UA
  RU

  5 причин відвідати Музей науки у Києві

  Редагувати переклад
  Вже 24 вересня Мала академія наук України відкриє на ВДНГ перший державний «Музей науки».

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 1

  Мета інтерактивного простору – стати місцем, де тисячі українців роблять перший крок у знайомстві з наукою та дізнаються, як наукові відкриття, формули, фундаментальні дослідження та нові технології пов'язані з нашою повсякденною життям.

  Яким стане ревіталізований павільйон на ВДНГ? Над якими експонатами працювали команди із п'яти країн світу? Що українці побачити уперше?

  Ось 5 причин відвідати «Музей науки»:

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 2

  Жбурнути у скло кулю для боулінгу і випробувати ще 100 інтерактивних експонатів

  Завдяки співпраці Малої академії наук України з Міжнародною асоціацією науково-технологічних центрів (ASTC) у музеї з'явилися експонати з США, Канади, Великобританії, Швеції та Польщі. Наприклад, зона «Дивна матерія» родом із Канади розповідає про властивості матеріалів. Тут можна робити все, що допоможе їх дослідити: торкатися, рухати, чавити і бити. І навіть перевіряти на міцність скло, кидаючи в нього кулю для боулінгу! У виставковому просторі на відвідувачів також чекають: двометрова голограма з Великобританії – таких лише дві у всьому світі; велосипед на квадратних колесах із Музею математики у Нью-Йорку; інтерактивний стіл з 3D-моделлю людського тіла, привезений зі Швеції, та ще понад 100 інтерактивних експонатів.

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 3

  Читай також: Знакова дата: Переможці премії "Оскар" у рік вашого народження

  Побувати у ревіталізованому павільйоні «Наука»

  «Музей науки» розмістився біля павільйоні №23 «Наука» на території ВДНГ. Ще у 1965 році простір створили для проведення наукових виставок. З відкриттям музею павільйон поверне свою основну функцію. Ревіталізацію будівлі проводили з турботою про архітектурне наслідування: зберегли мрамор, сходи, лінійний малюнок фасаду, а величезний скляний потолок наділили новою функцією. Тепер вона не лише архітектурне забарвлення, а й повноцінний експонат площею 400 кв.м. Робота стелі залежить від відвідувачів: правильні відповіді на питання тематичних тестів змінюють її колір, розкриваючи тему спектру.

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 4

  Зібрати міст Леонардо да Вінчі й запустити молнию в котушці Теслі

  Амбітна мета Малої академії наук України – виховати нове покоління науковців та інноваторів. Саме тому темі винаходів присвячено багато освітніх програм та експонатів музею. Відвідувачі зможуть власноруч зібрати міст Леонардо Да Вінчі, запустити молнии в котушці Теслі, дослідити, як із піску створюють мікрочіпи, а на експонаті інноваційного партнера «Музею науки», компанії Visa, побачити, який шлях за секунду долають більш ніж шістдесят тисяч транцій світу. Крім того, кожен відвідувач зможе дізнатися цікаві факти про відомих українських науковців. Наприклад, фізика Івана Пулюя, який став першопрохідцем у дослідженні рентгенівських променів, та Данила Заболотного, рятівника Індії від холери.

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 5

  Побачити оптичну ілюзію, яку створив для «Музею науки» популярний науковець Девід Новік

  Відвідувачі зможуть спробувати розгадати оптичну ілюзію, яку спеціально для «Музею науки» створив професор Техаського університету Девід Новік. Він часто викладає у себе в Твіттері зображення з оптичними ілюзіями, які широко розходяться з соцмережею: людям здається, що об'єкти на них іншого окрасу, ніж є насправді. А також доторкнутися до 60-кілограмового кристала, створити вулкан у інтерактивній пісочниці та вирушити у космічне подорож.

  5 причин відвідати Музей науки у Києві-Фото 6

  Записатися в нові Ілоні Маски

  Основним наповненням «Музею науки» організатори називають не експонати, а безліч освітніх програм для відвідувачів різного віку: від турів для вчителів та захоплюючих наукових шоу до відкритих лекцій та навчальних програм для батьківщин. Освітня програма музею оновлюватиметься кожні два місяці. Також після відвідування простору можна буде записатися до наукових гуртків, секцій та студій, а потім і до лабораторій, дослідницьких експедицій та навіть проектів CERN, ANL, NASA, з якими співпрацює МАНУ. Лише протягом літа 2020 року учні МАНУ вибороли 65 міжнародних нагород на конкурсах винахідників. Відкриваючи «Музей науки», організатори хочуть вибудувати неперервну вертикаль від першого здивування та інтересу до самореалізації в науковій галузі та собственних відкриттів.

  де: ВДНГ, павільйон №23 під назвою «Наука».
  Коли: з 24 вересня.
  Стоимость квитка:
  · 100 грн – стандартний квиток; при оплаті карткою Visa знижка 15%;
  · 50 грн за особу – груповий квиток для школярів (від 10 осіб);
  · безкоштовний вхід для людей з інвалідністю 1 та 2 груп та дітей, чиї батьки загинули під час воєнних дій на сході України.

  На період карантину в просторі передбачені посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків онлайн із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів та інших поверхонь.

  Статті на тему