщо ви займаєтеся в квартирі, знайдіть зручне для тренувань місце, щоб під час виконання вправ вам не доводилося переставляти меблі і відволікатися. Вам має бути зручно лягати на весь зріст, стрибати, розмахувати руками і т.д. Якщо в кімнаті не вистачає місця, то подбайте про це заздалегідь, відсуньте стіл, розстеліть килимок і займайтеся на втіху. 

Читайте також: Спорт і сон: як і навіщо тренуватися, щоб почуватися відпочившим

Встановіть графік 

Дисципліна – найголовніше. Виберіть зручний для вас час і дні, коли ви найменше завантажені, щоб не пропускати тренування. Повісьте розклад на чільне місце, щоб не забувати про заняття. Так, спочатку буде складно змушувати себе тренуватися, коли диван і серіали так і манять, але найголовніше — запровадити це у звичку.

12 порад, як почати займатися спортом вдома.

Підберіть систему тренувань

Зараз на просторах інтернету будь-який бажаючий може знайти для себе потрібний онлайн-курс. У Ютубі є безліч відео, які пояснять вам, як правильно качати прес або сідниці. Але не варто обмежуватись вправами на певну зону, приділяйте однаковий час усім частинам тіла. Спробуйте різні програми і подивіться, які вправи підходять саме вам. Не стрибайте вище за голову і не починайте з важких комплексів, інакше можете травмуватися або просто розчаруватися у своїх можливостях. 

Читайте також: Спорт та алкоголь: що потрібно знати і чого уникати

Слухайте своє тіло

Не потрібно починати з підняття 50 кг гірі та марафонського забігу, якщо ви насилу виконуєте розминку (до речі, перед тренуваннями ніколи не забувайте розминатися), почніть з поступових навантажень, а згодом збільшуйте оберти. Якщо вам важко виконувати певні вправи, а голос з екрану мовить, що потрібно протриматися ще 30 секунд, виконуйте меншу кількість повторів. Згодом ви звикнете і зможете побити власні рекорди.

12 порад, як почати займатися спортом вдома.

Не забувайте про харчування

Безглуздо починати боротися зі своєю лінню і при цьому харчуватися, як і раніше. Їсти потрібно маленькими порціями 4-5 разів на день замість 2-3 великих прийомів їжі. Віддайте перевагу білковій їжі та клітковині, а від швидких вуглеводів краще взагалі відмовитися. Спочатку можете записувати все з'їдене за день у блокнот або спеціальну програму на телефоні. Так ви побачите, що робите зайві перекушування у вигляді чаю з шоколадками або цукерок, принесених колегою. 

Читайте також: Питання здоров'я: Що відбувається з тілом, якщо ви не займаєтесь спортом

Складіть плейлист

Зробіть добірку ритмічної музики, яка мотивуватиме вас займатися і допоможе тримати потрібний темп. Не варто під час тренування включати телевізор чи ноутбук, це відволікатиме.

Читайте також: У зал: найкращі спортивні образи для тренувань

Купуйте красиву спортивну форму

Якщо ви займаєтеся вдома, це зовсім не означає, що потрібно робити випади та присідання у домашніх треніках. Так, вас ніхто не бачить, крім рідних, але гарний одяг стане своєрідною мотивацією. Адже здорово дивитися на себе в стильній формі, та ще й спостерігати, як з кожним тренуванням сантиметри зі стегон йдуть і потихеньку починає промальовуватися талія.

ведіть щоденник

Заведіть блокнот або календар, щоб відзначати дні тренувань. Так ви будете контролювати себе і бачити, коли були перепустки, а коли ви дотримувалися режиму. Якщо в якийсь день ви пропустили тренування, то не потрібно два дні поспіль надолужувати втрачене межі можливостей, просто надалі намагайтеся не збиватися з графіка. Під час менструацій не виконуйте важких вправ, а якщо біль занадто сильний, то утримайтеся від тренувань. 

12 порад, як почати займатися спортом вдома.

Знайдіть однодумців

Мінус занять вдома – спокуса пропустити тренування. За фітнес-зал ви платите гроші, що саме по собі є непоганим мотиватором, та й тренер не дасть сачкувати. Тому найкраще домовитися з подругою або бойфрендом на спільні заняття хоча б у режимі онлайн. Адже ви не хочете з'явитися в очах близької людини, яка не може стримати обіцянок?

Підпишіться на надихаючих блогерів 

Якщо ваша стрічка в Instagram - суцільні акаунти з мемами, котами та особисті профілі друзів, настав час підписатися і на більш корисні акаунти. Наприклад, на професійних спортсменів для натхнення тренерів, а також звичайних лайфстайл-блогерів, які показують свої рутинні тренування. 

Читайте також: Міфи про харчування до і після тренування (частина 1)

Встановіть програми

Мінімум 5-8 годин на день кожен із нас проводить із телефоном у руках. Не має значення для чого ви використовуєте гаджет — роботи, навчання або спілкування з друзями, сам факт шокує. Замість того, щоб прокрастинувати і паралельно гортати стрічку соцмереж, звільніть пам'ять телефону від непотрібних програм, а натомість скачайте щось дійсно вартісне. Наприклад, Nike Training Club. 

Статті на тему