UA
RU

5 художніх музеїв, які варто відвідати у вихідні

Редагувати переклад
Осінь принесла в міста вогкість, вітер та дощі. Хтось вважає за краще проводити такі дні будинку, переглядаючи серіали під теплим пледом. Ми ж пропонуємо перенести прогулянки до затишних приміщень музеїв та помріяти про прекрасне.

5 художніх музеїв, які варто відвідати на вихідних.

Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків (Київ)

Київський музей Західного та Східного мистецтва, як його раніше називали, – найбільші збори шедеврів азіатського та європейського мистецтва в Україні від IV тисячоліття до н.е. до ХХ ст. Завдяки українським меценатам Богдану та Варварі Ханенку, які збирали колекцію майже 40 років, музей володіє унікальними у своєму роді експонатами: «синайськими іконами» V-VII ст., предметами китайського живопису, античної та єгипетської пластики, іранського фаянсу та бронзи, японської ксилографії. . Особливе місце у музеї належить улюбленцю Богдана Ханенка – зборам італійського мистецтва. Якщо постійну експозицію ви вже встигли відвідати, то вас, напевно, зацікавить одна з тимчасових виставок або «Музичні сезони у Ханенків». Дітям організовуються окремі театралізовані екскурсії.

Читайте також: МУЗЕЇ МАКАРОН, СНІЖИНОК І брехні: НАЙЗВИЧАЙНІШІ ЕКСПОЗИЦІЇ СВІТ

5 художніх музеїв, які варто відвідати на вихідних.

Пархомівський історико-мистецький музей ім. П.Ф. Луньова (Пархомівка, Харківська область)

Маленьке селище Пархомівка Харківської області відоме не лише тим, що тут провело своє юність батько супрематизму Казимир Малевич. Неподалік його дерев'яного будинку знаходиться художній музей, заснований сільським учителем історії Панасом Луневим. Стараннями Панаса Федоровича та його учнів усередині палаццо графа Підгорічані зібрано понад 3,5 тис. предметів мистецтва різних епох та країн. Цього року банку ПУМБ вдалося врятувати приміщення музею, викупивши його на торгах у приватної компанії, що збанкрутувала, і подарувати суспільству. Тепер не обов'язково їхати до Парижа, щоби побачити знамениту голубку світу Пабло Пікассо. Пісарро, Пікассо, Малевич, Кандинський, Шишкін, Реріх, Верещагін, Яблонська, Левітан, малі голландці, мейсенська порцеляна – далеко не повний список пам'яток музею. Плануючи поїздку до Пархомівки, варто також відвідати володіння цукрозаводчиків Харитоненко, Наталіївську садибу, Краснокутський дендропарк та Шарівський палац.

5 художніх музеїв, які варто відвідати на вихідних.

Музей «Дрогобиччина» (Дрогобич, Львівська обл.)

У приміщенні розкішної зеленої вілли Б'янки з роману Бруно Шульца – твори мистецтва з колекції графа Лянцкоронського (європейський живопис, кераміка та меблі XVII-XIX ст.), а також фрески самого письменника. За часів Кароля Антонія Лянцкоронського колекція була настільки величезною, що змагалася зі зборами імператора Франца Йосипа. Примітно, що її частина нещодавно виставлялася на торгах аукціону Christie's. Музей Дрогобиччина відомий також відділом сакрального мистецтва та дерев'яною церквою Святого Юра, що охороняється ЮНЕСКО пам'яткою архітектури XV століття. Ви, напевно, дізнаєтесь її за фільмом Вікторії Трофименко «Брати. Остання сповідь». Після відвідування музею можна прогулятися історичним центром міста за маршрутом Бруно Шульца та насолодитися кавою з сіллю Дрогобицькою.

Читайте також: 10 НАЙЗВИЧАЙНІШИХ МУЗЕЇВ УКРАЇНИ

5 художніх музеїв, які варто відвідати на вихідних.

Одеський художній музей (Одеса)

Коли на пляжах Одеси холодає, саме час поринути у культурне життя міста – наприклад, відвідати Одеський художній музей. Найкрасивіша будівля Палацу Потоцьких у стилі класицизму є твором архітектурного мистецтва. Не дивно, що «перлина біля моря» має велику колекцію пейзажів найвідомішого мариніста – Івана Айвазовського. Саме його картина «Морський вид» стала предметом крадіжки у 2005 році, що дало в історію музею детективну нотку. Під Палацом Потоцьких можна прогулятися таємничими підземеллями, а також відвідати штучний грот із водоспадом, створеним у процесі видобутку ракушняку. Музей буде цікавий шанувальникам старовинного іконопису, мистецтва XVII-XIX ст., сучасного мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва.

5 художніх музеїв, які варто відвідати на вихідних.

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького. Палац Потоцьких (Львів)

Львівська національна галерея мистецтв налічує 16 музеїв, і одного дня на їхнє відвідування навряд чи вистачить! Найкраще присвятити цьому весь уїк-енд. Радимо розпочати з «родича» Одеського музею – Палацу Потоцьких. Створений за проектом французького архітектора Луї д'Оверні палац по праву вважається окрасою міста. Не дивно, що за радянських часів тут було відкрито Палац для одружень. Це місце досі є улюбленим для фотосесій молодят. У розкішних залах у стилі Людовіка XVI представлена ​​експозиція шедеврів античного мистецтва та європейського живопису XIV-XVIII століть: Франції, Італії, Голландії, Фландрії, Німеччини, Іспанії (полотна Ліотара, Рубенса, Гойї, де Латура та ін.). На особливу увагу в Галереї заслуговує колекція польських художників, визнана найкращою за межами Польщі. Неможливо пройти повз її головний шедевр – «Портрет дітей художника» пензля Яна Матейки.

Матеріал підготувала Юлія Мельник

Джерела фото: instagram.com/shoirka_march, прес-служба ПУМБ, explorer.lviv.ua, instagram.com/alla_shantal, instagram.com/ovsyankaanatolyevna, instagram.com/horichok

Статті на тему