UA
RU

5 унікальних храмів України

Редагувати переклад

Наша країна багата на визначні пам'ятки. Серед них - унікальні собори та церкви з давньою історією. Ми склали список 5 соборів, які обов'язково варто відвідати.

Завтра Україна відзначає День Незалежності. Наша країна має багато символів, серед яких — неповторні церкви та собори з цікавими історіями, таємницями та легендами.

1. Києво-Печерська лавра (Київ)


Починаючи з XII століття, всі християни світу прагнули хоча б раз потрапити до Києво-Печерської лаври. Храми Лаври створювали візантійські архітектори та іконописці. Сьогодні тут зберігається багато унікальних християнських святинь.

2. Свято-Успенська Святогірська лавра (Святогорськ)


Перша достовірна згадка цього монастиря, який отримав у 2004 році статус лаври, припадає на 1624 рік. Сьогодні тут зберігається чудотворна ікона Богоматері, мощі та інші святині.

3. Собор святого Юра (Львів)


Перший храм дома нинішнього Собору святого Юра з'явився у XIII столітті. Його кілька разів руйнували вороги. У XVIII столітті розгорнулося будівництво святині, яка сьогодні є однією з найвизначніших пам'яток Львова. Особливу увагу привертають роботи найзагадковішого українського скульптора Йоганна Георга Пінзеля. Історики досі не знають усіх віх його творчості, але скульптури, що збереглися у Соборі святого Юра, викликають у всіх відвідувачів захоплення.

4. Свято-Успенська Почаївська лавра (Почаїв)

Заснована у 1240 році. За переказами, на місці нинішньої Почаївської лаври люди бачили диво – явище Богородиці. Сьогодні лавра славиться джерелом Святої Праведної Анни, яке зцілює від хвороб.

5. Володимирський собор (Київ)


Перший камінь цього собору закладено 15 липня 1862 року. У створенні внутрішнього оздоблення брали участь Михайло Врубель, Віктор Васнєцов та Михайло Нестеров.

Фото: Instagram

Статті на тему