UA
RU

5 токсичних думок, які заважають нам жити

Редагувати переклад
І яких варто позбутися. 
5 токсичних думок, які заважають нам жити.

@tezza

У голові кожного з нас іноді виникають подібні токсичні думки: "у мене нічого не вийде", "занадто пізно щось змінювати", "я повинен зробити так, як диктує суспільство". Щоб жити щасливо, без постійних депресій і відкриватися новим можливостям, варто якнайшвидше перестати заганяти себе в кут подібними висловлюваннями.

Читайте також: Токсичні відносини: 7 типів друзів, яким немає місця у вашому житті

 

1. «Занадто пізно починати»

Змінюватися і починати щось нове, коли все начебто налагоджено, складно і страшно. Особливо ми боїмося виходу із зони комфорту та переживання всіх складних етапів наново. Інша робота, чергові стосунки чи переїзд викликають у нас думку, що надто пізно починати по-новому. Багато хто так і не наважується на зміни, а потім шкодує.

5 токсичних думок, які заважають нам жити.

@jacimariesmith

2. «Я можу змінити людину і зробити її кращою»

Чи то друг чи партнер, ми часто думаємо, що зможемо змінити людину, навчити складати шкарпетки, а не викидати під диван, або каже в такій манері, як нам подобається. Насправді ми стикаємося із суворою реальністю, а потім розчаровуємося — і в собі, і в людині, яку не змогли підлаштувати. 

Читайте також: 7 ознак того, що у вас серйозні стосунки

3. «Життя до мене несправедливе»

Небо завжди затягнуте хмарами, люди навколо погані, а мені надто багато важких випробувань. Скажіть, хоч раз думали про таке? Якщо так, то знайте: проблеми є у всіх. Чорна та біла смуга постійно чергуються, не буває такого, що життя прикрашене в один тон. 

5 токсичних думок, які заважають нам жити.

@thepinkdiary

4. «Я даремно витрачаю час»

Важко передбачити результат будь-якої ситуації. Цілком можливо, що навчання в університеті стане марнуванням часу і ви не отримаєте очікуваний результат, стосунки закінчаться розлученням, а після стажування не запропонують роботу. Ми не можемо контролювати всі сфери свого життя і наперед знати результат будь-якої ситуації. З нами у будь-якому випадку залишається безцінний досвід. Та й потім ніколи не знаєш, може, вивчені в університеті теореми врятують життя?

Читайте також: 5 способів упоратися зі щоденними стресорами

5. «Є лише один правильний життєвий шлях»

У нашому суспільстві є багато стереотипів, пов'язаних із «правильним життєвим шляхом». Після школи обов'язково до університету, потім — на престижну роботу, далі за списком йде сім'я, діти та щасливе життя з усіма витікаючими. Якщо цих пунктів немає, то можуть сумніватися, що ти невдаха. На щастя, зараз багато хто успішно спростовує ці стереотипи власним прикладом. Не бійтеся йти проти застарілих у суспільстві правил, якщо хочеться саме вам. Диплом університету та робота за спеціальністю — далеко не найкраще, чого варто прагнути. 

Статті на тему