UA
RU

5 способів пережити «вигоряння» на роботі

Редагувати переклад
Під кінець літа воно відчувається гостріше, ніж зазвичай!

5 способів пережити «вигоряння» на роботі.

Почуття задоволеності від життя і роботи безцінно. На початку нового кар'єрного етапу ми надихні, будуємо великі плани з особистісного зростання і якнайшвидше хочемо приступити до роботи. Але минає деякий час, кров у жилах остигає, інтерес випаровується і одноманітність стає дуже гнітючим. Це і називається "вигоряння". Але повернути іскру у відносини з улюбленою роботою можна, головне застосувати на практиці кілька порад.

Читайте також: 5 важливих речей, які варто пам'ятати при сидячій роботі

1. Навчіться чогось нового

Одноманітність не подобається нікому і згодом воно починає набридати настільки, що дехто серйозно замислюється, щоб кинути роботу або влаштуватися в інше місце. Виправити ситуацію можна за допомогою нескладних змін. Спробуйте, наприклад, навчитися чогось нового. Запишіться на курси іноземної мови, програмування, малювання чи акторської майстерності. Попросіть у свого начальника нові цікаві завдання та проекти, щоб переключитися та зрозуміти, що вам не подобається не робота, а повсякденна рутина. 

2. Внесіть у життя невеликі зміни

Іноді, щоб внести у звичні робочі дні якусь іскру, варто зробити зовсім невеликі зміни. Можливо, вас пригнічує робоче місце та те, як воно виглядає. Попросіть начальство поміняти крісла на зручніші, принесіть красиву квітку, повісьте фото улюбленого актора над столом або попросіть когось із колег помінятися робочими місцями. Цілком можливо, що вам не зовсім підходить робочий графік, тому якщо ваша робота творча і сидіти в офісі - не для вас, то погодьте з начальством плаваючий графік або працюйте з дому. 

3. Візьміть перерву

Особливо актуальною ця порада буде для людей, які так чи інакше пов'язані з творчими професіями та постійно мають генерувати ідеї. Навіть кілька позаурочних вихідних, проведених на природі або вдома в тиші, можуть перезавантажити тіло та мозок. Намагайтеся налагодити режим сну — тоді точно відчуєте приплив сил і нові ідеї ллються річкою.

Читайте також: Як зрозуміти, що ви перевантажені роботою 

5 способів пережити «вигоряння» на роботі.

4. Робіть те, що любите

У кожного є хобі та захоплення, але, на жаль, через роботу та напружений графік на улюблені заняття часу катастрофічно не вистачає. Намагайтеся менше прокрастинувати, сидіти в соцмережах і займіться тим, чим давно хотіли. Сходіть до танцювальної студії, почніть знову вишивати або в'язати, купіть полотно та фарби, візьміться за читання цікавої книги. Намагайтеся займатися тими справами, які приносять вам задоволення, розслабляють та надихають. 

5. Подивіться своє старе резюме

Якщо втомилися постійно бігти, як білка в колесі, і застрягли в одноманітних робочих справах, то згадайте яким ви були, коли прийшли на цю посаду, які у вас були амбіції, цілі, що ви писали в графі «позитивні якості», і чому вважали, що ви повинні отримати цю посаду. Читання резюме трьох- або п'ятирічної давності, звичайно, не зробить вас по клацанню таким же змотивованим, як раніше, але хоча б нагадає, чому ви хотіли потрапити на цю роботу і, можливо, допоможе швидше вийти з фази вигоряння. 

А ви любите свою роботу?

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему