UA
RU

11-й ОМКФ: гід за фестивалем від Юлії Сінькевич

Редагувати переклад
Одеський міжнародний кінофестиваль вже готовий дивувати глядачів конкурсних та позаконкурсних програм, які можна буде переглянути з 25 вересня по 3 жовтня онлайн. Генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич розповіла Marie Claire про фільми 11 Одеського кінофестивалю, які обов'язково варто подивитися.
11-й ОМКФ: гід за фестивалем від Юлії Сінькевич-Фото 1

Материнство
Режисер: Маура Дельперо
Країна: Італія, Аргентина
Програма: Міжнародний конкурс

Для італійської режисера Маури Дельперо “Материнство” – це дебют у ігровому кіно. Але це не завадило їй виграти три призи на кінофестивалі у Локарно. У фільмі Дельперо продовжує розпочату в її документальній картині “Надя та Світлана” тему складного материнства, зокрема стосунків між жінками. Головна героїня у “Материнстві” — підліток, який має дочку. Разом вони живуть у жіночому притулку у монастирі. Після того, як у житті маленької дівчинки з'являється черниця, її мати раптово зникає.

Ласкаво просимо до Чечні
Режисер: Девід Франс
Країна: США
Програма: Фестиваль Фестивалів

Документальна картина Девіда Франса викликала фурор під час 70 Берлінале, де відбулася її прем'єра. В результаті фільм поїхав із двома нагородами: призом Тедді та призом глядацьких симпатій секції “Панорама”. Не дивно, що картині вдалося розтопити серця глядачів. Це дуже відверта та правдива історія про те, з чим доводиться стикатися представникам ЛГБТ-спільноти у Чечні та тим, хто ризикуючи життям, рятує їх від влади та родичів.

Жовта тварина
Режисер: Феліпе Браганса
Країна: Бразилія, Португалія, Мозамбік
Програма: Візії

Провокаційна трагікомедія розповідає про збанкрутілого режисера Фернандо. Він вирушає на пошуки примар минулого своєї сім'ї. Таким чином героєві належить знайти свою ідентичність, відпустити погані спогади і усвідомити, чи можливе кіно у нинішній соціо-політичній ситуації у його країні. Захоплююча подорож Фернандо скрупульозно досліджує минуле Бразилії, показуючи його з гумором та елементами фантастики, що подекуди нагадує “Тоні Ердманна” Марен Аде.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ДИВИТИСЯ АРТХАУСНЕ КІНО, ЩОБ ОТРИМАТИ ВІД НЬОГО ЗАДОВОЛЕННЯ

Атлантида
Режисер: Валентин Васянович
Країна Україна
Програма: Міжнародний конкурс

Антиутопія Валентина Васяновича — одна з найочікуваніших картин цьогорічного ОМКФ. Минулого року фільм став найкращим у програмі “Горизонти” Венеціанського кінофестивалю – це друга за значимістю конкурсна секція кіноогляду. “Атлантида” переносить глядача у майбутнє, коли війну на сході України закінчено. Територія, на якій роками велися бойові дії, перетворилася на непридатну пустелю, і місцевим доводиться наново вчитися жити за умов післявоєнної реальності. Примітно, що абсолютно усі ролі у фільмі зіграли солдати ЗСУ та добровольці АТО.

Босоногий імператор
Режисери: Пітер Броссенс, Джессіка Вудворт
Країна: Бельгія, Нідерланди, Хорватія, Болгарія
Програма: Фільм Відкриття

Новий фільм режисерського дуету Пітера Броссенса та Джесікі Вудворт стане фільмом-відкриття 11-го ОМКФ. Це політична сатира на державний устрій сучасної Європи продовжує історію, розпочату в “Королі бельгійців”. До речі, попередній фільм Броссенса та Вудворт став лауреатом Гран-Прі 8-го ОМКФ. У сиквелі король Ніколас виявляється поміщеним у санаторій під суворий нагляд авторитарного лікаря у виконанні Удо Кіра. До Ніколаса приїжджає делегація, яка повідомляє цікаві новини — тепер йому належить стати першим імператором усієї Європи.

Статті на тему