UA
RU

12 святкових картин до Нового року та Різдва

Редагувати переклад
Настав Новий рік, але попереду ще стільки веселощів! Пропонуємо вам відпочити від святкової метушні та насолодитися мистецтвом художників минулого та сьогодення.
12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 1

Oh boy Its Pop with New Plymouth, 1951

Майстер яскравих фарб Норман Роквелл завжди асоціюється зі святом. Він творив ще на початку ХХ століття, але картини начебто про наш час. У його малюнках присутні три компоненти: новорічний настрій, дрібка гумору та хлоп'яча зухвалість. Згодні?

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 2

Grandad is coming for Christmas, 1997

«Дідусь їде на Різдво» Тоні Тодда принесла художнику чималу популярність. Та й загалом тема Різдва, що веде у його творчості: все тому, що його картини прикрашали кожну другу святкову листівку. 

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 3

Різдвяна ялинка, 1996

Єгор Зайцев – художник-реаліст, котрий вміє творити теплі душевні картини. Головні сюжети його творчості – це повсякденне життя людей, їх клопіт. Вони ідеально передають передноворічну атмосферу.

Читайте також: 7 ПОРТРЕТІВ ЇЇ ВЕЛИКОСТІ КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ II

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 4

The Discovery, 1956

Ще одна картина майстра новорічного настрою Нормана Роквелла. Іноді спостережливість художника просто вражає! Картина «Відкриття» – одна з найбільших його робіт.

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 5

It was the night before Christmas, 1936

Джозеф Крістіан Лейендекер прославився своїми ілюстраціями до журналу The Saturday Evening Post (ще б пак: він був його першим ілюстратором!). Сюжети сільської та сімейної тематики були у пріоритеті, але саме вони стають своєрідними «іконами». Цікаво, що Лейендекер справив найбільший вплив на Нормана Роквелла, тому їхні роботи дуже схожі!

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 6

Memories of Christmas, 2001

«Спогади про Різдво» Томаса Кінкейда – це символічна картина. Сам художник був упевнений, що ностальгійне бачення життя часто описується як бачення світу через рожеві окуляри. Відтінок, який пронизує спогади про Різдво – це рожеве сяйво заходу сонця, і ми з ним повністю згодні.

Читайте також: 10 КАРТИН ЛЕОНАРДО ТАК ВІНЧІ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 7

Santa, 1935

Ще одна картина Джозефа Лейєндекера, і не менш популярна. До речі, дана робота допомогла візуально сформувати образ Санта-Клауса як веселого товстуна у червоному хутряному пальті. Також було популяризовано зображення новорічного немовляти: слухняного хлопчика, який сидить навколішки у Санти. 

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 8

Christmas Eve, 1998

Поліна Пакуїн є досить успішною художницею. Захоплюючий світ дітей зі всією своєю спонтанністю та простотою знаходиться у центрі її роботи. Багато її картин (особливо на різдвяну тематику) стали відомими завдяки атмосфері безтурботного дитинства.

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 9

Ковзанка, 2002

Павлова Оксана створила картину «Ковзанка», бо була ним сильно зачарована. Вона зізналася: «Як це схоже на наше життя! Не знаєш, коли впадеш, чи буде боляче? Хтось падає та плаче, хтось веселиться. Подібність до життя з реальністю несподівано побачилася мені в цьому!» Через це картина здається надзвичайно зворушливою!

Читайте також: СПОСОБИ РОЗУМІННЯ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦТВА: ПОГЛЯД МУДОЖНИКА

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 10

Різдво біля котеджу Кірбі, 1926

Картини Річарда Бернса відомі своїми затишними будиночками. Вони надихають своїм спокоєм та теплотою. "Різдво біля котеджу Кірбі" - це справжня ніч перед Різдвом. Яскраві вогні на ялинках та сніговик - що може бути краще?

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 11

У нашому дворі, 1964

Ігор Попов передав усю суєту напередодні свят. На ковзанці грають діти: хлопчаки займаються хокеєм, а дівчатка катаються на ковзанах. Холод, зима та мороз – це не проблема для нашого двору. Життя тут вирує!

12 святкових картин до Нового року та Різдва-Фото 12

Різдвяний ранок, 1916

«Різдвяний ранок» – одна з найзворушливіших картин Генрі Мослера. Діти чекають на диво – момент, коли знайдуть під ялинкою подарунки від Санти. Ця картина зрозуміла кожному із нас.

Автор: Лада Янчук

Фото: gallerix.ru

Статті на тему