Надихаючі картини, які нагадають про красу спекотного сезону.
Літо – це не лише нескінченні дні та ночі, які можна проводити у нестримних рейвах або на березі найпрозорішого океану. Це ще й унікальна пора року, яку можна присвятити саморозвитку. Ми не закликаємо вас поринати в історію античної філософії або хоча б спробувати осягнути таємниці теорії великого вибуху. Настільки навантажувати ваш тендітний, втомлений мозок не варто навіть якщо дуже хочеться. Згадаймо чудові фільми з непідробною літньою атмосферою. Існує безмежна кількість якісних картин, про які ви навіть могли не чути. Особливо великий ризик пропустити ту чи іншу назву, якщо йдеться про ретро-екранізацію. Вінтажні фільми – невичерпне джерело натхнення, яке наповнюється і стильними образами, і естетично ідеальними філософіями. Розповідаємо про 6 мало відомих картин, дія яких відбувається у спекотний сезон.
Літній відпочинок у Сен-Тропі, богемна пара та класичний любовний трикутник, який під “управлінням” режисера Жака Дере різко набуває четвертого кута. Якщо вам подобається естетика замкнутих просторів і шик життя багатих і знаменитих, то не пропустіть можливість насолодитися фільмом “Басейн” (1969). Головних героїв грає реальна пара — Ален Делом та Ромі Шнайдер, чия любовна історія стала чи не найтрагічнішою за все XX століття. Ще більше привабливості у картину привносить юна Джейн Біркін — на той момент ще тільки актриса-початківець. Красиві люди, що кружляють у хитросплетіннях доль навколо гігантського басейну, і трагедія, якою закінчується історія про ідеальних зовні, але зовсім недосконалих усередині людей.
Напевно, багато хто з вас знає чудовий, неймовірно забавний фільм “Вища громада”, який став для Грейс Келлі останньою роботою. Але не всі розуміють, що барвиста розповідь про багату спадкоємницю та її численних залицяльників — лише рімейк чорно-білої картини 1940 року. У першоджерелі типову білу “татчину доню” грає неповторна Кетрін Хепберн – сильна, строга, але неймовірно зворушлива. Там, де Грейс втілює класичну старлетку, Кетрін намагається знайти глибші грані гри. Романтичні хитросплетіння та естетика ідилічного американського містечка 40-х років минулого століття – “Філадельфійська історія” пробуджує віру в краще.
Обійтися без хоча б однієї картини з зовсім короткої фільмографії Грейс Келлі нам все ж таки не вдалося. Хоча подібного завдання ми перед собою точно не ставили. Фільм “Вікно у двір” знято у типовій для Хічкока манері – різкі звуки, ідеальні луки, яскраві фарби. Сюжет крутиться навколо вбивства, якого могло й не бути: головному герою здається, що він бачить, як його сусід із дому навпроти позбавляється своєї другої половинки. Герою Джеймса Стюарту, успішному журналісту, нема чим зайнятися, а зламана нога позбавляє можливості діяти. Благо, що у нього є гарна подруга-блондинка у виконанні Келлі. Разом вони розплутують складну справу, і навіть залишаються живими, що невластиво персонажам картин Альфреда Хічкока.
Легендарний фільм-притча італійця Мікеланджело Антоніоні цікавить нас і з погляду побудови сюжету, і у зв’язку з тим, наскільки він важливий для історії моди. Натхненний історією про “можливе вбивство”, розігране у “Вікні у двір”, розповідь “Фотоувеличения” протікає і натомість “свингуючого Лондона” 60-х, у якому відбуваються найнеймовірніші речі. Якщо вас цікавить мода, то вас точно порадує роль-камео легендарної топ-моделі Верушки – саме кадр з кінофотосесії головного героя прикрашає оригінальний плакат картини. Літо, спека, загадкові вбивства – радимо запастися терпінням, щоб здолати шедевр, але почуття власної переваги точно заглушить гірку пігулку трохи затягнутого сюжету.
Класичний фільм жанру нуар, який ми радимо подивитися не так через сюжет, як через акторський склад. Насамперед пропонуємо милуватися героїнею Мерилін Монро в легендарній сукні відтінку фуксії, яка особливо драматично виглядає на тлі бурхливого Ніагарського водоспаду. Літній кіноперегляд не можна вважати повноцінним, якщо ви пропустили можливість зайвий раз помилуватися розкішною білявкою.
Радимо якнайшвидше дивитися екранізацію класичного роману Агати Крісті 1978 року, адже вже в 2020 планується прем’єра чергового реміксу. І якщо новий фільм має вразити бюджетними масштабами та грамотно збудованою естетикою, то ретро-версія вражає ідеальним акторським складом. Пітер Устінов, Міа Ферроу, Бетт Дейвіс, Меггі Сміт – легенди кіно майстерно перетворюються на героїв одного і найскладніших детективів Крісті. Якщо ви, як і учасники заплутаного сюжету, страждаєте від спеки, що проходить, робіть це хоча б в атмосфері шику “епохи джазу”.
Для багатьох літня історія обов’язково має бути легкою, кокетливою та необтяженою глибоким змістом. Якщо ви надто пишаєтеся своїм інтелектом, щоб по двадцятому колу переглядати “Двоє: Я і моя тінь” або повторювати напам’ять завчені фрази з будь-якого шедевра Рязанова, то пропонуємо присвятити свій час ретро-насолоді. Класика детективного жанру, легка та ненав’язлива комедія з типовим хепі-ендом, драма та сучасна притча — кожна з “освіжаючих” картин викличе емоції, які ви вже не зможете забути.