UA
RU

Sustainability Guide: 7 токсичних речей у будинку, яких потрібно почати позбавлятися

Редагувати переклад
Ми живемо пліч-о-пліч з речами, які шкодять не тільки нам, а й планеті в цілому.
Sustainability Guide: 7 токсичних речей у будинку, яких потрібно почати позбавлятися-Фото 1

Рубрика “Sustainability Guide” включає не тільки інформацію та поради про те, як перестати бути жертвою швидкої моди та спонсорувати недобросовісні компанії, в ній ми також розповідаємо про стиль життя та прості кроки до переходу на “зелений” бік.

Якщо ви плануєте стати на шлях екологічності, тоді радимо вам почати з власного будинку. Ви неприємно здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що нас оточують речі, яким не місце в обителі усвідомленої людини і які терміново потрібно викорінити зі свого життя. У нашому матеріалі ви дізнаєтеся, хто вони ці речі-шкідники і чим їх краще замінити.

Sustainability Guide: 7 токсичних речей у будинку, яких потрібно почати позбавлятися-Фото 2

Паперові рушники

Ці, на перший погляд, невинні рулончики з білим папером, є не такими вже й добрими друзями. Згодні, вони зручні у використанні, натурального походження, але якщо ви сортуєте сміття, тоді з паперовими рушниками так не вийде. Зазвичай, їх використовують, щоб витерти рідину, що розлилася, тому їх у мокрому вигляді вже не кинеш у паперовий сортувальний відсік, та й сушити ніхто їх не буде. Тому радимо вам використовувати для побутових цілей старі футболки: наріжте їх на невеликі ганчірки, вони також чудово вбирають воду, а ще шматочки тканини багаторазові. А якщо необхідно витерти руки або красиво засервіровувати стіл, тоді використовуйте красиві кухонні рушники: вони не тільки екологічніші, а й відмінний елемент декору.

фольга

Якщо паперові рушники просто складно сортувати після використання, то із фольгою все набагато складніше. Всім відомо, що вона на 99% складається з алюмінію і при нагріванні частки його потрапляють у їжу. Відповідно, алюміній потрапляє у легені, нирки і навіть у головному мозку, що провокує різні захворювання. Тож вона потенційно шкодить вашому здоров'ю!

Тому радимо вам переглянути свої погляди на використання фольги та спробувати викорінити її взагалі. Використовуйте для розігріву сковорідку, а якщо в рецепті вказано "загорніть у фольгу", просто використовуйте дві форми, наприклад, в одне кладіть блюдо, а інший накрийте його. Також намагайтеся уникати фольгованих форм та судків.

Харчова плівка

Відомо, що харчова плівка зроблена із пластику, а йому не місце на нашій кухні. Згодні, що це зручна річ, але дуже токсична. 

Тому радимо вам практичну альтернативу: вощені серветки. Їх роблять з натуральних тканин, найчастіше бавовни або льону, і просочують його бджолиним воском. Принадність таких серветок у тому, що вони добре обволікають посуд і не дають продуктам обвітрюватися. Можна також використовувати тканинні кришки на резинці.

Zip-пакети

Ці пакети також повністю складаються з пластику та потребують спеціальної переробки. Так, zip-пакети можна використовувати кілька разів, але це не скасовує його походження. Тому радимо вибирати для зберігання скляні судки або пакети, що миються, на замку, які ергономічні та екологічні.

Sustainability Guide: 7 токсичних речей у будинку, яких потрібно почати позбавлятися-Фото 3

мікрохвильовка

Існує безліч досліджень про шкоду та користь мікрохвильової печі, але варто врахувати, що це спірний елемент техніки. Так, за допомогою НВЧ можна за хвилину підігріти їжу, але в цей час на неї впливають тисячі електромагнітних хвиль. Рішення тільки за вами, але якщо все ж таки зважилися — тоді радимо вам гріти їжу в духовці (тим більше, що сучасні духовки включають функцію підігріву) або просто на сковороді, додавши трохи води, щоб їжа не була сухою.

Пластикові трубочки

Пластикові трубочки давно повинні вийти з ужитку. Навіть картонні трубочки вже не вважаються настільки екологічними. Це та ж вторинна сировина, яку потрібно сортувати. Тому радимо використовувати багаторазові трубочки з нержавіючої сталі. Вони настільки круто виглядають, що постійно хочеться пити з них коктейлі.

Спонжі для макіяжу

Спонжі для макіяжу зручні і не бруднять рушником тушшю. Але вони також марнотратні та токсичні. Тому радимо придбати багаторазовий спонж для зняття макіяжу, наприклад, конняку.

Читайте також: Спонж конняку: Що це таке та які проблеми допоможе вирішити

Такі альтернативи зроблять вас на крок ближче до усвідомленого життя.

Статті на тему