UA
RU

30 років на сцені: «Піккардійська Терція» презентує дуетну пісню з SASHKA

Редагувати переклад

Українська вокальна формація «Піккардійська Терція» та композитор і виконавець Алекс Макаров, відомий під творчим псевдонімом SASHKA, презентують дуетну пісню Baby та кліп на неї.

Творчий тандем присвятив свій твір Україні, її красі та водночас героїзму. Пісня розповідає про любов до країни, зізнаючись їй у почуттях, мов до коханої дівчини.

30 років на сцені: Піккардійська Терція презентує дуетну пісню з SASHKA-Фото 1

Автором музики та тексту Baby виступив SASHKA. Як розповідає виконавець, він почав працювати над піснею ще у 2017 році, але штовхачем для завершення треку стала повномасштабна війна та окупація його рідного Херсона. Під впливом почуттів та емоцій, викликаних цими подіями, у бомбосховищі під звуки вибухів, зіграна на старому Гібсоні, пісня була завершена.

І якщо музика дуже легко лягла в рядки, то із записом треку виникли певні складнощі. Музиканти, що взяли участь у записі, після 24 лютого були розкидані по всьому світу. Гітарну партію було записано Толіком Манді у бомбосховищі в Черкаській області, труби – в Німеччині Алексом Павлюковим (Estrada), що колись працював зі Світланою Лободою, партію акустичної гітари записавши Михайло Баньковський, який волонтерив у Києві, а ударні – Олександр Муренко , що спеціально для запису приїхав до Києва із села у Житомирській області 

Тоді ж у SASHKі з'явилася думка звернутись до вокальної формації «Піккардійська Терція», пісня “Пустельник” якої вже багато років була для Алекса однією з улюблених. Baby одразу “зайшла” всім учасникам секстету, тож було вирішено створювати музичне посвяту своїй країні разом – записувати пісню та знімати кліп Baby.

Я не дуже й то розраховував, що хлопці залишатимуть мої гітари, труби та барабани, адже вони всі життя співають а капела, у цьому їхній стиль і фішка. Проте “Терція” залишила моє аранжування повністю, додавши кілька своїх музичних трюків.,

- Розповівши SASHKA.

“За 30 років на сцені у мене як у музыканта і у нашої групи як у музичної одиниці вже виробилася творча інтуїція, – розповідає художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець. - І коли SASHKA надіславши нам пісню Baby, ми одразу вчули в ній творчу изюминку. Він запропонував, щоб ми заспівали її самі. Але хто може виконати твір краще, ніж сам автор? Тож наша зустрічна пропозиція була – створити дует, у якому поєдналися б настрій, щирість та правдивість автора із вокальним колоритом «Терції». У переписці SASHKA згадавши, що гітарну партію виконав Анатолій Манді, сидячи біля бомбосховищі, – через що пісня набула особливого символізму. Цю партію ми так і залишили у пісні. Адже наше кредо – не змінювати те, що є добре, а лише примножувати його. Тож концепція аранжування не змінилася – інструменти залишились. А зі свого багатого досвіду творчих колаборацій (з Русланою, Оксаною Мухою, Андрієм Підлужним та іншими) ми добре знали, як зробити дует цікавішим та різноманітнішим. Зізнаюся, я мав певні перестороги – чи варто робити таку лірику в таку важку для нашої країни годину? Але SASHKA аргументовано переконав мене: лучі надії та позитиву зараз дуже потрібні людям. Світло і віра в добро тільки пришвидшуватимуть победу, мир і спокій в Україні. А кожен із нас має робити справу на своєму місці. І робити її добре!”

30 років на сцені: Піккардійська Терція презентує дуетну пісню з SASHKA-Фото 2

Читайте також: Прем'єра документального фільму "Oh, Sister!"

До слова, практично в унісон із релізом пісні Baby, вокальна формація «Піккардійська Терція» відзначає своє професійне 30-річчя: 24 вересня 1992р. у Львові відбувся перший публічний виступ колективу Незадовго до того, як Сашко Макаров пішов у Херсон до школи.

Кліп на пісню Baby був знятий у живописному пшеничному полі у передмісті Києва вже за місяць від першої зустрічі музикантів. Режисером кліпу та режиссером монтажу виступив сам SASHKA, оператор Олексій Хорошко, стиліст Катя Костенко, а гример Катя Старовойтова.

Трек Baby доступний для прослуховування на всіх музичних стрімінгових платформах та сервісах.

Статті на тему