UA
RU

3 (не)очевидних лайфхаків в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії

Редагувати переклад
Про те, як виділити ваше резюме у потоці інших та отримати заповітне запрошення на співбесіду, розповідає директор Київського офісу юридичної компанії ILF, експерт Happy Monday
 Катерина Заславська.
3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 1
3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 2
2020 рік приніс багато криз, одна з яких спалахнула на ринку праці. Весняні карантинні заходи викликали найбільший сплеск безробітних за останні 20 років, а очікування чергового локдауну ситуацію, на жаль, не покращують. 

І якщо у 2019 році експерти називали ринок праці «перегрітим», а чільну роль на ньому відводили претендентам, то у 2020-му право обирати та диктувати умови знову перейшло до роботодавців. Як виділитися в потоці інших резюме та увійти в бажаний шорт-лист запрошених на співбесіду? Розглянемо кілька лайфхаків.

3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 3

Бійте прямо в ціль

Резюме українців часто поєднує загальний «гріх»: розпливчастість та абстрактність. «Ех, напишу про себе все, що є. А там — хай обирають!», — думає средній здобувач.

Читай також: Весільний демікутюр: Fifteen – колекція, що отримала Ґран-прі International Young Designers Contest 2020

Однак перш ніж складати резюме, поставте собі три запитання: «Куди я пишу? Які люди потрібні цій компанії/проекту? Навіщо вони потрібні цій компанії?». Ці питання допоможуть вам сфокусуватися не на улюбленому і своєму багатогранному досвіді, а на потребах роботодавця.

Виберіть зі свого досвіду функції та завдання, релевантні для роботодавця та вакансії, на яку ви подаєте резюме. Так само справи з так званими «м'якими» і «твердими» навичками. Опишіть саме ті, які притаманні вам та потрібні для вакантної позиції.

На початку резюме для кращого фокусування додайте блок «Мета». Багато хто в ньому пишуть, що хоче знайти «цікаву роботу в дружньому колективі, щоб реалізувати свій потенціал…». Але насправді ваша мета отримати конкретну посаду в конкретній компанії. Отак і напишіть. І серце HR-а здригнеться.

3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 4

Оперуйте фактами та цифрами

Гірше абстрактних та розпливчастих фраз у резюме можуть бути лише фрази-кліше, що повторюються від кандидата до кандидата. «Вело переговори з клієнтами», «Організовувала заходи», «Реалізовувала маркетингову стратегію компанії». Дуже багато хто в резюме описує лише функціонал на кожному місці роботи, упускаючи важливе — а до чого, власне, вся ця робота привела?

Тому в описі своїх досягнень керуйтесь правилом «Факти та цифри». Дайте відповідь у цьому блоці на такі питання: «Які результати моєї діяльності? Які зміни я приніс до компанії? Чи привела моя робота до лідів/угод/продажів? Чи вдалося мені вплинути на діяльність клієнтів до компанії? А на атмосферу у команді?».

Читай також: Доступна мода: Демократичні варіанти найпопулярнішої сумки 2020 року

Наприклад, якщо ви вели на минулому місці роботи переговори з клієнтами, спробуйте максимально конкретизувати цей процес: «Провів 30+ переговорів із IT-клієнтами з Канади, США та Чилі, досяг 50% закритих угод».

Чим більше фактів і цифр ви додасте в опис ваших обов'язків, тим професійніше і зрозуміліше ви виглядатимете в очах роботодавця.

3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 5

Опишіть свою суперсилу

Ще один блок, який допоможе виділити ваше резюме серед потоку інших – це «Сильні сторони» (або «Особисті якості»).

Непристойно велика кількість кандидатів пишуть тут, що вони «комунікабельні, з хорошими організаторськими та лідерськими якостями, креативні, виконавчі, здатні працювати індивідуально та в команді…».

Насправді ж, ваше завдання – вибрати 3-5 сильних якостей, які притаманні вам і важливі для роботодавця, та описати їх так, як вони виявляються у вашій поведінці.

Ось що таке "комунікабельність"? Для когось це вміння порозумітися з різними людьми, для іншого — відсутність страху підійти до незнайомої людини на заході. Для третього – уміння продати людині товар чи послугу по телефону. То в чому саме ваша суперсила? ЯК вона проявляється у вашій особистості? Опишіть однією пропозицією будь-яку якість — це допоможе виділити себе в потоці інших кандидатів.

3 (не)очевидних лайфхака в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії-фото 6

Насправді ці поради будуть актуальні у будь-який час. Проте, що конкурентніший ринок чи позиція, то гостріше варто виділитися і натомість інших, проявити свою індивідуальність і професіоналізм. Тому криза — найкращий час, щоб, нарешті, покращити своє резюме і вступити в боротьбу за вакансію, яка вам справді цікава. 

Якщо вам складно самостійно розібратися зі своїми досягненнями та сильними сторонами, звертайтеся за консультацією до експертів вони допоможуть зробити ваше резюме ідеальним.

Статті на тему