15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму

У європейській конкурсній програмі 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 11 стрічок. Серед яких — дев’ять ігрових фільмів, один документальний та один анімаційний:

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму-Фото 1

 • «Andrea lässt sich scheiden» («Андреа розлучається»), реж. Йозеф Гадер, 2024

Це австрійська чорна комедія, в основі сюжету якої — Андреа, поліцейська з маленького містечка, яка планує розірвати свій нещасливий шлюб, отримавши підвищення у поліцейському відділі іншого, більшого міста. Втім, повертаючись автівкою з вечірки, вона ненароком наїжджає на свого п’яного чоловіка. У стані шоку Андреа тікає з місця події…

 • «Arthur&Diana» («Артур і Діана») реж. Сара Сумма, 2023

Французьке роадмуві від режисерки італійського походження Сари Сумми. Історія про Артура й Діану, брата й сестру, які разом із дворічним сином Діани вирушають із Берліна в Париж, щоб пройти щорічний техогляд свого старенького Renault. Але подорож не видасться спокійною: плани зміняться, мандрівники опиняться в Італії зі своїми друзями. І все це — під бурхливі розмови в старенькій автівці.

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму-Фото 2

«Andrea lässt sich scheiden» («Андреа розлучається»), реж. Йозеф Гадер, 2024

 • «Blueberry Dreams» («Чорничні мрії»), реж. Елене Мікаберідзе, 2024

Документальне кіно зі стриманим гумором про ідею грузинської сім’ї створити чорничну ферму в районі неподалік від неспокійного кордону з підконтрольною Росії Абхазією, де вже майже 30 років не вщухають сутички. Стрічка про бажання старшого покоління вберегти родинні зв’язки в той час, як їхні сини прагнуть зовсім іншого.

 • «El sueño de la sultana» («Сон султани»), реж. Ізабель Ергера, 2023

У основі сюжету іспанського анімаційного фільму — режисерка Інес, яка вирушає в подорож Індією в пошуках слідів Ladyland, утопічної країни для жінок. Перед цим надихнувшись бенгальською феміністичною невигаданою історією, написаною 1905-го року.

 • «Gondola» («Гондола»), реж. Файт Хелмер, 2023

Це фільм без діалогів, що став результатом співпраці Німеччини й Грузії. «Гондола» — історія про двох жінок, які працюють на канатній дорозі. Іва й Ніно спускаються й піднімаються гондолами вздовж віддалених гір Грузії. Періодично їхні гондоли перетинаються, а згодом між жінками виникають почуття.

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму-Фото 3

«Gondola» («Гондола»), реж. Файт Хелмер, 2023

 • «Jupiter» («Юпітер»), реж. Бенджамін Пфоль, 2023

За сюжетом, сім’я підлітки захоплюється космічним культом, що обіцяє порятунок у вищому існуванні на Юпітері. Зі спогадів, зображених у фільмі, стане відомо, з якими труднощами змушена боротись сім’я. Дівчинка має зробити вибір: слідувати за батьками чи йти власним шляхом.

 • «La casa» («Дім»), реж. Алекс Монтойя, 2024

Іспанська драма, знята за мотивами графічного роману Пако Роки. У основі фільму — історія про трійко братів і сестер, які повертаються до родинного дому після смерті батька. Вони планують продати будинок, втім, коли їх наздоганяють спогади, герої не хочуть позбуватися минулого та прагнуть возз’єднатися. Можливо, це буде останньою даниною пам’яті їхнього  батька, а будинок стане свідком нових історій.

 • «Les Paradis de Diane» («Небеса Діани»), реж. Кармен Жак’є, Жан Гассман, 2024

За сюжетом, після народження першої дитини Діана зникає в невідомому напрямку, лишаючи свого хлопця Мартіна з немовлям у пологовому Цюриха. Серед світу туристів і гуляк Діана зустрічається з незнайомкою. Ця зустріч допоможе їй вивчити себе й своє тіло та віднайти правду.

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму-Фото 4

«Arthur&Diana» («Артур і Діана») реж. Сара Сумма, 2023

 • «Pakoja & haaveita» («Втечі та мрії»), реж. Кайса Ель Рамлі, 2023

Це фінська історія про зустрічі, випадковості та пробудження, що відбуваються протягом одного літнього дня на дорозі та обабіч неї. Це спроба зрозуміти та прийняти неминучість життя в його багатьох різних формах за допомогою дев’ятьох персонажів, неординарного автостопера та безпритульного пса. Це збалансована суміш трагікомедії, піднесеного реалізму, спокою та поезії.

 • «Sex» («Секс»), реж. Даґ Йоган Хауґеруд, 2024

Стрічка про двох чоловіків, які, перебуваючи в гетеросексуальних шлюбах, отримують несподіваний досвід, що змушує їх переглянути своє розуміння сексуальності, ґендеру та ідентичності. Один із них мав сексуальні стосунки з іншим чоловіком, не вважаючи їх проявом гомосексуальності чи невірності, а потім обговорює це з дружиною. А інший бачить сни, де він перебуває в ролі жінки. І цезмушує його засумніватися, наскільки його особистість сформована поглядами інших.

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив європейську конкурсну програму-Фото 5

«Sex» («Секс»), реж. Даґ Йоган Хауґеруд, 2024

 • «Tyle co nic» («Майже нічого»), реж. Ґжеґож Дембовський, 2023

Детектив польського режисера-дебютанта, де за сюжетом група фермерів організовує акцію протесту біля будинку депутата, який, всупереч своїм обіцянкам, проголосував проти їхніх інтересів. Втім серед розкиданого ними гною знаходять тіло людини. Підозра відразу падає на Ярека, хоча загиблий був його найближчим другом. У намаганні очистити своє ім’я, головний герой розпочинає власне розслідування.

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.

Статті на тему