UA
RU

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання

Редагувати переклад
Вчитися із задоволенням не міф, а реальність, у яку ми перестали вірити. Спільно з онлайн-школою англійської мови JustSchool, ділимося порадами як, все-таки, вчити англійську із задоволенням і залишити негативний шкільний досвід позаду.

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання.

Поставте собі мету та дедлайн

Без мети, на жаль, нічого зробити неможливо. Це фундамент мотивації. Вона допомагає рухатися вперед і не відволікатися на проблеми, що можуть виникати у процесі. І якщо в школі дитиною у вас, найімовірніше, не було якоїсь конкретної мети навіщо її вчити окрім батьківських настанов «у майбутньому знадобиться». Тепер ви можете самі придумати ціль, а може бути і цілі, від яких відштовхуватиметеся. Масштаб залежить тільки від ваших можливостей та бажання. Чи то дивитися серіали Netflix в оригіналі або поїхати працювати в Лондон.

Після того, як ціль ясна, сміливо плануйте за який час ви хочете її досягти. Спирайтеся на реальні дані: зрозумійте свій рівень і оцініть, скільки ще потрібно вивчити, чи працюватимете ви самостійно або з викладачем, це також впливає на швидкість прогресу.

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання.

Розплануйте своє навчання

Після того, як ціль та дедлайн зрозумілі, можна приступати до планування. За допомогою нього зрозумієте, як саме ви підете до мети. Якщо в школі все було заплановано заздалегідь (підручники зі списком тем), то тепер вам необхідно зробити це самостійно або разом з викладачем індивідуально під себе.

Виявіть фантазію і намалюйте свою карту мети. Невелика хитрість: записуйте всі дії у досконалому вигляді. Такі формулювання допомагають мозку побачити конкретний результат на кожному кроці і одночасно мислити у категоріях реальних дій.

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання.

Знайдіть відповідного наставника

Особливо це важливо, якщо дедлайн короткий, а мета масштабна. Одному буде впоратися складно, крім того гарний наставник, допоможе не тільки швидко освоїти англійську, але й закохатись у нього. У школі не кожен педагог був таким, і ви напевно пам'ятаєте, як любили якийсь предмет, а після зіткнення із знеціненням, тиском та неповагою з боку вчителя, втрачали інтерес до уроків. Тепер ви можете вибрати викладача, з яким вам буде комфортно. А якщо щось не зрослося з першого разу, то можна замінити вчителя. Крім того, можна шукати однодумців на форумі з обговореннями серіалів або з пошуку роботи іноземцями, та обговорювати нагальні питання англійською разом, підтримувати та підбадьорювати один одного.

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання.

Хваліть себе

Важливе упущення шкіл – мінімальна похвала учнів за їхні успіхи. І як наслідок – зниження мотивації та знецінювання власних результатів. Тепер ви можете хвалити себе і не соромитися цього. Для цього, наприклад, можна завести щоденник подяки. І щодня записувати туди те, що ви зробили англійською протягом дня. Такі щоденники допомагають відслідковувати свої успіхи і не здаватися, коли щось іде не так, а це буває з кожним із нас. А ще це інструмент, який підвищує впевненість у собі: долати складності стає простіше та задерикуватіше.

5 кроків як полюбити вчити англійську, якщо школа відбила все бажання.

Отримуйте задоволення і не забувайте відпочивати

Обов'язково інтегруйте процес навчання те, що вам подобається, навіть якщо мета здається занадто серйозною. Наприклад, якщо ви готуєтеся до роботи за кордоном і у вільний час любите дивитися серіали, чому б вечорами не дивитися «Офіс» англійською з субтитрами. Виходить два в одному: і розвага, і, як ніяк, розповідає та надихає на роботу.

І, звичайно, складайте зручний графік для себе. Якщо ви сова, не варто займатися о 8-й ранку, як це було в школі, а займайтеся в обід або ближче до вечора. І не забувайте відпочивати від англійської, яким би не був жорстким дедлайном, інакше вигоряння не змусить довго себе чекати.

Статті на тему